Šta je novo?

Xiaomi Mi Mix 2S

Evo danas sam malo isprobao zvuk preko slusalica, i zvuk je za mene VRH. Nisam do kraja pojacao, nekih 70% .
U poredjenju sa Mate 10 Pro, on nije imao tu jacinu ni sa 100% . Iste slusalice Audio-Technica ATH-CHX5
 
Evo posle par dana koriscenja, da dam neki mini review u poredjenju sa Mate 10 Pro.
Pa da krenem od izrade:
I jedan i drugi su odlicne izrade, nista ne skripuce. Mi Mix2s malo tezi, mozda to malo odaje utisak vece cvrstine.
SAto se tice materijala keramike i stakla na mate 10 pro. Ja ne vidim neku razliku, i da ne znam da je od keramike na Mix2s ne bi pogodio. Isto tako na Mate 10 pro da ne znam da je od stakla ne bi pogodio.
Izrda= egal
Ekran, za moje potrebe ja ne vidim razliku, nikad ne pojacavam osvetljenje do kraja, pa zato mozda ne vidim razliku ako je ima.
Sto se tice mene, za mene su egal
Kamera: nesto malo sam koristio kameru na Mi Mix2s, i po nekim mojim kriterijumima prednja je bolja nego na Mate 10 pro.
Zadnja po dnevnim fotkama su mi egal. Nocne nisam jos slikao na Mi Mix2s
Sama aplikacija za kameru, bolja je na Mate 10 pro, ima pro mod. Na Mi Mix2s nisam nasao. Cak ni podesavanje rucno ISO vrednosti.
Zvuk priliko razgovora, mi je odlican i na jednom i drugom telefonu.
Slusanje muzike preko slusalica definitivno je zvuk bolji na Mi Mix2s.
EMUi vs MIUI 10 je u korist MIUI bar jedna svetlosna godina. pogotovo u 10ki i gestures, a ceo ekran slobodan.
Baterija je sigurno bolja na Mate 10 pro jer ima jacu bateriju, ali ni na mi mix2s nije losa.
Valjda je dovoljnoi ovako na brzinu.
ako nije pitajte.
Po meni sveukupno bolji je Mi Mix2s
 
Intalirao sam igricu i pojavila se neka aplikacija game speed booster. Da li je to od xiaomi-a ili?

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Imas manuelni mod za kameru na mix2s...tu imas i iso, i fokus, balans bele i brzinu zatvaraca... :)
 
Gde se to nalazi?
Pronašao sam.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Malo pre sam drndao mix2s u gigatronu. i moram priznati da je na mom mn3 max brajtnes jaci I nekako je bela bela dok tamo na 2s nekako vuče na crvenozutu , plus deluje da je donji deo ekrana nešto žućkast( mada možda se i tripujem ).
Odmah mi flesevi u glavi od htc10 ekrana ..
 
Poslednja izmena:
Ne znam u vezi mn3 i max brajtnes, meni je na auto, i sasvim mi je korektno. Sto se tice bele, ona je bela, nema nikakvih zuckastih nijansi. Ja sam prezadovoljan ekranom, u poredjenju sa Mate 10 pro.
 
Cena u Computers-u sa zvanicnom garancijom je 61898 dinara,ako je ovo istina onda je ovo odlicna cena.
 
Cena na zvaničnom sajtu mi Srbija je sada 59990din tako da će sledeće nedelje i kod ostalih maloprodaja biti ista cena...trebalo bi.

Sent from my SGP521 using Tapatalk
 
266k na Antutu je realno impresivno
 
Negde sam procitao da Mi Mix2s nema opciju otkljucavanje pomocu lica jer mu se kamera nalazi dole.
Medjutim posto pokusavam da pronadjem verziju MIUI a na kom radi GCam kako treba, i pronasao sam a to je verzija 8.9.3 CN . Kada sam malo gledao po podesavanjima video sam da ima opcija za otkljucavanje licem. Koja moram priznati da radi sasvim dobro iako se kamera na Mix 2s nalazi dole.
Na Global 8.9.4 ni na drugim global nema te opcije.
 
Imam jedno pitanje. Na Beta android P sam verziji 8.9.4 i na njemu ne nari TWRP, tj radi ali ne radi inkripciju. Ja bih hteo da podignem na noviju Global verziju a to je 8.9.7 i moze da se uradi putem adb sideload.
Kako se to radi?
stavim ROM.zip u adb folder i na telefonu udjem u TWRP, pa u opcijama odaberem sideload. Onda u cmd pokrenem adb sideload ROM.zip? da li je to to, ili ima jos neka caka?
 
Sideload ti je isto što i kad bi prebacio preko mtp-a u telefon.

Tako da ne znam što se mucis da ga preko twrp-a stavljaš.

Ta opcija sideload služi samo ako ne može da se digne sistem, pa da flesujes neki rom.
 
Ok hvala. Izasao je zvanicni beta 8.9.7 updejt. Tko da ne moram da koristim TWRP :)
Jedino sto ima neki fix za GCam, za isprane boje, instalira se ili zip, ili preko magiska, a ne mogu ni jedno ni drugo da odradim jer TWRP ne radi. ( moram instalirati magisk prvo )
 
Radi on ali ne radi enkripcija. MIUI 10 android P beta

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Ha ha ha :)
Pisem sam sa sobom :)
Instalirao sam Xiaomi.eu Global Miui 10 stable ROM, verovatno je to slucaj i sa weekly romovima slucaj, na njemu Gcam rotira prednju kameru kao i stock . To mi se bas svidja.
 
Sideload ti je isto što i kad bi prebacio preko mtp-a u telefon.

Tako da ne znam što se mucis da ga preko twrp-a stavljaš.

Ta opcija sideload služi samo ako ne može da se digne sistem, pa da flesujes neki rom.

Sinoc prilikom pokusaja instalacije Xiaomi.eu global roma, sam prvo bio na developer global 8.8.4 , tj prvo sam njega instalirao putem fastboota, onda sam ubacio TWRP , posto nisam imao Xiaomi.eu stable na internoj memoriji, hteo sam da ga ubacim putem sideload ali se on instalirao. Izgleda da se sada promenula ta komanda. Kao da sam u twrp kliknuo na install pa zip file i install. Razumes sta sam napisao :) ?
 
Adb sideload c:/xiaomi/miui 10.zip

To je komanda.

Jesi u twrp-u išao na sideload ili si samo pokrenuo twrp i odradio komandu?
 
U TWRP sam isao na sideload, onda sam na cmd isao ./adb sideload miui10.zip
Naravno prvo sam odradio cd foldera u kojem su mi adb i fastboot , twrp.img i miui10.zip
 
Čudi me da ti pokrenuo, sad jedino ako nisu nešto menjali na novijim verzijama twrp-a.
 
I mene je zacudilo da je pokrenulo instalaciju. Isto tako sam i instalirao magisk na onaj predhodni ROM. samo sto sam u TWRP cekiro mount system
 
Probao sam Resurection Remix ROM za Mix 2s, ok radi sve sto sam onako za jedan dan koriscenja uspio videti, medjutim prilikom koriscenja xiaomi usb tupe -c slusalica, ok je to cuje se , ali nije to to kao na miui rom-u. U samom RR ROMu dolazi preinstalirana kao sistemska aplikacija AudioFX, i kad se ona aktivira, ne primeti se nikakava razlika, mozda malo ali skoro ne primetno. Instalirao sam Viper4Androis sa kojim na MIUI muzika bas gruva na istim slusalicama, na samo 3 podeoku glasnoce ( ako je mute 0, onda treci podeok je kad se 3 puta pritisne Vol + ). Viper na RR ne radi, tj podesim sve kao sto sam i na MIUI ali nema nikakve razlika , isto kao i bez Vipera, dakle nikakvo.

Onda kad se skroluje tekst na beloj povrsini, text kao da poprimi neku ljubicastu boju.
I tako neke sitnice koje samo zivciraju. :)

Ne svidjaju mi se ti Treble projekti, hoces LOs 16, ne moze ako si bio na android oreo, moras podici sistem na Pie, pa tek onda LOs16, i tako nebuloze. Ne sluzi nicemu, tj sve je mnogo gore i teze napraviti neki Custom ROM, a ustvari trebalo bi da je mnogo lakse.
 
Poslednja izmena:
Danas sam malo pretrazivao forume, i naisao na ovu temu, stock android za mix2s http://en.miui.com/thread-4114962-2-1.html
Kaze da sve radi odlicno, osim da kamera u Whatsapp je over exposure i da kad se youtube gleda u Full screen bude crno, plavo, zeleno . Ne znam sta to znaci.
Ne znam da li da probam ili ne.
 
Još to nije ništa stabilno. Kao da miui loše radi, pa da prelaziš sad zbog toga.
 
Nazad
Vrh Dno