Šta je novo?

Nokia 6.1

n1tr0

Slavan
Učlanjen(a)
02.07.2007
Poruke
5,865
Poena
480
Jako kratki utisci za ovaj telefon (uzet da bih imao nesto iz Android One programa za testiranje aplikacija na najnovijem OS).
U usporedbi sa Mi5(na MIUI9 sa Android 8) deluje da ipak Mi5 brze radi. Takodje Mi5 ima bolju kameru bar na prvi pogled, i za vestacko svetlo sto cete naci po vecini nasih domacinstava(visi ISO). Vibracioni motor kada se kucka deluje da se telefon iznutra raspada (kao da ima klimav deo). Fingerprint je malo zeznut za napipati. Malo je neugodan za duze koriscenje zbog ostrih ivica.

Sa druge strane ekran je dobar (super za tu klasu), izrada (sem pomenutog za vibraciju) deluje super - telefon je utegnut i lep - pogotovo crna ova verzija sa detaljima od “bronze”. Zvucnik iako mono zvuci sasvim pristojno. I veliki plus - Android One program :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je delovao kao jako dobar mid uredjaj, i cak sam razmisljao ds uzmem njrga umesto 7 plus.
Desava li se da zastuca u radu,zakoci?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Mi 5 je telefon iz više klase, ima bolju kameru. Čudo nisi uzeo A1 za testiranje? Po meni za sada najbolje on radi, nema kočenja, baš klizi, ima ludački zvuk zbog DAC, on kad zazvoni to diže iz mrtvih. Dok mi se to nije dešavalo na Nokia 7 Plus, znala je da zakoci i to često samo ako pozivam zadnje app, oni brzo skakanje sa app na app, ne znam da li au to ispravili nekom nadogradnjom ? I na 7 Plus je jako slab zvuk na svim poljima, čak i u toku razgovora ništa posebno, preko BT na slušalicama tuga. Viber se jedva čuje , to me bas nerviralo. A1 se čuje kao filharmonija za 7 Plus.
 
Poslednja izmena:
Imamo temu za ovaj telefon.Neka moderator prebaci tamo ove postove.
 
Ja sam preko tt video samo za nokia 6 a ne 6.1

@Ivan Iskreno ova Nokia je bila nesto malo skuplja po radnjama (uzeo sam preko firme), a xiaomi mi je jos uvek lose kontrole kvaliteta - evo sa mi5 ima kao burn in na ekranu svako malo, promenio sam vec jednu bateriju posto se originalna nadula toliko da je zadnja maska spala! Nisam hteo da rizikujem takve probleme opet a 6.1 ima slican hw kao A1. Doduse probao sam i A1, i opet mislim da mi5 radi bolje sa ovim update na oreo... Kod sva 3 ima povremeno stucanja ali mi5 brze loaduje apps...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mi 5 je telefon iz više klase, ima bolju kameru. Čudo nisi uzeo A1 za testiranje? Po meni za sada najbolje on radi, nema kočenja, baš klizi, ima ludački zvuk zbog DAC, on kad zazvoni to diže iz mrtvih. Dok mi se to nije dešavalo na Nokia 7 Plus, znala je da zakoci i to često samo ako pozivam zadnje app, oni brzo skakanje sa app na app, ne znam da li au to ispravili nekom nadogradnjom ? I na 7 Plus je jako slab zvuk na svim poljima, čak i u toku razgovora ništa posebno, preko BT na slušalicama tuga. Viber se jedva čuje , to me bas nerviralo. A1 se čuje kao filharmonija za 7 Plus.
A1 baš ubija. Alarm me budi na 40%

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Da li je Nokia 6.1 isto što i Nokia 6 2018 TA-1054?

Edit: Isti model, zbunilo me je što negde stoji 6.1 a negde 6 2018, a skoro nigde ne piše da je u stvari isti telefon. Na kraju sam na Kimovilu otkrio o čemu se radi:

Aliases: 6 2nd-generation, 6 (2nd Gen), 6 (2018), Nokia 6.1
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno