Šta je novo?

Xiaomi Mi Mix 2S

Ali endurance rating kad vidim, plače mi se. Ti kinezi su stvarno nesretni sa optimizacijom sistema tj potrošnje!

Edit: skontah da ima wireless charging...respect ogromni!! Interesuje me jel to samo ona 256/8 keramička verzija ili svi imaju?

I pitanje, ako se stavi Android 9, ovaj dev 3 npr, da li onda bude stock google ili i dalje nekako ima preko taj xiaomi cirkus skin?
***Iz videa vidim da je ovo kao pixel da imam što je extra extra!! E sad pitanje je hoće li moći i stock P da bude na njemu kada se pojavi?!
Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dan bi trebalo da izgura bez problema. Ubacio sam gore i klip za Android P, to bi tebe zanimalo, kao i mene :)
 
Ali endurance rating kad vidim, plače mi se. Ti kinezi su stvarno nesretni sa optimizacijom sistema tj potrošnje!

Edit: skontah da ima wireless charging...respect ogromni!! Interesuje me jel to samo ona 256/8 keramička verzija ili svi imaju?

I pitanje, ako se stavi Android 9, ovaj dev 3 npr, da li onda bude stock google ili i dalje nekako ima preko taj xiaomi cirkus skin?
***Iz videa vidim da je ovo kao pixel da imam što je extra extra!! E sad pitanje je hoće li moći i stock P da bude na njemu kada se pojavi?!
Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Buraz moj,Miui odavno nije cirkus....ni blizu tome.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Jedan od boljih telefona ali meni i dalje neodgovara jer posle ovog cuda koje imam sve mi malo postalo i smesno.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
 
Samo sto mu je cena za Xiaomi mnogo jaka inace nadam se moj buduci telefon ako me Max 3 neodusevi.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Čim padne ispod 50 000 u lokalnim beogradskim provjerenim prodavnicama uzimam ga, a to bi trebalo, znajući Xiaomi, da se desi već početkom septembra.
Par glupih problema - 60fps ni na fhd snimcima nije moguć, audio kvalitet na videu je loš, baterija nije dobro optimizovana (isti hw na mi8 donosi 1-2h veći SOT) ali nadam se da će to srediti.
 
Odakle ti info da mi8 ima 1,2h veći sot ? :)

Napokon otvorena tema.
Jedino što me odaljava od ovog moba je relativno visoka cena u Kini u poređenju sa cenom kod nas 430e VS 460e(npr mi8 je u Kini oko 370e) i to što i dalje nisam siguran koliko je kvalitetan IPS na njemu. Neki kažu da je dobar a opet neki da je lošiji , čak je na onom sajtu mobile review onaj prevarant rus izmerio samo 1:800 kontrast ekrana. I neki bedni brajtnes.
Gsmarena nije izbacila onu njihovu skalu za vidljivost na suncu.

Mislim da su nekako morali na ovom mi2s da idu ipak na 2k rezoluciju.
 
Poslednja izmena:
Kolika bi ti da mu je cena?
Ne vise od 350e kod nas.
Za ove novce mozes da uzmes realno OP6 koji je sigurno bolji telefon.

Sto se tice Mi8 meni je on isti kao IphX.


Samo nemoj sad da krenemo pricu znas koliko kostaju SD te ovo te ono, za mene je xiaomi uvek bio telefon odlicnih perfomansa za manje para od napumpanih brendova.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Necu da idem tom pricom koliko kosta SD, ali zasto mislis da OP6 vredi toliko a Xiaomi Mix2s ne?
i OPOne je nastao kao ubica flagship telefona sa pristupacnom cenom od 200Evra.
 
Poslednja izmena:
Kako onda mozete porediti OP6 kojeg nema regularno i Mi Mix 2s?
 
Verovatno zato što niko (nažalost) neće otići i dati tih 80000 već će uzeti na oglasima za 460e!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
U evropi je legalna cena 499€ sa porezom. Nema razloga kod nas da bude 675€ sem alavosti!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
koliko je kvalitetan IPS na njemu. Neki kažu da je dobar a opet neki da je lošiji , čak je na onom sajtu mobile review onaj prevarant rus izmerio samo 1:800 kontrast ekrana. I neki bedni brajtnes.

Imaš uvek dobre testove na notebookcheck...
Tamo kažu da je lošiji od prethodnog modela, pročitaj review.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Verovatno zato što niko (nažalost) neće otići i dati tih 80000 već će uzeti na oglasima za 460e!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Upravo zato i kazem, porede se cene sa KP OP6 i MI Mix 2s.
Sto se tice cena kod nas, istina je da su alavi. Zato kupis preko poznatih preprodavaca, pa i ovde sa sajta i imas 1god garancije.
Kod nas sam kupio preko operatera na rate Huawei mate 10 i vidno se zeznuo, jest da imam 2 godine garanciju, ali kojice mi, ionako evo jos par dana i prodajem ga.
Ja vise volim 1god garancije i jeftiniji tel sa KP nego da dajem nasim derikozama.
 
Pa nisu ni prodavci u radnji krivi što ih država cepa sa 100 nameta i dažbina, poreza i pdv-ova! :(

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Imaš uvek dobre testove na notebookcheck...
Tamo kažu da je lošiji od prethodnog modela, pročitaj review.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dobro si me podsetio :)

This results in a contrast ratio of 834:1 in the best case, which is not bad for an IPS display, but it is too little in the direct comparison. The Xiaomi Mi Mix 2 sibling model does significantly better with a contrast ratio of 1748:1 and most of the high-end competitors already use AMOLED displays, which theoretically achieve an indefinite contrast ratio. 
http://www.notebookcheck.net/Xiaomi-Mi-Mix-2S-Smartphone-Review.305878.0.html

I na kraju je Rus bio upravu. Šteta.
Ne mogu uzeti mob koji ima lošiji ekran od ovog mog sharpa na mi note 3 :/
 
Poslednja izmena:
Pa nisu ni prodavci u radnji krivi što ih država cepa sa 100 nameta i dažbina, poreza i pdv-ova! :(

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Nisam mislio isključivo na same prodavce, uvoznike, već na sve zajedno.
I tamo u evropi plaćaju poreze, države imaju namete, veće plate a niže cene. Mi radnja u centru Milana sigurno košta a cena telefona u radnji opet niža, plus moraju sa prodaju i ostale stvari(tv, el.bike,...)

Trebaju barem operaterima da ga daju po nižoj ceni, po ovoj ga operateri neće takanuti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Upravo zato i kazem, porede se cene sa KP OP6 i MI Mix 2s.
Sto se tice cena kod nas, istina je da su alavi. Zato kupis preko poznatih preprodavaca, pa i ovde sa sajta i imas 1god garancije.
Kod nas sam kupio preko operatera na rate Huawei mate 10 i vidno se zeznuo, jest da imam 2 godine garanciju, ali kojice mi, ionako evo jos par dana i prodajem ga.
Ja vise volim 1god garancije i jeftiniji tel sa KP nego da dajem nasim derikozama.

Prodajes obican Mate 10 ili pro verziju?
 
Videh. Znam da spremaju neku zver. Ali meizu će koristiti bolje materijale od xiaomija tako da će sigurno biti 100e skuplji od Xiaomi konkurenta. Amoled displej , odličan vibra motor i kvalitetni zvučnici su gotovo sigurna stvar.
Šteta što meizu nije uspeo
 
The Xiaomi Mi MIX 2S Review: Fantastic Overall Value

1.jpg 2.jpg

https://www.anandtech.com/show/12992/the-xiaomi-mi-mix-2s-review

The MIX 2S comes with an LCD IPS panel sourced from JDI alongside a Novatek NT35596S DDIC driving it. Notably there’s some concerns on the side of the display as I saw that it’s running in video mode instead of command mode – something that’s not beneficial to power consumption as the SoC has to continuously send display data to the DDIC over the MIPI interfaces.

There’s also concerns about the display panel itself – one of the things that immediately popped out to me was that the panel had some noticeably pixel slow response times and this resulted in ghosting and trailing. I found this quite annoying and it was one of the reasons why I didn’t like using the phone over prolonged times.

Overall the Mi MIX 2S’s screen is relatively average. It has very accurate sRGB colours if that’s what you value – but on the other hand there’s some large negatives in terms of maximum brightness, less than optimal viewing-angles, and most particularly for me the most negative point, the slow pixel response times of the panel. I might be nit-picking here, but as we’re comparing flagships to flagships, the MIX 2S’s screen just isn’t top-tier, especially in the context that its bezel-less design that is meant to make the display the centre-piece of the phone.

It’s clear that the nearest competitor to the MIX 2S is the Galaxy S9+ - and in this review I’ve mostly compared it against the Snapdragon variant of the S9+ which isn’t available in Europe, and one has to keep in mind the Exynos version performs worse and has worse battery life.

What is probably the Mi MIX 2S’s biggest weak point is the screen. I was subjectively quite annoyed with the pixel response time as it very much results in visible ghosting and smearing, especially in scrolling text.
 
Poslednja izmena:
Samo im se ekran ne sviđa. Skroz očekivano.
I u ovom tekstu su pljunuli po exynos s9 :)

It’s clear that the nearest competitor to the MIX 2S is the Galaxy S9+ - and in this review I’ve mostly compared it against the Snapdragon variant of the S9+ which isn’t available in Europe, and one has to keep in mind the Exynos version performs worse and has worse battery life.

In terms of overall device performance, I think I was very clear – as there’s no competition. This is currently the fastest smartphone available, at least certainly among Android devices. Xiaomi integrated the Snapdragon 845 without a hitch, and silicon and software both work tremendously well together. This is an important consideration, especially in the European market as I still don’t see the Exynos S9’s as viable purchases at the current full price of 677€.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno