Šta je novo?

Postoji li ijedan servis koji menja citac SIM kartice?

vazquez

Slavan
Učlanjen(a)
03.01.2006
Poruke
43
Poena
309
Kao sto naslov kaze.. Telefon je Motorola Moto G (1st gen), otisao citac SIM kartice, telefon inace radi besprekorno.. Zvao sam na desetine servisa, ili ne rade, ili nemaju delova za Moto G.. E sad, na oglasima moze da se nadje kompletan SIM citac, ali da ga ne kupujem bezveze ako nijedan servis to ne moze (ili nece) da zameni..
 
Zovi UnixTim, radili su za Lenovo, ali za njega je boza.
 
^ Hvala na sugestiji!! Zvao, ako im ja posaljem telefon i nov deo - zamena/ruke su 4.000 dinara.. Za telefon koji vredi 5-6 hiljada, daj Boze i toliko.. Za intervenciju koja na YT traje 4-5 minuta (ceo klip je 15-ak), malo previse za moj ukus - jer njihov minut je znaci 1000 dinara??? Svaka cast, Boze, zasto li sam samo zavrsavao fakultet kada ni satnicu toliku ne mogu da nahvatam.. Ccc..
 
Nije mi jasno, posto kazes da na yt klip traje 4-5 minuta zašto sam to ne uradiš?
 
Verovatno iz razloga sto ni mali srafciger, a kamoli lemilicu nemam u kuci (o drugom alatu da ne pricam), ali ok, hvala na mudrom savetu..
 
Lemilica to ne treba (samo fen za kosu) a mali šrafciger na kp imaš vrhunski (wera) za 400din. Dodas i plastičnu trzalicu za gitaru (verujem da ne košta puno) i za 1/10 cene koju je servis trazio uradiš sam. Gore imaš i link kako da uradiš. Mislim da je savet vrlo mudar ako uzmemo u obzir vrednost telefona.
 
Pozovi

http://www.switchtel.net/kontakt.php

Drugar nosio kod njih neki lg fon i zamenili mu za nekih 2500 dinara sa njihovim citacem sim kartice.Oni imaju dva servisa a on je nosio na novi beograd zgrada yu biznis centra.
Da li imaju za motorolu ne znam.Ali drugaru se rekli da za lg citac sim kartica pase od vise lg telefona tako da ne mora iskljucivo deo za se trazi samo za pomenuti model.Tako da su njemu zavrsili bez problema.
 
^Switchtel sam zvao medju prvima - ne rade.. Hvala u svakom slucaju..
 
pozdrav! mala pomoc

Na tabletu mi je crkao usb konektor za punjenje,nabavio sam drugi i hocu da ga zamijenim.Ali konektor je zasticen nekom crvenom plastikom(smolom),koja je jako tvrda i ne znam kako da je maknem.Evo i slike kako to izgleda
 

Prilozi

  • 20180629_102553.jpg
    20180629_102553.jpg
    843.3 KB · Pregleda: 111
Verovatno iz razloga sto ni mali srafciger, a kamoli lemilicu nemam u kuci (o drugom alatu da ne pricam), ali ok, hvala na mudrom savetu..

A verovatno nisi nikad u životu ni otvarao telefon, niti si registrovao firmu, plaćao poreze, imaš lokal, možda jednog dva radnika, plaćaš reklamu, marketing i da ne nabrajam dalje, sve to što ti ljudi koji su ti tražili 4000 dinara (pritom niko drugu u gradu to ne radi) rade i plaćaju da bi preživeli. Ali ne, ti si završio fakultet pa neće tebe niko da prevari, ne daj se...
 
Ajd i ja da se oglasim iako mi je lakse da citam !
Radim i ja servis telefona, i kad gledam na Yutube-u kako oni to rade izgleda vrlo jednostavno i lako !
Al da se zna svaka popravka donosi rizik da se napravi jos gora stvar.
Za neke telefone je cak i samo otvaranje veliki rizik !
Taj deo (citac sim kartice) mora da se greje ploca da bi se skinuo citac, zatim ide dodavanje kalaja ne mestima gde fali pa onda ide lemljenje citaca.
Grejanje ploce vise puta i jako veliki rizik je sto u samoj ploci telefona ima vodova koji se ni ne vide a tanki su jako !
Tako da su momci iz servisa racunali ako ti ostete telefon da vise ne radi sa tih 4000 mogu dodati jos malo pa da ti uzmu drugi telefon vrv !
Ili mozda jednostavno cene svoj rad !!!
Izvinjavam se na ovolikom postu !
 
Nazad
Vrh Dno