Šta je novo?

LAN ulaz ne radi?

Mitko

Cenjen
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruke
267
Poena
180
Posle grmljavine i nestanka struje izgleda da mi je na maticnoj crkao LAN ulaz, jer u donjem desnom uglu preko LAN mi javlja 'crveni X' i kada izvadim i ponovo ubacit UTP onda ona lampica sto ima na LAN ulazu ne svetli, sto je najgore LAN je integrisan a ploca koju imam nosi oznake Q1900M i valjda da nema ulaz za drugu LAN karticu...

Dok preko neke wireless antene ne dobijam ni trideseti deo brzine interneta... ne znam kako bih mogao da resim problem.

Da li je neko imao iskustva sa USB LAN Adapterom kao ovaj sa slike

I kakvo biste mi resenje najbolje predlozili?

p.s. Istekla mi je garancija na racunaru :)
 
Isto mi se desilo. Kupi pcie mreznu karticu i resio si problem, ovu integrisanu iskljuci u BIOS-u. I nabavi neku prenaponsku zastitu za ubuduce.
 
Izgleda da ova moja ploca nema ulaz za neku drugu lan karticu ili?...

Ili su ovo pcie ulazi, oznacio sam ih crvenim pravougaonikom...

Q1900_M_L2.png
 
Poslednja izmena:
Taj adapter sam i gledao, jer je bas povoljan ali opet ne znam kakva su iskustva sa ovim uredjajem, da li cu izvuci punu brzinu...
 
Taj adapter sam i gledao, jer je bas povoljan ali opet ne znam kakva su iskustva sa ovim uredjajem, da li cu izvuci punu brzinu...

Ne bih ti savetovao da uzimas tog Kineza, svojevremeno sam to probao, kostalo je 500din, imao sam problema oko drajvera, jer nisam znao oznaku... Savet - uzmi 1Gbit pcie karticu, koristices je uvek i tesko ce da rikne tako kao integrisana.
 
najbolje rešenje je pci-e kartica, ali ako ne možeš da je nađeš, onda uvek možeš da uzmeš usb 3.0 gigabit adapter.
 
Ocito da cu morati uzeti PCIe LAN karticu, uzeo sam ovaj LAN to USB adapter ali ne moze brzina da predje ni 5MBps i ako mi je internet 60Mbps, dok preko Wi-Fi ide do nekih 20-22Mbps...

Da mozda nemaju neka manualna podesavanja sto se tice USBa da protok bude jaci, USB 2.0 je u pitanju...
 
Moze biti do drivera koji je hardware id drivera?dfdsfdsfndsklfndskl;fnmds.PNG
 
Ma kakvi crni USB to ethernet adapteri. To je najgora varijanta. Ili integrisani (koji je crkao na toj ploči), ili PCI-E NIC...
 
Mislis da instaliram sada ove drajvere sto si mi ti poslao i da ce protok interneta biti veci?
 
nekad (doduse jako retko) refles biosa moze da odglavi mreznu,par puta mi se to desilo ali doduse na asus plocama.ponekad prosto disable pa restart pa enable u biosu resi problem.ne kosta da se proba,
 
nekad (doduse jako retko) refles biosa moze da odglavi mreznu,par puta mi se to desilo ali doduse na asus plocama.ponekad prosto disable pa restart pa enable u biosu resi problem.ne kosta da se proba,

Lepo kazem, ne uzimati kinesko *****.

@Orchard
Mislis CLR CMOS ploce da uradi, a ne reflash biosa. Posle toga mrezna je po defaultu ukljucena.
 
jok,par puta je disable/enable resio stvar,nekad rifles biosa.generalno na losijim plocama nekad silazak na inicijalnu verziju biosa ili nizu pomogne sa integrisanim kolima,mada ovaj stos nikad nije pomogao za LAn,vise za zvucnu/graficku itd.u svakom slucaju ne kosta da proba,asrock je dosta okej sa flesovanjem biosai ne rizikuje puno.
 
Uzmi ovu https://www.aliexpress.com/item/10-...d5d8561&transAbTest=ae803_2&priceBeautifyAB=0 Ima RTL8111F cip(citao sam u komentarima od ljudi koji su narucili , mozes videti na feedback) evo koji je to cip http://www.realtek.com/products/productsView.aspx?Langid=1&PFid=5&Level=5&Conn=4&ProdID=291 podrzava 100mb/s ovo je sigurna kupovina , preko 100 order-a ima , mani se kupujem prodajem , mozes i tamo da narucim ali ces isti ovakav platiti vise , koristi za sad taj usb lan dok ti ovaj sa aliexpressa ne stigne.
 
Nazad
Vrh Dno