Šta je novo?

Jel je ovo prevara

stefanzd

Poštovan
Učlanjen(a)
12.11.2014
Poruke
249
Poena
69
Prodajem neku stvar na oglasima,i nadjem nekog kupca iz inostranstva cena stvari je 50e,ona mi posalje 200e paypalom a da bi taj novac legao na moj paypal ja moram da uplatim 150e preko western uniona?
 
Koliko si mlad, kad nisi siguran da je odgovor "da"?:)
 
Мислим да је енглески термин за то "carding".
Prodajem neku stvar na oglasima,i nadjem nekog kupca iz inostranstva cena stvari je 50e,ona mi posalje 200e paypalom a da bi taj novac legao na moj paypal ja moram da uplatim 150e preko western uniona?
 
25 god,nisam bio 100% siguran i vidim na netu da su dosta ljudi prevareni na ovaj nacin
 
PayPal je izgleda najbolje izbegavati. Dešavale su se prevare sa štencima. Kupe štene i plate. Tamo se žale paypalu jer je štene navodno preminulo. Ovi ti, ili skinu pare, il te zaduže za taj iznos ukoliko nemaju šta da skinu sa računa. Ostaneš i bez psa i bez novca. Tako da prodavcima pasa često stižu poruke tipa: PayPal? - I nema dalje...
Počele su i blokade računa pa ljudi mesecima ne mogu da dođu do svog novca.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Čim pomisliš da je prevara, obično si u pravu [emoji41]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A kada je dolazio paypal,svi su pricali da je 100% bezbedan
 
Naspram drugih sistema placanja, za kupce, je prilicno bezbedan.
Te gomile prevara su veliki problem za male prodavce, na pocetku. Posle toga su nebitni! Oni se uracunaju u cenu, i shvate kao trosak posla.

Sad da li je to nacin da veliki igrace lupe male dok ne porastu, ili nesreca nekih, je pitanje za teoreticare zavere i ostale plasljivce :)
 
Da ne otvaram novu temu.
Prodajemo neku staru kucu na selu. Generalno slab je odziv ali neka stoji pa neko ce se jednom zainteresovati. I odjednom mi salje lik, verovatno iz Nemacke posto ima [email protected] za server. Pise ok srpski sa pola gramatike, kaze voli taj stari stil kuce i zainteresovan je. Poslao sam mu jos neke slike, javni katastarski uvid o nekretnini, i da nije korone dosao bi da je vidi. On bi hteo jos da vidi oko kuce u kuci i da mu to snimim i ako se po slikama sasvim ok vidi celokupno stanja. Ja za to cimanje nemam vremena, a niti puno mozemo da zaradimo i jos se iznos deli na 2/2, da se zezao sa nekim koji je mozda imao familiju u Srbiji i sada ga je kao drmnula neka nostalgija pa je kao zainteresovan od toliko silnih kuca.
Stigli smo do dela gde on hoce meni da plati western union-om da taj posao obavim, snimim i posaljem mu da bi procenio koliko ima ulaganja. I sada odavde mi krece sumljiva cela ova prica. Imam utisak kada bi mu rekao - ok, uplati. da bi mi poslao neki phising link da potvrdi da mi je poslao ili nesto slicno gde bi pokusao da me namagarci. Drzi se za sada i dalje dopisivanja, postavio sam mu neka pitanja, pa cekam dalje sta ce biti...
Sta vi mislite o ovome?

----
edit: Bas sam u medjuvremenu dobio odgovor. Ipak sada kada je malo opisao neke stvari vidim da ne zna srpski. Ispadne da je sa nasih prostora, otisao je preko i sto sta je napisao. Vice ga nesto prema nasim prostorima, nema nase drzavljanstvo, zeli da se vrati na nase prostore i doceka tu penziju.
 
Poslednja izmena:
Pa ako ti uplati pare ti ćeš to videti na računu, šta ima da ti bude sumnjivo. Samo vidi ako ima neka provizija onda nek ti uplati više da bi dobio tačno koliko tražiš.
 
Pa kada se prodaje kuća mora valjda neki kupoprodajni ugovor da se potpiše se obe strane, overi kod notara, plati porez...
Nekako mi to nije jasno, da ti samo pošalje pare preko WU, na lepe oči.
Državljani Nemačke mogu da uđu u Srbiju, bez obzira na koronu.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma neće mu on platiti kuću preko WU, nego hoće da mu tako plati angažovanje oko pripreme i slanja slika.
Mada, ne znam ni kakav je to prodavac koji ne može da prikaže to što prodaje..
Pozdrav l
 
@ desp
rafiki ti je objasnio i sto je pisalo i u mom tekstu o cemu se radi...

"ne znam ni kakav je to prodavac koji ne može da prikaže to što prodaje.."
Ovo nesto na moj racun? Procitaj ponovo. Sve ukupno sam mu posla preko 20 slika, sve je jasno na njima, covek hoce snimak. Nije to ni bitno, malo vam treba da sa teme skrenete. Poenta prica je ne o prodaji kuce nego se raspitujem da li je eventualno poznata nekome neka ovakva vrsta prevare.
 
Ne vidim prevaru u smislu prevare da će te ojaditi za novce. Najgore što može jeste da "skopuje" kuću i raspored i da li se ima šta vredno ukrasti iz nje.
 
Primanje preko WU je vrlo jednostavno. Podigneš keš i pare su tvoje, nema nazad. Ako dobiješ novac, nema kako da te prevari (možeš jedino ti njega, ako ne uradiš to za šta ti je platio).

Ako ti pošalje neki link da nešto popunjavaš, traži ti brojeve računa i slične gluposti, zahvali mu se na saradnji.
 
@dzonihsv
Moze i to ali to se sve vidi na slikama. To je stara seoska kuca, nema tu vise nista vredno.

Primanje preko WU je vrlo jednostavno. Podigneš keš i pare su tvoje, nema nazad. Ako dobiješ novac, nema kako da te prevari (možeš jedino ti njega, ako ne uradiš to za šta ti je platio).

Ako ti pošalje neki link da nešto popunjavaš, traži ti brojeve računa i slične gluposti, zahvali mu se na saradnji.

To me je interesovalo. Hvala. Posto ne znam kako funkcionise to preko WU. Mada skidam ga polako sa oglasa.
Ma nije to ozbiljna prica koliko god da je zainteresovan, nije blizu. Kuca imamo koliko god hocemo po selima i u mnogo, mnogo boljem stanju za male pare. Ljubazno se javio pa ajde reko da vidim o cemu se radi.
 
Zaobidji, kratko i jasno.
Za Srbiju su uvedene dodatne kontrole kod WU, jer je bilo prevara, nasi su nasli nacin da eksploatisu sistem.
Meni ovo izuzetno lici na tu semu, ako hoce tu kucu, kada prodje korona blokada neka dodje i neka je plati na licu mesta.
Takodje se nekrwtnine ne kupuju preko WU jer nisu validno sredstvo placanja.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno