Šta je novo?

Zamena soketa

suboticanin

Poštovan
Učlanjen(a)
06.07.2015
Poruke
973
Poena
80
Ploca je pod garancijom, prestala je da radi i kad je odnesena u servis, kazu iskrivljeni pinovi i nece da je servisiraju. Jel zna neko koliko kosta zamena soketa? Da li se isplatio uopste to raditi? Mozda mogu da je zamene i da platim, pa posle neka provere zbog cega je prvobitno prestala da radi.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
ca40e5baeab19a462fc4f9d0e95b7407.jpg
 
Zamena socketa? Ne isplati se nikom to da radi niti može da garantuje, čak i ako ploča proradi, koliko će dugo da radi. :) Jako pipav posao, sa skupim alatom, i sa jako neizvesnim rezultatom. Nego bolje ti ploču daj nekom iskusnom, uz novčanu naknadu naravno, bolje da vidi koji su pinovi iskrivljeni, i da li su uopšte, pa ako jesu, da proba da ih ispravi. To već nije tako skup posao a ploča može da se vrati u život.
 
Kakva crna zamena, pa lakse je valjda ispraviti pinove :zgran:
Uzmi lepo neku karticu i patentaru, pa polako te koji su krivi.
 
Pinceta dobra ostra i velika lupa i polako vracaj pinove u pravcu naspram drugih pinova naravno da si bez nervoze i polako niej strano sve dok ne puknu dobro je .Imas tone videa na youtubu probaj jer zamena soketa teska vajda bez kine :)
 
i da ti ne daj boze pukne neki pin, mozda ce i dalje da radi, jer ne koriste se bas svi kontatki na procesoru, neki su redundantni
 
Problem je sto nece da prime plocu na garanciju zbog pinova, a ne mogu da ispravim pinove, da ne primete serviseri. Prvobitni kvar ploce se ne zna, serviseri je odbiju svaki put

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Problem je sto nece da prime plocu na garanciju zbog pinova, a ne mogu da ispravim pinove, da ne primete serviseri. Prvobitni kvar ploce se ne zna, serviseri je odbiju svaki put

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Ček bre, ne možeš da ispraviš pinove, da se ne primeti, al možeš da menjaš soket? To ne bi primetili?
Kako su se odjednom iskrivili pinovi? Radila je, pa se pokvarila, a za to vreme je CPU bio na soketu, kad je došlo do krivljenja?
Slikaj te pokrivljene, na ovoj slici se ne vide.
 
Poslao sam plocu na garanciju, pa je tako dosla sa iskrivljenim pinovima i sa dokumentom gde pise da to garancija ne pokriva. Mislio sam da je posaljem u servis i da platim zamenu soketa, ali ako je skupo, ondak nista

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Pa kad se iskrive pinovi, onda se ispravljaju, ne menja se ceo socket. A ako mislis da su serviseri iskrivili pinove onda treba da se s njima naganjas, dzaba ti njima nosis ponovo ploču sa ispravljenim pinovima ili novim socket-om ako oni ne rade svoj posao kako treba.

I gde su pokrivljeni ti pinovi? Na onoj slici se nista ne vidi.
 
Poslednja izmena:
Sa lupom se bas jako vidi
71bd4d9d26f0e1ddf2cd98fda39a4cc5.jpg


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
To je kao ceo red malo nagnječen? A i više, deluje kao neki talas?
Ono iznad crvene linije? Ako je to to, ovo bre kao pšenica kad polegne! Čudno mi to...
...
Kako je radila do sada uopšte?! Hm..!!!
 
Da, to je. Ja sam kriv sto nisam stavio onu platicnu zastitu, pre slanja. Nema veze ostace ploca za delove

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Pa to samo ako je nešto PALO na ploču, ili tebi ili njima. Tebi, možda bi se setio, a možda i ne bi, a možda je i njima, pa se prave blesavi.
Kako god, ovo nije nemoguća misija skroz, više ti imaš izgleda za popravak, nego mi sutra u 20:00.
...
Sedni lepo, sa nekom lupom ili bez, i polako jedan po jedan, kreni od onih koji se dodiruju sa nekrivljenima da imaš osećaj gde si.
I ne moraš ceo komp da sastavljaš, tj kuler samo prisloni preko, da vidiš da prodje post.
Ili ćeš uspeti ili nećeš, al nemoj je olako baciti. Gore ne može, tako da glavu gore!
Uspećeš ti to, vidim ja.
Aj, pa sretno!
 
Nazad
Vrh Dno