Šta je novo?

Tablet trilema

Spahija

Slavan
Učlanjen(a)
09.08.2008
Poruke
118
Poena
319
Postovane koleze, ne mogu da se odlucim pa muku delim s vama. Kandidati:

- Huawei MediaPad M3 8
- Samsung Galaxy Tab S2 9.7
- Huawei MediaPad M5 10

Svestan sam da su sva tri modela iz razlicitog cenovnog ranga, a dilema je sledeca:

tablet se uzima za majku sto znaci da ce se koristiti za surf, face, maksimalno lagani rad na gugl drajvu, docsu i shitovima...eventualno navigacija na duzim putovanjima par puta godisnje, dakle nista preterano zahtevno. Ali, trebalo bi da posluzi bar 3, 4 godine bez zabadanja. Prva dva koliko vidim ostaju na Androidu 6 sto znaci da ce vec za koji mesec kaskati tri verzije, a za par godina biti metuzalem. Nisam siguran koliko je to bitno u ovoj situaciji i da li ustedeti 50, 100 evra ili uzeti M5 pa biti donekle bezbrizan.
 
ja imam asus memopad koji je na androidu 4.2.2 i još nisam naišao na aplikaciju koja ne radi zbog verzije operativnog...a imam manje više slične kao na telefonu koji je na androidu 7.0...tako da mislim da ti to neće predstavljati problem...a nove verzije androida mogu samo da skrate trajanje baterije ili uspore tablet, mislim da to ne bi trebalo da ti bude kriterijum...

@STriderKOCOBO

a šta je problem sa instagramom na ipadu?
 
Nije mi palo na pamet da pogledam sta Apple nudi, ziveo sam u zabludi da sve njihovo kosta bubreg. Hvala za sugestiju, definitivno ulazi u uzi izbor. Jedino, i mene zanima sta je problem sa insta i whatsappom?

@Altru

Cale koristi sada vec bedni, bedni S3 mini, barem sto se tice performansi. Ali to cudo je na 2.3.5 i dalje, ako se ne varam i cak ni tu nema problema sa instaliranjem aplikacija. Novije verzije mi vise znace zbog sistemskih funkcionalnosti koje donose.
 
Da li joj znaci veci ekran ili je 8" ok. Media pad m3 je na Nugatu i tu ce ostati. Inace sam ga kupio detetu. Imam ga skoro godinu dana. Sve radi super. Igrice, Yt. M5 10" je poprilicno skuplji i nije razlika 50 ili 100e vec dosta vise
 
Ne postoje te dve aplikacije za iPad. Možeš da instaliraš telefonsku aplikaciju, ali iOS ne skalira aplikacije kao android, pa imaš 4.7" 16:9 sliku na sredini a ostatak prostora od 9.7" je crno, pa su bukvalno neupotrebljive.
Takođe, ni third party aplikacije nisu vredne pomena.
 
Razne su samo za iPhone, nisu samo te, ali verovatno jesu najpoznatije...na ipadu imam gomilu tih telefonskih...

A što se tiče tih unapređenja ispod haube, tja, ne vidim ja tu opet ništa vredno pomena...ako imaš stabilan sistem nećeš imati nikakvih problema sa tabletom godinama...
 
Poslednja izmena:
Sad je izasao kao sto je vec pisano “jeftiniji” ipad, ako imas nekog iz USA za 300 evra vrhunski tablet (kod nas je 400). Ja sam se nekoliko puta uverio koliko su android tableti postali smece posle godinu dana. A ako planiras da ga koristi na duze staze kao sto si napisao, tesko da ce to moci.
 
Malo kasnim sa odgovorom... :) hvala svima na pomoci, uzeli na kraju iPad 2018. Malo sam se iscimo oko kreiranja Apple ID-ja, al sad sve sljaka kako treba, super je spravica.
 
Malo kasnim sa odgovorom... :) hvala svima na pomoci, uzeli na kraju iPad 2018. Malo sam se iscimo oko kreiranja Apple ID-ja, al sad sve sljaka kako treba, super je spravica.

Jel si zadovoljan tabletom?

Ja sam trenutno u dilemi izmedju Ipad 2018 i mediapad M5 10. Razlika u ceni je minimalna ali me brine kako ce huawei da radi za par godina.
Ako je neko koristio oba svaki savet bi dobro dosao :D
 
Nazad
Vrh Dno