Šta je novo?

LG TV iz Madjarske, gde da ostvarim garanciju?

Bezolovni

Cenjen
Učlanjen(a)
24.06.2011
Poruke
983
Poena
170
Imao sam peh sa TVom. Udario grom blizu kuće i samo mi TV crkao. Uzet pre 11 meseci preko Madjara. Čuo sam se sa njim, kaže bilo gde uz račun da ga nosim. Problem je što nisam dobio račun. Da li postoji mogućnost preko serijskog broja da se ostvari garancija?

Hvala [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ništa te ne košta da zoveš ovlašćeni servis i pitaš ih. :-D

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L21 mit Tapatalk
 
Gde mogu da vidim ko je ovlašćeni za LG? Nemam iskustva sa ovim, pa da vidim ko je najkorektniji što se toga tiče.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je rečeno da ne treba račun i da ide preko serijskog. Imaš popis na LG sajtu ovlascenih servisa, meni je prodavac konkretno rekao da je najbolje da ga nosim u Orbit Electronics ali to je ovde kod mene u Novom Sadu.
 
Gde mogu da vidim ko je ovlašćeni za LG? Nemam iskustva sa ovim, pa da vidim ko je najkorektniji što se toga tiče.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam moj Lg juče poslao kururskom službom u pin soft servis u Novi Sad. Javiš se njima, i oni daju nalog kururskoj službi da preuzmu televizor.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Hvala, zvaću u ponedeljak. Kumovi su mi iz Novog Sada pa ćubsa njima da vidim da mi završe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zvao Pin Soft, neće da prihvate TV bez potvrde o kupovini tj fiskalnog računa..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
LG Ignis servis
Adresa 11000 Belgrade, Radnicka 57, Serbia , 11000
Telefon: +381 11 4070806
 
Hvala, sad ću zvati pa javljam šta sam uradio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Šta si uradio?
 
Zvao 5 servisa, svi traže račun ili kopiju računa zbog datuma kupovine. To nisam dobio od prodavca. Poslao u servis tv i sutra bi trebalo da bude gotov. Sitan kvar je u pitanju.

Zvao sam distribuciju, podaneću neku tužbu kod njih za naplatu kvara jer je tog dana nestala struja 5 puta u roku od sat vremena. Puštali su u rad novu stanicu, nisam jedini kojima je nešto crklo. Komšiji 4 gtx 1080 za majning..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je ta cuvena madjarska garancija :)
*mjau**mjau**mjau*a ali i sam si kriv što nisi tražio račun.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nisam ja kupovao, nije za mene tv, već od rodjaka. Meni je u startu bilo čudno za račun, ali znam da se pričalo po internetu da ide preko serijskog broja i garantnog lista. Šta je tu je..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ide preko kopije računa, bar je tako meni rekao čovek od koga sam kupio TV.
 
To je ta cuvena madjarska garancija :)
*mjau**mjau**mjau*a ali i sam si kriv što nisi tražio račun.
Koji racun kad nije ovde kupljen?
Zar ne ide samo neki garantni list, za garanciju kod nas za LG u tim situacijama?
 
Mora da ima bar kopiju računa

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Šta mu znači kopija računa kada je TV kupljen u Mađarskoj. Oni mu zato i traže račun.

Taj preprodavac nije kupio to u maloprodaji, već preko fakture, a kupcu nije izdao račun u Srbiji, pa otuda niža cena. Ne može i jare i pare.

Vrati AFU od 27% iz Mađarske, ne plati 20% PDV u Srbiji; tebi da 10% nižu cenu nego kod ovih što plaćaju sve legalno; njemu 10-15% i to je to otprilike.

Nema računa i nema garancije u Srbiji. Preprodavac to nosi u Mađarsku na garanciju, pa treba njega da zoveš, ako hoće da se bakće sa time...
 
Poslednja izmena:
Ne pajlu poglusti :)
Prvo, da je samo 10% jeftinije, ne bi bilo oglasa. Ja kada sam uzimao TV, razlika je bila skoro 300% :)

Drugo, za LG vazi madjarska garancija kod nas, zvanicno, LG je prihvata. TV kupljen u madjarskoj moze kod nas da se servisira u okviru garancije. Samo se ne secam ni ja sta treba i sta se dobija.. nas racun sigurno ne moze :) Madarjski mozda.
 
Pa ne znam ko lupa gluposti, pošto čovek nije mogao da ostvari garanciju i platio je servis.
 
Bilo koji Lg servis da sam zvao, svi prihvataju reklamaciju, ali je potreban račun ili kopija istog, da bi videli datum kupovine. Tako su mi svi servisi rekli.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne, ja sam platio 400e, a taj isti TV je kostao >1200e kod nas u radnji.
Matematicki, trebao sam reci razlika je preko 66%, jao nastavak na "jeftiniji", ali vecina ne bi shvatila :)
 
Moraju poeni za lupanje gluposti.
Dao bih ja poene i za dovodjenje u zabludu ali toga nema u pravilniku.
Inače, ja kupih tv u radnji, sa 5g garancije, na čekove, bez kamate, 30e skuplje od najjeftinijeg madjara a ima ih i po 300e skuplje kod madjara, a i u radnji. Svaki tv i oglas je priča za sebe. Kupujte kad nadjete ovde (nije merodavno 300% jer cena od 500.000din za npr skyworth 65" oled nije merodavna, ne prodaje se ni za 200.000)
 
Poslednja izmena:
Meni kazes?
Pre oko 2god sam.platio 400e iz oglasa, a jeste bio >1200e u WW. Ne znam model, nije kod mene vise ( niti je za moje potrebe bio). 42", neki osrednji.
Da je bio i 480e, uzeo bi ga u radnji, vratio PDV, i manje bi me kostao nego u oglasima.

Mozda je sada drugacije, ali svako proveri sigurno za svoj model konkretno.
EDIT: Nisam mislio da je za sve bilo 300% :)
 
Poslednja izmena:
Bas sam pre neki dan poredio cenu jednog TV-a koji me zanima i razlika u odnosu na cenu u radnji i kod KP(poznatog prodavca) je 5000 din. sto je poprilicno malo i uvek bi uzeo u radnji kod nas(u ovom slucaju).Mislim da je neka prosecna razlika oko 100e ,dosta puta i manje...
 
Pa sad', što skuplji model, veća razlika.

55q7fn (za 2018 q7 model), trenutna cena kod nas 2540 eura, naručen iz mađarske za 1650. Vredi svih rizika takva razlika
 
Kolega ga kupio u Tehnomaniji (baš fN) na nekoj akciji pre neki dan za 199.000 din. Treba pratiti ponudu iz dana u dan.
 
Meni kazes?
Pre oko 2god sam.platio 400e iz oglasa, a jeste bio >1200e u WW. Ne znam model, nije kod mene vise ( niti je za moje potrebe bio). 42", neki osrednji.
Da je bio i 480e, uzeo bi ga u radnji, vratio PDV, i manje bi me kostao nego u oglasima.

Mozda je sada drugacije, ali svako proveri sigurno za svoj model konkretno.
EDIT: Nisam mislio da je za sve bilo 300% :)
Sada su kod nas pale cene televizora, ove godine. U drugoj temi kažu da je zbog toga što su naručili velike količine nadajući se većoj prodaji za svetsko prvenstvo, ali toga nije bilo pa su zato cene pale.
Do ove godine jesu cene bilo mnogo manje kod mađara. Moj iz potpisa je kod nas bio ~2.000€ a uzeo sam kod mađara za ~1.200€.

Inače za sve važi da se prvo pogledaju cene kod nas, pa kod mađara i onda odluči. Nekad je kod nas jeftinije. I uvek se bira prodavac. Nekima je to logično za AE, eBay, KP... a ovde se ponašaju kao da su svi isti.

Za PC komponente se zna ko je najpoznatiji i ko nije imao nijednu žalbu. Za TV je isto poznat jedan iz Beograda (da ne reklamiram) koji donosi lično kući, isprobaš... Takođe ima sve pozitivne reklamacija, ali nema Sony pa sam ja išao preko drugog od koga su već uzimali forumaši i bili zadovoljni.

Što se mene tiče, poznati mađari su daleko bolji za garanciju od naših radnji.
 
Poslednja rečenica je subjektivan stav na koji autor ima pravo ali nikako nije zvaničan stav foruma, a ni moj lični :)

Dosta o kupovini, back to the topic - šta raditi sa garancijom kad te prodavac/švercer izradi za račun.
 
Nazad
Vrh Dno