»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
      Prikazani rezultati od 16 do 18 od ukupno 18

Tema: 3D stampa

Member
        Na forumu od
        Aug 2015
        Poruka
        709
        Ja ti lepo kažem, ako imaš domen ...@**.ac.rs ili ...@edu.rs možeš da se registruješ online, ništa te ne pitaju i dobijaš mogućnost preuzimanja i korišćenja čitavog niza softverskih alata.

Onda ideš na ovaj link i preuzimaš šta ti je potrebno:

https://www.autodesk.com/education/f...tware/featured

E sad, ako ste pod okriljem SANU ovo sigurno možete da iskoristite, ako ste pod okriljem one druge nazovi akademije onda *mjau**mjau**mjau*.

Što ste tiče onog teksta ja ga tumačim kao izuzetak od onih koji ne mogu da dobiju licence, a da nisu EDU institucije.
        Menjao old_bookmaker : 03.07.2018. u 10:21

Member Avatar korisnika Recoba20
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        741
      3. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-4460 / Cosmo Cool LC-CC-120
        • MoBo: ASRock H97 Pro4
        • RAM: 2 x 4GB Kingston HyperX DDR3 1600 CL9
        • VGA: SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 480 4G
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: Samsung SSD 850 EVO 250GB HD154UI TOSHIBA DT01ABA300
        • OPT: Lite-On iHAS124 E
        • Case: Chieftec CH-05B-B; Seasonic M12II-520 EVO
        • SND: Altec Lansing VS4121blk / PreSonus Eris E3.5
        • LAP: HP ProBook 450 G3
        • INET: DSL
        • Ostalo: Microsoft Wireless Comfort Desktop 5050; Chieftec CRD-801H
      4. Citajuci opcije licenciranja sam naleteo na sledece

Kod:
        Research
        Research can be conducted with Autodesk Educational licenses provided your organization meets the definition of “Qualified Educational Institution,” the research is conducted for non-profit, and forms part of the instructional functions of your educational institution.

Research institutes/laboratories that are not run by an academic institution do not typically meet the criteria of a “Qualified Educational Institution” and do not qualify for free access to Autodesk software. These organizations need to purchase Autodesk commercial licenses.
        https://knowledge.autodesk.com/custo...tions#Research

sto znaci da mi kao akademska institucija mozemo dobiti besplatnu licence. (ako se ne varam)

Inace, Bioloski centar pripada ceskoj akademiji nauka. (U Ceskoj sam.)

Member
        Na forumu od
        Aug 2015
        Poruka
        709
        Ne znam za Češku ali sam ja za visokoškolsku instituciju u kojoj radim otvorio nalog za istu, nama je trebao Autocad za kabinete, kao i za jednu srednju školu (imaju ...@edu.rs domen) i kao što rekoh dobili smo po 1500 licenci (Autocad je u pitanju, drugo nisam preuzimao jer mi ne treba). Licence se obnavljaju na 3 godine, nama je ovo drugi ciklus, srednjoj školi je tek prvi.

Ne znam da li oni rade negde proveru podataka koje ti ostavljaš ali nalog dobijaš odmah, a samim tim i softver. Možda kadnije ako utvrde da si nešto lagao ti ukidaju licence, a samim tim softver ti više ne radi. Isto se desi i kada istekne licenca, nova ne može da se iskoristi za staru verziju softvera već mora da se preuzme i nova verzija softvera (tj. mora program da se reinstalira).

Edit: Sad sam proveravao, nije 1500, već 1250 (što je svakako više nego dovoljno).

Click image for larger version. 

Name:	licence.jpg 
Views:	22 
Size:	95,4 KB 
ID:	253600
        Menjao old_bookmaker : 03.07.2018. u 13:31

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente