Šta je novo?

Xiaomi Mi Mix 2S

Imao sam mix2s, odlican telefon.
Mislim da su im kamere iste.
Za GCam ne treba bootloader unlock.
Sta znam, ako je razlika samo 100eur onda bih ja licno isao na mix 3, bas zbog tih 128GB.
Plus je noviji telefon, ima valjda amoled naspram ips na mix2s, koji je losiji u odnosu na mi8 koji sada imam.

Stvarno tezak izbor. Evo ovako ako ti ne smeta sto je selfi kamera dole na mix2s i sto nema amoled ekran onda idi na mix2s, a ako smeta onda na mix3.
 
Iste opcije imaju, za gcam ne treba root ni otkljucavanje bootloader-a. Gcam nema veze sa update-om miui, nego optimizacuja programera u ovom slučaju BSG-a koji optimizuje Gcam.
Mislio sam na stock kameru. :)
Zapisao sam tvoja podešavanja za gcam na Mix 3 temi. ;)
Na Mix 3 takođe ne treba otključavanje bootloadera za gcam?

@slavisaj
Čekaću do kraja meseca i onda odlučiti. Tih 64GB više je veliki + za Mix 3.
Jednostavno, klinac je napunio 16 meseci i onda shvatiš koliko si prilika propustio da slikaš/snimiš a to se više nikada neće ponoviti. Mobilni je idealan za te situacije a naši Mi3 i Mi4 su već odavno prevaziđeni što se tiče kamera.
 
Komotno mix2s uzmi ako ti se dopada dizajn. Kamera je odlicna...

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Mislio sam na stock kameru. :)
Zapisao sam tvoja podešavanja za gcam na Mix 3 temi. ;)
Na Mix 3 takođe ne treba otključavanje bootloadera za gcam?

@slavisaj
Čekaću do kraja meseca i onda odlučiti. Tih 64GB više je veliki + za Mix 3.
Jednostavno, klinac je napunio 16 meseci i onda shvatiš koliko si prilika propustio da slikaš/snimiš a to se više nikada neće ponoviti. Mobilni je idealan za te situacije a naši Mi3 i Mi4 su već odavno prevaziđeni što se tiče kamera.
Pa eto, idi onda na mix 3. Ipak je 64gb bez sd kartice malo. Jest da može sinhronizacija sa google photos. Al opet.

Inače mislim da je stock ipak bolja na mix3 od mix2s

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja iskreno mislim da su rame uz rame, senzori isti, ali optika možda drugačija, nijanse su.

Google photos je najbolja stvar, ne misliš na prostor, a fotke nikad nećeš izgubiti :)
 
Drugarov mix 2s ima slab zvuk u slušalici prilikom razgovora, jel to neki poznatiji bug ili je možda hardverski problem. Android 8.
 
Znaci, nikad ga nije updejtovao? neka proba da stavi android 9 za pocetak.
 
Drugarov mix 2s ima slab zvuk u slušalici prilikom razgovora, jel to neki poznatiji bug ili je možda hardverski problem. Android 8.
Jel tako od kako ga je kupio ili od skoro? Imao sam taj telefon kratko i imao je fenomenalan zvuk u slusalici. I da apdejtuj ga...

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja ga i dalje koristim, fantastičan uređaj, nikad nisam imao taj problem.

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Nije mu bilo tako od početka od skoro je krenuo. Za update mu ne nudi ništa to sam bas prvo probao.
Evo sad je na MIUI 9.5.16.0. Stable, jel postoji novija verzija?
 
Poslednja izmena:
to je 100 posto prčkan telefon softverski,kad neće nađe bilo kakav apdejt.da sam na vašem mestu prvo bi ručno skinuo poslednji global stable i instalirao ga kroz updater,ako ne pomogne onda isti taj flešovao na pc-ju sa mi update tool-om.

možeš da probaš da izbrišeš keš i storage za udater aplikaciju,možda proradi.
 
Pozz svima,planiram da uzmem ovaj telefon sutra,da li mi mozete reci kako stojite sa trajanjem baterije?
Dosta sam citao i ima oprecnih informacija,da li i dalje ima battery drain?
Imao sam mi 6 i tamo je stalno neki proces terao procesor da radi.

Koliko je komplikovano instalirati custom rom i da li na njima traje baterija duze?

Pitam sve za bateriju jer je sve ostalo manje vise odlicno na telefonu.

Hvala na odgovorima
 
Ja sam imao 2 Mix 2s. Kod prvog, baterija je odlično trajala. Imao sam ga 8 meseci i SOT je bio od 4-5 sati, ceo dan, nekad dan i po bez problema. Sad koristim drugi, koji je stariji, ima godinu i po ukupno, kod njega je lošija. Oko 3 do 3 i po sata SoT, ne mogu ceo da skrpim. Inače je odličan uređaj. Meni se ekran ne sviđa previše, na suncu je manje vidljiv i u poređenju sa AMOLED ekranima je lošiji. Ostalo je odlično. Ima dosta romova, zajednica je aktivna dosta. Instalacija je kao kod svih Xiaomi telefona. Otključavanje BL, instalacija TWRP i rom na kraju. Nikad prostije.

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Pa nisu to bas sjajni rezultati sto se tice trajanja baterije,nesto sam citao na netu pa pisu da preko adb-a moze da se disejbluju aplikacije koje se ne koriste i da to dosta popravi trajanje baterije,da li je neko od vas upoznat kako se to tacno radi?
 
ništa naročito nećeš postići što MIUI već ne radi sa uključenom optimizacijom a prčkan softver je samo pitanje kad će da zvekne...

jedino drugo rešenje je da izlistaš po kastom romovima i vidiš koji je najbolje odrađen po tom pitanju + eventualno neki kernel,mada je to sve idi mi dođi mi...ili kao što su pametni ljudi ovde predlagali kupiš dva bežična punjača i spuštaš fon na njega,i rešiš problem.
 
Upravo to. Probaj više kombinacija pa vidi šta najviše odgovara. Teško da možeš dobiti više od 5 sati SoT. Ali opet ne koristimo svi isto telefon. Meni je jedino Mate 20 Pro bio top s baterijom ali je EMUI užas meni bar.

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno