Šta je novo?

ne radi sinhronizacija kontakata iMac-iphone SE.

kefalo81

Slavan
Učlanjen(a)
26.04.2008
Poruke
1,523
Poena
350
Imam iMac, i Iphone SE.
Sve je na istom apple nalogu.

Sinhronizacija kalendara, taskova i rimajndera je odlična.
Slike redovno diže na onedrive.
Icloud sam isključio jer se prepuni.

E sad, problem je što neće da sinhronizuje kontakte.
Ne znam šta da radim. Probao sam dosta toga.

Kako da sinhronizujem kontakte iphonea sa iMac-om.
Na iphoneu su svi kontakti. Na iMac-u ih nema ni 10 odsto.

Hvala
 
Jednostavno uključi iCloud na telefonu i na računaru ali samo opciju za kontakte.

Druga opcija je da izvučeš kontakte sa telefona, upload-uješ na Gmail i onda podesiš mail na telefonu i računaru i uključiš opciju za kontakte.
 
Poslednja izmena:
Probano davno, ne ide. Neki drugi savet?
Čak sam se bio odlogovao pa ulogovao, ništa.
 
Cime si prepunio 5 GB na iCloud nalogu?

Obrisi neki stari backup, posto je verovatno tako popunjen, ukljuci sync za kontakte i radice.

Ako ne krene odmah da radi, izloguj se na oba mesta i ponovo loguj.
 
Neće raditi ako kontakti nisu na iCloud-u jer nije najverovatnije uradio 'merge' opciju. U tom slučaju mora da izvuče kontakte sa telefona, upload-uje na iCloud, pa onda uključi iCloud sync samo za kontakte na telefonu i računaru.
 
Neće raditi ako kontakti nisu na iCloud-u jer nije najverovatnije uradio 'merge' opciju. U tom slučaju mora da izvuče kontakte sa telefona, upload-uje na iCloud, pa onda uključi iCloud sync samo za kontakte na telefonu i računaru.

Kako to uraditi. Slomio sam se od potrage na youtube. Al nista nije pomoglo. Sta je merge opcija i kako da napravim upload kontakata sa telefona na icloud. Hvala unapred na odgovoru.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Google je tvoj prijatelj jer bih morao sastav iz srpskog da napišem:
1. iTunes - izvuci kontakte na računar
2. iCloud.com upload-uješ vcf fajl kontakata
3. Uključiš iCloud na računaru i telefonu.
 
Mozes da skines aplikaciju tipa iDrive i tamo prebacis kontakte i onda lepo koristio iphone ili android imaces kontakte na netu.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno