Šta je novo?

Vracanje obrisanih slika

hajro86

Slavan
Učlanjen(a)
14.09.2008
Poruke
81
Poena
310
Pozdrav svima
Imam jedan problem
Greskom je rodjak obrisao sd memory card sa slikama iz fotoaparata.
Poznatim alatima za vracanje obrisanih fajlova tipa recuva,easeus, recovermyfiles ...uspeo sam da vratim mnogo slika (cak neke iz 2009) ali nisam uspeo da vratim one koje su zadnje uslikane,pre nedelju dana i koje su najpotrebnije.
Memori card ima 4gb.
Da li imate ideju kako ovo da resim
Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Jel fotkao još nakon što je obrisao te slike?
 
Fotkao nije jer je sd memory karticu izbrisao na kompu koja je bila u citacu.
Na kartici je bila samo jedna fotka koju je on prebacio na memorijsku iz nekog foldera sa kompa.
 
Ako pod obrisao misliš na delete, velike su šanske za oporavak. Ako je formatirao karticu, opet postoji šansa. Jedino što možemo da ti pomognemo je da ti preporučimo još neki program, poput MiniTool Power Data Recovery (ograničenje 1GB oporavljenih fajlova) ili TestDisk (možda bolje PhotoRec). TestDisk je kompleksniji, ima više opcija, za situacije kada je obrisana particija, itd. PhotoRec ne obraća pažnju na to već samo pretražuje površinu diska za potpisom fajla određenog tipa. Odmah da kažem da nisam imao potrebe da koristim ni jedan od ovih programa odavno, ali mi se prva opcija (MiniTool) čini najboljom, jer ima grafički interfejs i pored ograničenja od 1GB pruža i preview slike, odnosno bilo kog podržanog fajla. Kad iscrpiš te opcije, jedino još možeš da potražiš pomoć u nekoj specijalizovanoj firmi za oporavak podataka.
 
Hvala svima na odgovorima
Probacu i sa ovim programima.
Cudi me samo to zasto preskace fotke koje su zadnje uslikane ...koje su mi u ovom slucaju jedino i potrebne
 
sa bilo kakvim upisom posle brisanja je kocka sta moze da se izvuce,koliko god da je upis bio mali.
 
Samo da javim da sam uspeo da povratim slike najbolji su se pokazali recuva i Ashampoo Photo Recovery.
Hvala svima na pomoci
pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno