Šta je novo?

Xiaomi Mi Mix 2S

Isao sam po koracima, sve sam uradio kako treba i nece. Radio sam to i pre preko Mi flash tool programa na kompu, ali davno bese. [emoji4]
Verovatno da se moze srediti sve preko fastboot ali ako se ne varam to zahteva otkljucan bootloader tako da nista ni od te varijante. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Malo sam danas vrsio poredjenje GCam i Stock kamere u LL uslovima. Mozete proveriti sami. Svaka fotografija ima naziv sa kakvim modom je slikana. Nisam ni znao da Stock kamera ima HDR PRO i HDR Live, to nije bilo ranije da se odabere, bilo je samo HDR on, auto, i off. https://flic.kr/s/aHskKZWFcf

U podesavanjima GCam , da li neko zna sta znaci opcija Min.ISO limited by exposure?
 
Poslednja izmena:
U low light ti znaci da ne bude puno šuma.

Najmanji iso će biti, a najduži exposure.
 
Sta je onda najbolje da se odabere? neka srednja vrednost?
 
Sve zavisi od tebe. Ja to samo stavljam noću kad fotkam. Vidi na koliko ti skače iso i koliko šuma imaš kad fotkas noću sa tim i kad držiš na auto/default šta već.
 
Djilkosh_Ns, koji ti model koristis trenutno? Kako si zadovoljan kamerom?
 
Ja sam na RN5, ali ne dugo još. Videću kakva će biti cena novom miksonji, ako bude puno, ne gine mi Mi8.

Kamera je lošija od A1 iako bi trebalo da bude bolja (pričam o gcam) jer ima bolji senzor.
 
Da to jeste cudno. Ako se ne varam Poco, RN5 i Max 3 imaju iste senzore i specifikacije kamere?
A video sam neke primere sa GCam na Poco i ono izgleda jako dobro.
 
Poslednja izmena:
He he, i ja cekam da izidje mix3. Nadam se da ce ga skoro biti i kod nas na KP

U vezi GCam i RN5 i ostalih. Kako namestite da vam bude input model ? meni je sada na ovoj pixel 3 XL, na onoj predjasnjoj sto sam koristio ako ostavim po defaultu cim napravim fotografiju kamera FC, i onda sam procitao na xda i mix2s gcam da treba da se odabere nexus 5x kao najboje resenje. Verovatno da ima i do toga nesto.
 
Poslednja izmena:
Da to jeste cudno. Ako se ne varam Poco, RN5 i Max 3 imaju iste senzore i slecifikacije kamere?
A video sam neke primere sa GCam na Poco i ono izgleda jako dobro.
Ne. Max 3 i RN5 imaju iste. Poco ima kao Mi8 i Pixel 3 :)
 
Tacno, Poco ima IMX363 ali sekundarna kamera je kao na Max 3 i RN5, pa je kombinacija slicna. [emoji4]
 
Tacno, Poco ima IMX363 ali sekundarna kamera je kao na Max 3 i RN5, pa je kombinacija slicna. [emoji4]
Ta sekundarna ne služi k.... Kad gcam koristi samo glavni senzor, jer jelte pixel ima samo jednu zadnju :)
 
Ne znam koje su promene, nisam instalirao. Oni to srede kinesku verziju ROMa, izbace sav bloatware, ostave minimalne google servise da bi play store mogao da radi. Sto bi trebalo da je izisla kineska stable verzija android 9. Verovatno ce onda za par dana i globalna.
Koliko vidim na sajtu za mi8 je i dalje android 8.1
 
Da, i po svemu sudeci ce tako ostati do pocetka sledece godine. Iako je bilo price da ce mozda doci narednog meseca, na vise mesta sam procitao da je ipak realnije da to bude pocetak 2019-te, sto je smor. Ne toliko zbog cinjenice da nemas najnoviji Android vec zbog toga sto ne vidim razlog tolikom cekanju. Nista epohalno ne mogu srediti za to vreme a vec se dugo ceka na Pie.
 
Je l nosi neko ovaj fon bez maske? Ja sam danas odlučio da skinem ovu originalnu, mnogo je lepši bez maske, ali malo me plaši ovo staklo kamere da se ne ošteti

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Mozes da uzmes i neku providnu masku, a opet, to staklo na lednjima kosta oko 6-7$, samo nisam siguran koliko se lako menja... :)
 
Oduševljen sam originalnim silicone case-om.
Vrhunski grip!
e78d4301896263899a8685b079430f32.jpg


Sent from my Mix 2S using Tapatalk
 
Izašao je update na android p

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Da skontao sam tek kad je posle toga sam poceo da updejtuje MIUI

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Je l je uzimao neko bežični punjač? Imate li neku preporuku?

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Gde si uzeo?

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno