Šta je novo?

6 pin na 8 pin napajanje za grafičku karticu

SOCOM

Slavan
Učlanjen(a)
21.10.2004
Poruke
2,485
Poena
445
Pozdrav ljudi.

Imam malu dilemu, treba da mi stigne Asus RX480 ali ja nisam na vreme pogledao da li imam 8 pin napajanje za nju.
Na mom LC 6600 GP imam dva x 6 pin.
U specifikaciji napajanja piše da je to dovoljno za CF ili SLI iako su na istoj grani.
Da li je bolje uzeti adapter sa 2 x 6 pin na 1 x 8 ili 2 x Molex na 1 x 8 pin?
Šta je pouzdanije, tj. šta daje više snage?

Hvala unapred.
 
Obzirom da 6600GP ima 2 grane +12V, jedino pravilno je da se koriste adaptreri za PCI-e, tj 2x6Pina an 1x8Pin-a
 
Hm, ta dva konektora sa 6 pina su bukvalno na istom dovodu.
Znači jedan minus nedostaje, znači zavaraće grafičku da ima 8 pinova ali neće biti ok.
Dok sa 2 moleksa ima više minusa, što mi deluje približnije pravom 8 pin.
Možda napravim neki mod, 6 pin + 2 dodatna sa moleksa.
Mada, tu opciju još istražujem.
 
Ja bi išao na novo napajanje, ta grafa može da povuče preko 200W, ako to napajanje ima 2 grane od 18/17A, 204W, kako sam našao, i ako je oba PCIE na istoj grani, kao što kažeš, da ne bi rizikovao gašenje.
 
Hm, ta dva konektora sa 6 pina su bukvalno na istom dovodu.
Znači jedan minus nedostaje, znači zavaraće grafičku da ima 8 pinova ali neće biti ok.

Naravno da nista ne nedostaje. Obzirom da je na istom kablu 2x6pina samo mozes da zakljucis da je debljina zica sigurno do prvog konektotra zadovoljavajuca za specifikaciju 150W za PCI-e.
Ta grana je namenjena za PCI-e i 150W. Prvo i najjednostavnije resenje koje ce da omoguci da bez problema grafika radi je da spojis prvi 6pinac PCI-e na grafiku i kratkospojis preostala 2 konektora na grafici (ground i sense). Kao na slici. Ovim nista ne "varas" grafiku nego joj samo dajes informaciju da kroz kabl moze da se povuce 150W ( + dodatnih 75W kroz PCI-e sa ploce )6+2pin.jpg Znaci za konkretno napajanje ti ne treba nista vise od ovog.
Nemoj da koristis adapter sa Molexa jer ce ti grafika sa te strane vec odmah vuci 75W za PCI-e sa ploce, plus procesor, memorija itd. Nema snage za to, ili ce napajanje da ode ili ce da se istopi neka od +12V zica. Dobronamerno upozorenje...
 
Poslednja izmena:
ASUS RX 480 STRIX OC 8GB troši maksimalno 180W, to joj je power limit. Koje je tačno napajanje u pitanju, šta piše na njemu? Trebalo bi da ima VGA 8pin (6+2) konektor.
 
E, sad Rx480 je imao neke probleme sa većom potrošnjom kad se pojavio, i to su rešili kasnije kroz drajver, bez pada performansi.
Posle fix-a:
@ toxicm:
Napajanje je LC6600 GP V2.3 Ali tog V2.3 ima u bar 3 pod-verzije.
Moje ima 2 x 6 pin. druga imaju 1 x 6 pin i 6+2 pin, treće zaista ima 8 pin.
pretpostavljam da su to novije iteracije istog napajanja.
Ne mogu sad da iskopam kutiju, sutra ću, pa da vidim konkretne karakteristike.

@laca12:
Šta znam, provodnici su većeg preseka nego kod "kineza" ali ništa specijalno, voleo bih da su malo deblji.
Video sam razne "modove" sa 6 na 8 pina.
E sad, po ovom dijagramu, dva dodatna pina su dodatna "masa" i "sense":
Meni je ideja bila da ubodem postojeći 6 pin i uradim spajanje dodatnih pinova kao što si ti postavio uz to da bih to dodatno vezao na "masu".
Nisam ni mislio da vučem svo napajanje sa moleksa, loše sam se izrazio u zadnjem postu.
Laco, jesi li ti zaista ovako spajao 2 dodatna pina?
 
Poslednja izmena:
Potrošnja zavisi od modela do modela, Asus na najjačem modelu ima power limit na 180W. To napajanje nije baš prvi izbor, ali ima dovoljno snage i za RX480. Kupi adapter, imaš u Mikroprincu sigurno, ali bi trebalo da imaš i u skoro svakoj PC radnji.
 
Imao sam isto napajanje, stajalo kod mojih u kompu (neki i3 1155 socket, jedan hard i 4 GB rama, nista spec), dodao sam graficku RX 580, undervoltovao sam je na 0.9 V, kopala je ETH i trosila je max oko 120W... I to je sve radilo u zdravlju i veselju neke 2 nedelje i napajanje je eksplodiralo :D, srecom nije nista povuklo za sobom. Tu sam prvi i poslednji put napravio pocetnicku gresku - graficku od 350 evra + ostatak konfiguracije sam stavio na milost i nemilost napajanju od 10-15 evra. Plus sto znam da je LC neopevano djubre (mozda nisu modeli od 1 KW, ali nema razloga da se izaziva sudbina pored Thermaltake Toughpower, CM Vanguard, Seasonic...).
Sve u svemu, moj iskren savet je da to napajanje prodas nekom ko ima slab komp za 10 evra, dodas jos 30-40 i za te pare vec mozes da kupis nesto normalno od oko 500W sto ce moci da tera RX 480 bez problema.
 
Poslednja izmena:
Pa i ti si rešio da rudariš sa LC-om...
 
Pa zatek'o se u kompu :D Doduse, da taj LC od navodnih 600W ima realnih 300W, opet bi trebalo da moze da sluzi jednoj undervoltovanoj grafickoj koja kopa ETH. Ali cak ni to ne moze. Neopevano djubre, i stojim iza toga. Dobro za youtube i citanje foruma.
 
Potrošnja zavisi od modela do modela, Asus na najjačem modelu ima power limit na 180W. To napajanje nije baš prvi izbor, ali ima dovoljno snage i za RX480. Kupi adapter, imaš u Mikroprincu sigurno, ali bi trebalo da imaš i u skoro svakoj PC radnji.

Hehehe, pa oni su šou :p
Vidim ja na njihovom sajtu par adaptera, nazovem ih, da mu kažem kataloški broj, a on ne mogu ja sad to da gledam, ima sigurno, dođi ti :D
Odem i naravno nema :D
Tj. ima 1 molex na 8 pin PCI-E :D
Reko, ovo jedino ako neko planira da uništi komp :(

Wi*wi* isto nema.

@Sormbringer_bg: Ma ovo bre lepo plaćeno napajanje, kojih crnih 10-15€ :p
Jedino je malo matoro.

Vidim ja da će ova rx480 da ide u oglase.
Već me mrzi da se cimam sa njom.
Ja *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, trebao sam uzeti 1060 ili 470, ali gladne oči.
 
Radi i sa 6 pina grafička, ali nije za džaba 8 pin na njoj.
Treba novije napajanje, ovo moje je vremešno već, skoro 9 godina :p
Tako da, rx ide u oglase.
Nemam kinte da sad kupujem i novo napajanje, mnogo je to sve ukupno.
Hvala na informacijama i podršci :)
 
9 godina? Onda menjaj to napajanje pre nego što samo ode. Izguralo je ono svoj vek trajanja. Ostavi taj RX, super je karta. Uzmi neko napajanje za 5-6000 dinara.
 
Meh, ovo gura konfu iz potpisa već godinama.
A vala nemam pojma ni koje bih napajanje uzeo.
A na vrh svega, bučan je ovaj asus, baš.
Ok, kad nema aktivnosti, ne vrti ventove, ali već na 50 stepeni počinje da ubrzava, na 60 kao da imam Kamova u kućištu :D
Skoro nisam video bučniju karticu.
Mada se nećkam i ja malo :D
 
Pa ne znam kako si kupovao, na tvom mestu bi pre uzeo 1060 6GB, ali i to je dobra karta. Buku, odnosno ventove možeš malo i da našteluješ. Zbog ovih ,,rudara" se karte i dalje teško nalaze, pogotovo po normalnim cenama. To napajanje je odslužilo svoje, ko zna koliku efikasnost ima posle toliko godina. Moguće je da će taj RX i da ga ugasi kad poteraš neku grafički zahtevniju igru. Imaš za 5-7000 dinara Chieftec ECO i ELP serije po prodavnicama, na KP-u bi moglo i nešto bolje da se nađe od Mađara. Pre ili kasnije (ne puno kasnije) ćeš i onako morati da uzimaš novo.
 
Ma, ono, izlete kao dobra cena, isproveravao garanciju, sve ok, i 'ajde, dogovorim se sa likom, posle mi trulo bilo da ga ispalim mada sam malko kasno video da nemam 8 pin...
Trebao sam čekati novu genaraciju i zdravo, ali povuklo me.
Kontam da može da se utiša, ali je ipak bučna.
Kakav je taj Chieftec ELP-700S?
Isto me brine i napajanje, čak i da uzmem novo, otkud znam koliko je tiho?
Ovaj LC je najtiši što sam ja čuo i ne bih glasnije od toga.
 
Ja imam Chieftec ELP-700S i zadovoljan sam. CWT platforma, dosta snage, OK naponi. Tiho je, sa ovim našim prosečnim mašinama ne možemo da ga opteretimo ni malo pa je vent uvek na najnižem broju obrtaja. Ima duge kablove i sve što treba od konektora u dovoljnom broju.
 
Naravno da nista ne nedostaje. Obzirom da je na istom kablu 2x6pina samo mozes da zakljucis da je debljina zica sigurno do prvog konektotra zadovoljavajuca za specifikaciju 150W za PCI-e.
Ta grana je namenjena za PCI-e i 150W. Prvo i najjednostavnije resenje koje ce da omoguci da bez problema grafika radi je da spojis prvi 6pinac PCI-e na grafiku i kratkospojis preostala 2 konektora na grafici (ground i sense). Kao na slici. Ovim nista ne "varas" grafiku nego joj samo dajes informaciju da kroz kabl moze da se povuce 150W ( + dodatnih 75W kroz PCI-e sa ploce )Pogledajte prilog 253185 Znaci za konkretno napajanje ti ne treba nista vise od ovog.
Nemoj da koristis adapter sa Molexa jer ce ti grafika sa te strane vec odmah vuci 75W za PCI-e sa ploce, plus procesor, memorija itd. Nema snage za to, ili ce napajanje da ode ili ce da se istopi neka od +12V zica. Dobronamerno upozorenje...
Da li je to samo zica prespojila ta 2 slobodna? Treba da mi stigne hd 7970 na chieftec napajanje 500w koje ima 2x 6 pin konektore...
 
rising american horror story GIF by AHS
 
Hoću klincu da uzmem neku grafičku za 30e da može bluestacks da gura.
procesor je i5 2320,grafička hd2000 integrisana, za yt full hd dovoljna ali za bluestacks preslaba,ima i 4 gb ddr3 ram memorije. Napajanje je neko nemam pojma. Šaljem sliku u prilogu. Ima slobodno jedan sata i molex. Da li će napajanje moći da gura neku grafičku s adapterom sata to 6 pin ili ne? Znači gledao bi neku grafičku s jednim dodatnim 6 pinskim napajanjem.
 

Prilozi

  • IMG_20210802_143835.jpg
    IMG_20210802_143835.jpg
    93.8 KB · Pregleda: 17
  • IMG_20210802_143813.jpg
    IMG_20210802_143813.jpg
    224.7 KB · Pregleda: 17
Nazad
Vrh Dno