»RSS Benchmark sajt

Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 45678
      Prikazani rezultati od 106 do 119 od ukupno 119

Tema: macOS 10.14 Mojave

Member Avatar korisnika vatrogasac53
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        857
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel 8600k
        • MoBo: ASUS ROG Strix Z370-F Gaming
        • RAM: G.Skill Trident Z 3200Mhz cl16
        • VGA: MSI GTX 1070
        • MON: Samsung C27FG70FQU
        • HDD: Samsung 840 Evo, WD Red 2Tb
        • OPT: Teleskop
        • Case: Next Fractal R5
        • SND: USB Dac
        • INET: DSL
        • Ostalo: Valjevsko pivo
      3. Citat Citiram korisnika: LazaNS Pogledaj poruku
        Par komentara na Franz...

Hangouts uzasno izlgeda, ne moze da se resizeuje conversation window, preuzak je i jedva upotrebljiv.
        Da bi spell checker radio, neophodna je placena premium verzija, WTF...
        Ne znam koji brauzer koristiš ali na poslu koristim ovu ekstenziju za Chrome
        https://chrome.google.com/webstore/d...aoiihapd?hl=sr

Ovde Hangouts može da se resizuje i što je još bitnije mogu da se menjaju font vrednosti (ja sam stavio na 120%). Spellchecker znam da ima, mada je plaćen G-suite.

Member Avatar korisnika VexMunja
        Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        2.689
      5. Moja mašina
        • CPU: i5 3570K +Hyper 212 EVO @ 4.2 Ghz
        • MoBo: Gigabyte Z77X-UD5H
        • RAM: Kingston HyperX 2x8 GB
        • VGA: Sapphire Pulse RX 580 8GB
        • MON: Dell P2414H
        • HDD: SSD SAMSUNG 860 EVO 250GB +SSD Kingston Hyperx 3K 120GB +WD Red 2TB +Toshiba 2TB
        • OPT: LG GH20NS10
        • Case: Antec P182 EU + Seasonic SS-620GM
        • SND: Focusrite Saffire Pro 24 DSP + ESI nEar08 eXperience + Audio Technica ATH-M50 + Bayer DT 231 Pro
        • TV: TV LED Samsung UE-42F5500
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech Combo MK520 ,TP-Link WDR3600
      6. Jel koristi neko mozda Cubase 9.5 ili 10 Pro na Mojave? Kako radi?

Sent from my S9+
        Keyboard\Live\Studio\DAW\Plugins\Mixer\Monitors \ Soundcard\Speakers\Samples\Playing|Enjoying=MUSIC

Moderated
        Na forumu od
        Apr 2019
        Poruka
        2
      8. Moja mašina
        • CPU: ronaldDogmaKQ
        • MoBo: 87331384358
        • VGA: Care
        • MON: ronaldDogma
        • HDD: ronaldDogma
        • OPT: Turkey
        • Case: ronaldDogma
        • INET: UMTS/GPRS
      9. macOS 10 14 Mojave

Finally the final version of macOS Mojave are available through AppStore
        Screen Shot 2018-09-24 at 14.08.45.png

VIP member Avatar korisnika RingeRaja
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        4.716
        Tko leti, vrijedi!

Member Avatar korisnika drgonzo
        Na forumu od
        Dec 2006
        Poruka
        3.445
        Ja se još nisam usudio da ga instaliram zbog one priče o notarizaciji third party aplikacija...

Member
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        398
      13. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-9600K
        • MoBo: Apple iMac19.1
        • RAM: 24GB DDR4-2666
        • VGA: Radeon Pro 580X 8GB
        • MON: Apple iMac Retina 27"
        • HDD: APPLE SSD SM0512L 512GB
        • OPT: n/a
        • Case: Apple iMac 27" 2019
        • SND: Musical Fidelity V90-AMP
        • LAP: Apple MacBook Air
      14. Popravlja problem sa Apple Mail-om i Gmail-om, ko ga ima...

Member
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        398
      16. Moja mašina
      17. Citat Citiram korisnika: vatrogasac53 Pogledaj poruku
        Nije baš tako, stvar koje kojekude kompleksnija.

Koristim MacOS na poslu (firma koristi samo Apple uređaje), a kod kuće Win10.

Ovo je prvo što mi pada na pamet kada su aplikacije u pitanju

1. Sve do jedne apllikacije na MacOS štucaju pri resizu (razvalčenju, uvlačenju, prevlačenju).
        http://cl.ly/2l1q3s3L1T3M
        http://cl.ly/2b0Q3N0e072g
        Ne "štuca" ništa... Možda nisam dobro razumeo, ali kada razvlačim Safari, Excel, Parallels - nema tog štucanja?

Citat Citiram korisnika: vatrogasac53 Pogledaj poruku

Dok je ovaj problem slabo primetan kod aplikacija koje dolaze uz sistem (Safari, iTunes, Preview), slobodno probajte bilo koju aplikaciju ovo isto kao na snimcima. Primera radi, Excel radi kao da ga kolju, a Acrobat se pri resizeu guši ko davljenik. Posle sam čuo da MacOS nije predviđen za nivo resiza koji postoji na Winu. Inače je ovo PRVO što sam primetio kada sam seo za iMac.
        Update, malo štuca Excel kada mu učitaš neki ludački XLS fajl sa puno grafikoma (ovaj što sam sada probao je 40 MB)... Konfiguracija iMac 27" 2019, Core i5-9600K, 24GB RAM, Apple 512 SSD, Radeon 580X 8GB. Najnovija verzija iz Office 365. Ništa toliko strašno.

Windows mi je uvek bio problematičan sa njegom prozorima koji se čudno refreshuju tokom resize-a i pomeranja, čak i kod Windows 10. Nekako mi sve deluje kao da će se raspasti ili će izleteti neki BSOD. Mada, na jednom starom MacBook Air-u sam na kraju digao ruke od High Sierra-e i stavio samo Windows 10 - brže radi.

2. Windows Explorer je loš, a ni Finder nije ništa bolji za zahtevnije korisnike. Ali dok na Winu postoje odlične explorer zamene (kao što je Directory Opus), na MacOS-u apliakacija tog kalbra nema. Najkompleksnije što sam video je Total Finder, a koliko puta ona puca u toku rada to se nije moglo izbrojati. Foklift je ok kao tabovani dual pane manager, ali je u odnosu na Dopus igračka.
        E, ali zato za vas Windows-aše su ubacili da konačno folderi mogu da budu na vrhu prozora prilikom sortiranja fajlova po abecedi...

3. Na kraju krajeva, ako prikačite npr. Macbook Pro na monitor koji nije 4k, stvari izgledaju prilično mutno (u odnosu na moj iMac 2017 jezivo). Optimizacija tj. skaliranje na MacOS je odlično, dark mode je takođe odličan, ali kada se prikači na HD monitor to izgleda nikakvo.
        Mislim da ti je to zapravo razlika između Retina ekrana i standardnog... Kada posle iMac Retina ekrana sednem za MacBook Air (stariji) ili PC - slika je užasna. Sa druge strane i Windows 10 izgleda odlično na retina ekranu...
        Menjao marantz : 15.05.2019. u 17:10

Member
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        398
      19. Moja mašina
      20. s
        Citat Citiram korisnika: LazaNS Pogledaj poruku
        Jos jedna stvar koja me nervira je nedostatak brzog searcha.

Na Win-u samo kliknete na Win dugme ili Search, i odmah kucate a on izbacuje rezultate.

Na Macu, prvo klikni na Finder pa onda naciljaj Search field cursorom i tek onda kucaj.

Sto je najcrnje na iPhonu je ovo isto super reseno, ali na MacOS ne bas (ili ja jos ne kontam kako da ovo efikasnije odradim).
        A Spotlight? To ti je najbolji app launcher koji postoji... Kod mene je skoro godinama prečica podešena na CMD + S i to je to.
        Menjao marantz : 15.05.2019. u 17:07

Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        857
      22. Moja mašina
      23. Citat Citiram korisnika: marantz Pogledaj poruku
        E, ali zato za vas Windows-aše su ubacili da konačno folderi mogu da budu na vrhu prozora prilikom sortiranja fajlova po abecedi...
        Koji je to File Explorer bolji od Dopus-a na Winu? Excel na MacOS radi kriminalno loše, kao i kompleksnija BI rešenja (neka ne postoje uopšte dok su na Winu prisutna).

MacOS je kao maneken(ka) bitno je da je lep, a za funkcionalnost ko te pita.
        A ako sam ja zakleti Windowaš, a na poslu samo MacOS koristimo onda super. Da nemam Win laptop sa strane, pola stvari ne bih ni mogao da završim, bar ne u predviđenom roku.
        Menjao vatrogasac53 : 15.05.2019. u 18:03

Member
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        398
      25. Moja mašina
      26. Citat Citiram korisnika: vatrogasac53 Pogledaj poruku
        A ako sam ja zakleti Windowaš, a na poslu samo MacOS koristimo onda super.
        Ne znam da li razumeš da to baš pokazuje upravo to... Kod kuće furaš Windows, na poslu se očito mučiš sa Mac-om koji je firma kupila. Na koji način sam te pogrešno okarakterisao? Mislim, NHF - ništa loše u tome, zato i postoje različita rešenja.

Koji je to File Explorer bolji od Dopus-a na Winu? Excel na MacOS radi kriminalno loše, kao i kompleksnija BI rešenja (neka ne postoje uopšte dok su na Winu prisutna).
        Ne bih ulazio u besmislene polemike Win vs Mac... To jako smara kao i tvoji postovi na tu temu. Sve je to već viđeno i prežvakano. Niko nikoga neće ni u šta ubediti. Ti mene nema šanse da ubediš u to tvoje, mene ne zanima da tebe ubeđujem.

Svako neka koristi šta mu odgovara, ko ne ume da koristi jedno rešenje ili je navikao na to rešenje, ima alternative itd... Zaista ne znam (napomena: i ne zanima me) šta je Dopus i File Explorer na Windows-u (Explorer je valjda Windows-ov Finder i Internet pretraživač u jednom). Pisao sam o Finderu i novoj opciji za sortiranje foldera.

Nije mi najjasnije kome je upućena zamerka: "Da nemam Win laptop sa strane, pola stvari ne bih ni mogao da završim, bar ne u predviđenom roku.", ali to je realno da adresiraš šefu i HR-u, pa neka ti oni to reše. Posebno ne razumem kako takav komentar doprinosi disusiji o Mac OS Mojave koji tebi očito ne odgovara i to je jasno bez svog tog šuma koji praviš u temi...

Moj savet - zamoli da ti na poslu slože Bootcamp i zaboravi na Mac OS - ne muči sebe i druge.

MacOS je kao maneken(ka) bitno je da je lep, a za funkcionalnost ko te pita.
        Besmislena doskočica... Prevaziđeno i glupo.

Kao Mac korisnika još od vremena iMac G3 ono što mene zanima u ovoj temi je da pročitam iskustva ljudi sa Mojave-om, a ne neke ožešćene glupave diskusije X vs Y. Glupost.
        Menjao marantz : 15.05.2019. u 18:23

Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        857
      28. Moja mašina
      29. Poznata priča, čim počne da se govori o konkretnim softverskim rešenjima, poteže se argument " nećeš me ubediti", a opet zašto bih ja tebe ubeđivao u bilo šta?

Npr. MacOS ima Keyboard Maestro i program tog kalibra ne postoji na Win (postoje slični ali sa mnogo manjom funkcionalnsti).
        Meni nije problem da uporedim kako različiti ili isti softver radi na dva OS-a. Probao sam gomilu softvera za MacOS i naravno da ću uvek da gledam funkcionalnost samog programa, a ne šta prosečan Mac korisnik misli o tome.

Hajmo da uporedimo kako Adobe alati rade na Mojave a kako na Win10- zašto da ne

VIP member Avatar korisnika RingeRaja
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        4.716
        Ja koristim i jedan i drugi, macOS Mojave + Win 10 Pro - dual boot, hackintosh.
        Primarni OS mi je macOS, sve što mi treba i što najčešće koristim mi više odgovara da koristim na njemu.

Video plejer: INNA (freeware) - sjajan, meni bolji od VLC, ali koristim i njega
        Fajl menadžer: Path Finder (shareware) - 100x bolji od Total Commandera, ko ga je probao teško se vraća na nešto drugo
        Video editor: Final Cut Pro - industrijski standard, Premier jeste dobar, ali meni ovaj više leži
        Office paket: ovde je Microsoft suvereni vladar, Excel fajlove ništa ne otvara (pogotovo kad je inkorporirana neka kompleksnija funkcija) kao Excel. Probao Apple alternativu, Pages je možda bolji nego Power Point i to je sve
        Photo explorer: PhotoScape X (freeware) - sjajna aplikacija, jednostavna

Itd...itd...

Ono zašto koristim Win 10 su dve stvari:
        - DAC koji imam radi sa drajverima pisanim za Win (šta da se radi)
        - subtitle editor: do sada nije napravljen neki koji će da potuče Subtitle Workshop (postoji verzija portovana za macOS, ali je blagi užas)

Plus, navikao sam se na macOS još dok je bio OSX, sve radi kako treba, Win je tu da pomogne.
        BTW, Win 10 je sjajan OS, sa svojim *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*arijama koje su već uobičajene za Microsoft, ali jako stabilan, brz, čist,...iapk, da bi radio kako treba mora da se rade zahvati ispod haube, a to je ono što me jako nervira, pa ga zato i ne koristim kao primaran OS.
        Linux mi je dosta bliži po filosofiji (macOS i Linux su ustvari braća po babine linije), ali je ipak za hardcore korisnike, još uvek aplikacije nisu user friendly kao na prethodna dva.
        Menjao RingeRaja : 15.05.2019. u 22:10
        Tko leti, vrijedi!

Member Avatar korisnika Vlada>>>
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        2.176
      32. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 2600 / Intel Core i5 2500k
        • MoBo: Gigabyte B450 AORUS M / Gigabyte GA-Z68X-UD3H-B3
        • RAM: Kingston HyperX 2x8GB DDR4 / Kingston HyperX 2x4GB DDR3
        • VGA: NVidia GeForce GTX 960 / NVidia GeForce GTX560Ti
        • MON: HP Pavilion 23xi IPS Monitor / LG W2241S TN Monitor + TV
        • HDD: Samsung 850 EVO 512GB + WD RED 2TB / SiliconPower A55 240GB + WD Black 640GB
        • Case: FD Define R5 + CM Silent PRO 600W / CM Elite 361 + Enermax NAXN 450W
        • SND: ALC892 + U.S.Blaster Surround Stereo Speakers / ALC889
        • TV: LG 42LV3400
        • Ostalo: Wacom Intous Pro, Apple Wired Keyboard, A4Tech D-320 mouse
      33. Citat Citiram korisnika: RingeRaja Pogledaj poruku
        BTW, Win 10 je sjajan OS, sa svojim *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*arijama koje su već uobičajene za Microsoft, ali jako stabilan, brz, čist,...iapk, da bi radio kako treba mora da se rade zahvati ispod haube, a to je ono što me jako nervira, pa ga zato i ne koristim kao primaran OS.
        Meni se nekako čini da je tih zahvata ispod haube bilo sasvim dovoljno i ono što bi ja sad voleo da vidim, to je da MS popravi malo interfejs. Mislim pre svega na control panel koji je još uvek dualan (ostalo je ponešto od 7ce) a takođe i na ikonice na nivou čitavog sistema koje izgledaju zastarelo. Što se novog control panela tiče fale mu dodatne ikonice u podmenijima što je čini mi se jedan od glavnih razloga zbog čega je neintuitivian, pored činjnice da su mu opcije tu takođe prilično loše organizovane. I dalje to nije uniformno rešeno i kako treba zaokruženo, a evidentno je da to može mnogo bolje. To su cenim glavne stvari koje odbijaju korisnike koji su se navikli na Linux ili macOS gde je sve dato krajnje pregledno i jasno.

Znam da je ovo tema za Mojave pa ne ide da pričamo previše o Windows-u ili Linux-u koji su drugačiji. Ipak kada je reč o ovom komentaru gore i generalno nekoj komparaciji, a s obzirom da koristim godinama unazad Windows-macOS paralelno, rekoh ajde čisto da ostavim neko svoje zapažanje, iako je evidentno da ova tema zapravo zahteva daleko opsežniju analizu.
        DeviantART

Member
        Na forumu od
        Jan 2014
        Poruka
        723
      35. Moja mašina
        • CPU: i7-4771 @3.9GHz
        • MoBo: Gigabyte GA-H87M-D3H
        • RAM: 2x8GB DDR3 Kingston HyperX 1333MHz CL9
        • VGA: Gigabyte GTX 970 G1
        • MON: LG L246WHX-BN
        • HDD: Samsung 830 128GB + Seagate 1TB @7.2k
        • OPT: LG GH24NSB0
        • Case: prostrto po stolu
        • SND: Logitech Z-2300
        • LAP: Asus Vivo Book X542UN
        • Ostalo: Logitech G600 + G602 + IME 3.0
      36. Da li ima neko ko koristi Mac za arhitektonsko projektovanje i vizualizaciju? Imam nekoliko pitanja koja bih hteo da razjasnim pre nego sto odlucim da li da predjem na Mac ili ostanem na Windows-u.

Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 45678

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •