Šta je novo?

Izbor grafičke 1070/1070ti/1080 za 144hz monitor

Bugiardo87

Poštovan
Učlanjen(a)
13.11.2014
Poruke
443
Poena
70
Pošto sam prešao na monitor 144hz/27inča trebalo bi u skorije vreme da predjem na jaču grafičku pošto trenutna 1060 6gb ipak ne može da izvuče da ot izgleda tečno na maksimumu.
Neki plan je prodaja ove Asusove koja je zaista super, ali do 120hz i nadogradnja na neku od jačih.
Ni sam ne znam koji bi bio najbolji izbor, da li bi 1070 završila posao, ili kad već menjam da ide na jače i malo skuplje..Zanima me šta je trenutni best buy tipa 1070ti ili neka jeftinija 1080 i kakva je situacija trenutno sa grafičkim karticama na tržištu, tj jel i dalje čemerno?
 
Poslednja izmena:
Da, ali tu snagu u ovom trenutku ne može da nađe povoljnije, posebno ne kod nas. Ni ta Asus dual koju ima nije šampion tišine i mislim da memorija nije hlađena telom kulera, dok je kod ove Manli GPU, VRAM i VRM u direktnom kontaktu sa kulerom.
 
Hvala ljudi na odgovorima. Nije mi nešto tišina kartice presudna koliko performanse i ineka dugotrajnost, da pazarim i završim.. Ume i dual da se čuje tako da mi to nije problem
Malo sam itraživao temu 1070ti i cene po radnjama pa sam naleteo na tu Manli za koju iskreno nisma čuo osim da je najpovoljnija u klasi..
Naišao sam i na 8k skuplju Gigabajt Windforce koja me više privlači a i to je neki budžet kojim raspolažem, sad je pitanje dal je vredna doplate u odnosu na Manli ili bi za taj novac mogao nešto bolje
 
Imho jeste, pogotovo kad uzmeš u obzir i kasniju prodaju. Mnogo lakše i za veće pare će otići Strix sa nekom garancijom ili čak i bez nego Manli, da se ne lažemo.
 
Super, hvala na odgovoru.
Malo sam se i iznenadio sa cenom iskreno, znam da je Strix generalno jači u tom polju. Nije mi problem tih 40-50e razlike kada već ide taj novac.. ali eto da bude da imam favorita, još samo da vidim da li će stati u midi kućište sa 3 fena, pošto je i ova 1060 bila knap :)
 
Ako ima garanciju uzimaj Strix.
 
Ja ti mogu reći iz prve ruke pošto imamo isti monitor. Ja sam prodao moje 980ti, jer je SLI obesmislen od strane razvojnih timova, i pazario sam preko KP 1080 Gigabyte G1 sa 3 ventilatora za 660e sa 22 meseca domaće garancije.

Na 1440p sa ultra podešavanjima, Battlefield 1 ide od 79-100 fps-a u multiplayer-u, dok The Witcher 3(hairworks ON i još par custom podešavanja iznad ultra) daje oko 50-60 fps-a.

Kad se zavrte ventilatori na 80% jeste bučna, ali sa "pilotskim" slušalicama na ušima i zvukom na 100% ništa ja to ne čujem.

Kod tebe je jedna generacija više od mene procesor i memorija tako da bi sigurno imao još koji frejm više.
 
Poslednja izmena:
OK hvala za info. To je super grafička i uhvatio si super ponudu.
Ima i taj momenat naravno da li još malo pridodati za neku 1080, ne znam ni sam.. modela ima toliko ali su cene i dostupnost otišle u..
 
Niti je 1080 G1 super grafička, niti je 660e dobra cena za polovnu. Toliko su bile nove pre 2 god. Ja sam 1070 tada platio 460e. Jul 2016.
Po meni nova Manli 1070Ti sa 2 godine domaće garancije za 480e nema konkurenciju u ovom trenutku. Jedino u obzir može da dođe polovna 1080 sa domaćom garancijom za 500-550e. Najjeftinija nova 1080 preko mađara je trenutno 540e, Inno3D sa dva ventilatora.

Ispravka: Nema više Inno3D, trenutno ima Palit Super JetStream GTX 1080 za 550e, odličan kuler.
 
Poslednja izmena:
Činjenica je da su cene otišle bestraga, zato me najviše boli glava kada pomislim na grafičku, više ni ne znam šta je super ponuda a šta ne, ima brdo faktora, dal u radnji, dal preko kp, dodati, ne dodati.. :D
Nova u radnji sa garancijom jeste najveći plus, verujem da tu ne bih pogrešio da te poslušam svakako. Strix me privlači, priznajem, ali je preko madjara, navodno sa garancijom..
 
A da sacekas jos 6 meseci do nove generacije? Taman ces skupiti jos koji euro, za slucaj da budu jos skuplje (sto ja ocekujem). Ako bude kao do sada, 2070 sa performansama izmedju 1080 i 1080-Ti po ceni od tu negde, 500-550 eura.
 
Nisam pratio najave ali ako je samo 6 meseci to nije daleko a mozda je i najbolja opcija posto mi se ne zuri.. nadam se da cene nece otici u nebesa, jedino to..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Sve su to samo nagađanja, i kad će izaći i koliko će koštati. Ono što možeš biti siguran je da će, bar kod nas, prva kartica koja izađe biti rasprodata isti dan po preporučenoj ceni, a onda će svaka sledeća biti skuplja. Tako je svaki put kad dođu nove kartice kod naših derikoža.

Niti je 1080 G1 super grafička, niti je 660e dobra cena za polovnu. Toliko su bile nove pre 2 god.
I ja bih voleo da imam vremeplov, i da "rudari" nisu uzrokovali podizanje cena... ali šta je tu je.
 
Nazad
Vrh Dno