Šta je novo?

Asus Prime x470 Pro

Novi BIOS 5830 sa AGESA 1200
ksnip_20210115-144351.png
 
Poslednja izmena:
Novi BIOS 5843 sa AGESA 1201.
 
Pozdrav! Moze jedno pitanjce. Da li da apdejtujem na latest BIOS uvek? Naravno ne racunam BETA BIOS. Stizu mi komponente sledece nedelje pa moram da apdejtujem BIOS za Ryzen 5000 CPU.
Sad ne znam na koji da idem najbolje? Ploca je B450 MSI Tomahawk Max II (znam da nije ista ploca kao u thread-u i izvinjavam se, ali reko samo da pitam). Znam da su neki imali problema sa BIOS-om pa reko da pitam kad sam vec nasao ovaj thread! Thanks!

Na slikama je latest BIOS za tu plocu, kao i minimum koji treba! Sad da napomenem da su 4 verzije BIOS-a izasle posle te koja je recommend za 5000 seriju procesora, ali verujem da novi apdejtovi imaju nesto bolje sto se tice podrska, ja bar mislim. Znaci H4 je 4 verzije ispod H7.




chrome_WyjgXWZToH.png
chrome_yDUCXtwUo5.png
 
Poslednja izmena:
Slobodno poslednji BIOS makar i bio beta jer samo i ima beta za ryzen 5000. Uostalom imaš BIOS update dugme, čak ne treba ni processor da bude utaknut.
 
Da da to je super! Hvala na odgovoru! E sad jos jedno malo pitanje. Da li ima veze ako je sve bukvalno ubodeno na maticnu a flasuje se BIOS preko tog flash dugmeta, ili mora sve da se skine sa nje i samo CPU i 24-pin kabl za MOBO da bude ubodeno. Jel tu nema pravila zar ne? Svakako cu raditi bez nego samo da pitam da znam ovako. Citao sam da su neki radili sa svim komponentama na ploci, ali bolje da pitam ovde. Ja to necu sigurno raditi , ali ako moze hmmm. Kad sastavim build i cable managment flesujem BIOS sto je cool, ali to necu raditi i da moze ne znam zasto, ali svakako da pitam.
 
Poslednja izmena:
Da da to je super! Hvala na odgovoru! E sad jos jedno malo pitanje. Da li ima veze ako je sve bukvalno ubodeno na maticnu a flasuje se BIOS preko tog flash dugmeta, ili mora sve da se skine sa nje i samo CPU i 24-pin kabl za MOBO da bude ubodeno. Jel tu nema pravila zar ne? Svakako cu raditi bez nego samo da pitam da znam ovako. Citao sam da su neki radili sa svim komponentama na ploci, ali bolje da pitam ovde. Ja to necu sigurno raditi , ali ako moze hmmm. Kad sastavim build i cable managment flesujem BIOS sto je cool, ali to necu raditi i da moze ne znam zasto, ali svakako da pitam.
Neznam tačno na toj ploči, pročitaj uputstva ači svuda drugo je vejedno da li je pogrešan ili pravi CPU pa čak i bez ijednog.
 
Cenim tvoje misljenje, ali izvini nisam bas razumeo sta si hteo da kazes jer si pogresio neka slova a cela recenica je spojena. Verovatno mislis ''znaci svuda'', i da je svejedno da li je pogresan ili pravi CPU, a da moze i bez ijednog da se flesuje. Tako sam ja razumeo. 😄
BTW nigde ne pise da mora da se skine sve, nego samo da moze da se flesuje bez icega spojeno na njoj. A video sam na YouTube klipu da je jedan lik pomenuo da je flesovao sa svim periferijama, kao i sa RAM-om, CPU, itd itd. I to je bas komentarisao na BIOS Flashing klipu za MSI Tomahawk B450 Max.
Sad, verovatno je mislio na ovu plocu cim je na tom klipu komentarisao. Svakako nebitno uradicu ja to kako je receno. Samo napajanje, 24pin i CPU 4pin.
 
Poslednja izmena:
Izvini na greškama u pisanju, kucao sam na telefonu. Samo prati uputstva i specijalno obrati pažnju na svetlosne signale za vreme flešovanja. Samo polako.
 
Izvini na greškama u pisanju, kucao sam na telefonu. Samo prati uputstva i specijalno obrati pažnju na svetlosne signale za vreme flešovanja. Samo polako.
Ma nema problema pretpostavio sam haha. Da, ima debug led, i led kod dugmeta. Sad, najveci strah je nestanak struje. To samo moze da pokvari stvar i toga se najvise tripujem zato sto u mom kraju zna da nestane struje ponekad cesto pa me to plasi sad. Inace cu da ga pustim dobrih 10 minuta svakako iako ce on da zavrsi update verovatno za 5 min max.
 
Nazad
Vrh Dno