Šta je novo?

Komp nece da se pali

kreezkilla

Poznat
Učlanjen(a)
22.06.2018
Poruke
4
Poena
41
Ovako,

znaci ocistio sam komp od prasine i nakong toga nece da se upali... znaci sve sam pokusavao, ali opet nece... mislio sam da je do napajanja ali nije, ubacio sam od druga njegovo i opet nece, ubacim svoje u njegovo radi perfektno, do maticne nije jer svetli kad ubacim napajanje, kad pokrenem tacnije napajanje... vadio sam bateriju na par minuta i opet nece, probavao sa ramom i opet nista...
jedino da je do front panela ali opet fino sam ga sve na svoje ub'o, inace maticna mi je M2N-MX se, jako stara maticna... ako neko zna resenje nek pise, pokusacu sve. Mrsko mi je do servisa nositi jer mi i nije bas blizu tako da :D


POMAGAJTE HAHA
 
Izvadi procesor, sve skini sa maticne ali sve, sve otkaci pa sve ponovo vrati, izbrojis do 10 ukljucis i on ce da proradi.
Mislim da mi se dvaput to desilo kad sam cistio, sta je bio problem pojma nemam al mislim da je bilo kljucno ono brojanje do 10 pre startovanja :D

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Hahahahahha moj brate koliko sam puta sve skidao sa njega ali opet nece, stavljao drugu baterije opet isto... nekako najlogicnije mi ostaje da nisam front panel povezao kako treba, ali sve sam boje kako treba i + i - kako treba... ja ne znam koji mu je djavo, kablovi sve rade... ne znam sta da mu radim vise, preostajemi da ga *mjau**mjau**mjau**mjau*m samo :D
 
Mozda ti je dugme na front panelu otislo. Zameni sa restart... Znaci restart spojis da palis komp. Kad sklapas napajanje mora da ti bude iskljuceno najbolje iz struje. Onda skini kuler od CPU i proveri da li je lepo legao i da li je "stipaljka" lepo legla i stisnula procesor. Stavi pastu i kuler. Zameni ram pa probaj.
 
Ubacivao sam iz drugog kompa ram, opet nece... kuler sam vadio cistio, procesor takodje, znaci nije do procesora, sve sam lepo sklopio, sad cu pokusati da ubodem restart u power, da vidim daje li kakve znake.
 
Daj sliku jednu pa da vidimo sta si crni sine uradio :) Detaljnije da vidimo sta te muci tacno
 
Povadiš sve što ti ne treba da bi dobio sliku na ekranu, hdd, optika, modemi, mrežne, usb kartice itd, i sve periferije osim tastature. Otkačiš front panel sa ploče i šrafcigerom kratkospojiš pwrbtn pinove na ploči. Ako ti je sve ispravno, onda bi trebalo da se upali normalno. Ako nije, onda može biti svašta, od kratkog spoja loše ušrafljene ploče do prašnjavog slota za ram memoriju. Snimi klip telefonom, okači na yt i linkuj ovde.
P.S. Bios se resetuje tako što izvadiš bateriju i držiš dugme za paljenje 10ak sekundi, bez da imaš struje na ploči, znači napajanje na 0.
 
Nazad
Vrh Dno