Šta je novo?

macOS 10.14 Mojave

Nikako ne ažurirajte sistem na Mojave ako nemate 4k Retina ekrane. Rendering fontova je katastrofa! Tekst je krzav, mutan i jako teško čitljiv, a problem je toliki da tek malo može da se zaobiđe kroz terminal.
 
Potvrđujem. Odvratno izgleda, ukinuli su subpixel antialiasing koji ubija rad na svim non-retina monitorima. Imam ultrawide 34" 3440x1440 i izgleda očajno. Mogu tek da zamislim kako je na 1080p monitorima...
 
Pa ako im je plan da Mojave radi samo na Retina monitorima onda je to tako.
Na ovaj način će i nas koji imamo hackintosh odbiti da uradimo update, meni sigurno ne pada na pamet da zbog OS-a kupujem 4K TV.
 
Pa da, izbacili su ceo deo koda koji se odnosi na to... Videćemo koliki će biti outrage korisnika, pa možda nešto i srede. Za sada ne radim update, ono sam probao na test mašini i izgledalo je nečitljivo i odvratno.
 
Ok, za sve koji se upgradeuju na Mojave ima jedno rešenje koje dovodi na 90-95% onoga što je bilo na High Sierri što se tiče fontova. Otvorite terminal i kucajte ovo:

defaults write -g CGFontRenderingFontSmoothingDisabled -bool NO

Ako želite staro ponašanje da dark mode bude samo top bar i dock, izaberite dark temu i otkucajte ovo:

defaults write -g NSRequiresAquaSystemAppearance -bool YES

Ovako već može da se koristi.
 
To ne pomaže, već ovo što sam napisao gore.
 
Pa ako im je plan da Mojave radi samo na Retina monitorima onda je to tako.
Na ovaj način će i nas koji imamo hackintosh odbiti da uradimo update, meni sigurno ne pada na pamet da zbog OS-a kupujem 4K TV.

To se zove pacerski potez! Koji su to likovi smislili jeeee... alal vera! :S:

I kako posle normalan čovek da zgotivi Apple... Pa nema ništa od toga. :smoke:
 
MBP 2012,bicu strpljiv jos malo :D
 
Na mom MacBook Air (2017) radi savrseno od danas. Dark mode odlican. Ja ne vidim te probleme o citljivosti o kojima se pricalo. A ekran mi nije retina.
 
Prvi ozbiljniji problem koji imam je brzina kod kopiranja na NAS. Veza je 1GB i prilikom kopiranja brzina je jedva 15MB/s. Na H.Sierri je bila oko 50MB/s. Kod kopiranja sve postaje trzavo kao da radim 4k enkoridanje
 
Rijeseno :)
Nije problem sa Mojave, obrisao smece, disejblao spotlight, restartao i radi ok.
 
Mojave i youtube dark mode, ubitacna kombinacija. Ima i ekstenzija za Safari za neke druge sajtove. Na App store-u za samo 2 eura. Vredi probati! Ono sto takodje primecujem jeste bolji rad za iMesseges i FaceTime. Na Sierri je bilo nekih bagova prilikom logovanja, ali za sada kod Mojave-a, toga nema. Sve u svemu, nisam ocekivao da ce biti ovako funkcionalno. Ili je to sto mi je racunar 2017... mada, ne bi trebalo da je samo zbog toga. :D
 
Ne znam da li ima veze sa mojave, ali youtube kroz safari neće više od 1080 rezolucije. Sećam se da je bio neki problem sa safari - 4k youtube, ali 1440p je postojao ranije

edit: čitam sada da od maja ne radi ništa preko 1080p zbog VP9 kodeka koji safari ne podržava, ali skoro sam siguran da sam pre neki dan imao 1440p :/
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li ima veze sa mojave, ali youtube kroz safari neće više od 1080 rezolucije. Sećam se da je bio neki problem sa safari - 4k youtube, ali 1440p je postojao ranije

edit: čitam sada da od maja ne radi ništa preko 1080p zbog VP9 kodeka koji safari ne podržava, ali skoro sam siguran da sam pre neki dan imao 1440p :/

Cuo sam za to. Meni je otvarao do 1080p. Na air-u sumnjam da se moze bolje i videti od toga. Mada nisam neki freak za to. Na tabletu i telefonu imam retine, pa i nisam toliko zeljan 4k. Da je na tv-u poludeo bih! Ali sve u svemu, Mojave dark mode je strava!
 
Ne otvara ni meni vise od 1080p.. Inace sam primetio da je sporije "budjenje" i da duze traje i prvo otvaranje bilo cega iz office paketa. Ne znam da li jos nesto kesira, ali bas je primetno.
 
izasao je office 2019 (16.17), meni izgleda zivlje i da se brze pokrece.
safari mislim da nikad nije ni otvarao vise rezolucije, jedan od razloga zasto sam ga batalio...
 
Nisam testirao sám ali po svim testovima mnogo bolje batetija traje uz safari vs chrome, pa eto kao hoću da koristim safari
 
Hocu da instaliram Mojave na externi ssd usb(preko option-command-r), ali mi non stop daje poruku da izbrisem disk.
Probam preko DiskUtility ali nece.
Zna li ko kako da rijesim problem?
 
Hocu da instaliram Mojave na externi ssd usb(preko option-command-r), ali mi non stop daje poruku da izbrisem disk.
Probam preko DiskUtility ali nece.
Zna li ko kako da rijesim problem?

Da ne ispadnem glup, mozda to nema veze, ali meni je to bilo prvo traumaticno iskustvo sa eksternim Hd na MacOS. Je li formatiran na NTFS ili FAT? Mac ne voli NTFS :D
 
Nazad
Vrh Dno