Šta je novo?

LG TV iz Madjarske, gde da ostvarim garanciju?

Ne, ja sam platio 400e, a taj isti TV je kostao >1200e kod nas u radnji.

...što znači da je bio 200% skuplji, a ne 300%.

Uzgred, to je baš neverovatno velika ušteda kakva se retko može ostvariti i stoga nije prikladno nju uzimati kao osnovu za bilo kakvu generalizaciju.
 
Poslednja izmena:
prodavac naravno nema račun? kako te šalje negde sa računom ako ti ga nije dao?

znam da se mnogi reklamiraju da daju račun, ali recimo meni je za ipad doneo neki a4 papir na kome je spisak nekoliko proizvoda koje je očito kupio u istoj radnji, ali to nije RAČUN :) srećom nisam morao da isprobavam garanciju...mislim da svi oni imaju samo tako neke zbirne "račune" jer kupuju puno stvari kod istih dobavljača i onda naravno ne može da ti da fiskalni baš za tvoju spravu...
 
Fiskalni nikako ne moze da ti da:
- nas jer nije kod nas legalno prodat, nema firmu :)
- madjarski jer ga je morao predati za povracaj madjarskog PDVa (original mora ostati u firmi koja radi povracaj poreza)
Sad sam proverio, dobio sam madjarski racun i jos neki papir, u Ignis bi trebalo da se nosi najbolje.

Trazi mu (prodavcu) kopiju, njima (servisu) nije bitan original, vec dokaz o datumu kupovine, a oni naplacuju od LGa porpavku, pa uopste im se ne isplati da tebe cimaju zbog toga.
 
Dovoljna je kopija računa.
Servisu treba dokaz gde je i kad kupljen TV, ništa više kako bi svoje naplatili.
I kad registrujete svoj TV na lg sajtu dovoljno je samo da uslikate račun.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Na tim računima je kilometar robe, nisu naši preprodavci baš srećni da to slikaju i daju okolo :) teško da ima single račun za tv...to je sad malo i tehnički teško usnimiti...
 
Neki daju single. U svakom slucaju ovaj daje racun.
 
Koji je epilog?
 
Dali mozda neko kupovao LG TV iz Madjarske u 2019. Godini? Zamolio bih da se javi u vezi garancije?
 
A sta ako kupljeni tv dobiju crtu posred ekrana za manje od 24h od kupovine? zar ne bi trebalo imati pravo na zamenu a ne popravku novog tv-a od 1000+ evra..
 
Nazad
Vrh Dno