Šta je novo?

Huawei Y6 2018

sens988

Cenjen
Učlanjen(a)
17.10.2013
Poruke
23
Poena
154
Mali opis telefona:
- https://www.youtube.com/watch?v=gyCXPRJNLnA&t=23s
- http://www.mobilnisvet.com/mobilni/6368/Huawei/Y6-(2018
- https://www.gsmarena.com/huawei_y6_(2018)-9162.php

Malu recenziju napravio sam o telefonu pogledajte ko je zainteresovan za budzet telefon.Mogu reci ko uzima prvi put smart telefon bice mu vise i nego dovoljno ali za one koji su u duzem periodu koriscenja telefona ipak je za preskociti jer za taj novac mozete uzeti p8 ili p9lite polovan koji ubijaju ovaj telefon u svakome pogledu.
 
2/16, 720p ekran..... slabo za te pare.

Za iste pare moze se kupiti Redmi 5 plus, koji ima bolji ekran, bolji procesor, bateriju, kameru, vise ram memorije i duplo veće skladište.

Huawei umislio da je Samsung pa da može prodavati takvo smeće po takvim cijenama. Možda da je 100 eura...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Cim se pojavi u prodaji bice vrlo brzo oko 100e. Sto je realna i ok cena
 
100 do 120 eura bi bila ok cena. Ja sam ga juče uzeo u Telenoru jer mi je hitno trebao "telefončić" za razgovore. Cena: 16.800 dinara, na dve godine - 700 dinara mesečno. Mnogo. Zašto? Slab procesor, ekran čak malo ispod proseka, bledunjav, pomalo ispranih boja sa lošom crnom bojom i relativno slabim osvetljenjem. I loša optimizacija softvera; ovo me malo zabrinulo priznajem, kamera se sporo podiže i baguje telefon ponekad, ima ponekog zastajkivanja. Kamera? Ne znam još. Počela je da se odaziva kada sam prešao na Nova launcher, ali šta očekivati od kamere na telefonu sa sd425. Ima, međutim i dobrih stvari. Zvuk. Odličan. Zvučnik zauzima valjda pola telefona, glasan i jasan. Nisam primetio neku veliku distorziju ni kada je stavljen na najjače podešavanje. I izlaz za slušaluce - odličan. Zapravo, ostavio me bez teksta kada sam ga prvi put probao. Ali to sam možda samo ja. Tako da ispada da je ovaj telefon dobar za dve stvari - telefoniranje i slušanje muzike. Naravno da može da pušta klipove i vrti youtube, solidno radi na netu.

Mali, tanan, elegantan, a namenjen siromašnoj raji. Ako od njega ne očekujete mnogo - nećete se ni pokajati. Igre sam sve deinstalirao, skoro svaka je imala neki problem, ali mislim da je u pitanju loša optimizacija softvera u mnogim slučajevima. Ako se Huawei malo potrudi i ispegla softver biće i bolje. Ali neće. Svi znamo da neće. Iz kutije izlazi sa Oreo sistemom, ali to i nije bitno s obzirom na njegove skromne mogućnosti.

Najviše sam ga uzeo zbog novog formata strana, 2:1 ili 18:9 ili kako već to zovu. Prvi put sam "uzeo takav u ruku". Ja ga zovem banana telefon ili dildo telefon. Ne vidim šta se dobilo ovim novim odnosom strana osim reklame i pomodarstva. Teže se kuca, gubi se prostor u igrama i filmovima, a u mojim velikim šakama telefon se čini sićušnim. O ovome se može puno pričati, ali meni liči samo na još jedan prljavi trik i ralog da proizvođač diže cenu telefonu.

Sent from my ATU-L21 using Tapatalk
 
Sad vidim da nema čak ni fp senzor, a poleđina plastična. Ovo već ulazi u Leagoo i Oukitel teritoriju.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Tačno je. Huawei je počeo da precenjuje svoje telefone. Premium modeli mogu proći kako-tako, ali sve niže klase od nje su postale precenjene.

Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
 
Nakon nekoliko dana korišćenja ovog telefona moram da se oglasim i upozorim građanstvo da ga prilikom kupovine svakako zaobiđu. Makar za sada. Ima previše laga i čudnog ponašanja u radu nakon što se instalira ponešto softvera. 16 interne je premalo, brzo se napuni. Glavna mana je, rekao bih, procesor. Njega, i lošu implementaciju androida, krivim za česti lag, gušenje, zastajkivanje. Quad-qore na 1.4 jednistavno nije u stanju da obezbedi gladak rad. Kamera nije loša, ali prečesto zablokira ceo telefon prilikom podizanja. Fotografisanje u uslovima slabog osvetljenja ne dolazi u obzir, naravno.

Možda će vremenom Huawei bolje optimizovati softver i poboljšati situaciju, ali nešto ne verujem da će se pretrgnuti oko svog najjeftinijeg fona. Mislim da se u ovom cenovnom rangu mogu naći bolji telefoni. Poz.

Sent from my ATU-L21 using Tapatalk
 
Sd425 je dovoljan za osnovne potrebe. Ali je kriv softver za takvo ponasanje. Previse nepotrebnih stvari su ubacene u preslabom hardveru.
 
Sd425 je dovoljan za osnovne potrebe. Ali je kriv softver za takvo ponasanje. Previse nepotrebnih stvari su ubacene u preslabom hardveru.
Ma nema tu nikakvih nepotrebnih stvari. Skoro sve se može deinstalirati ili uraditi disable. To sam i učinio. Stavio sam samo nekoliko programa koje obično koristim, čak sam i viber skinuo. Telefon radi sve gore i gore iz sata u sat. Lag je postao nesnošljiv. Radi kao neki telefon od pre četiri ili pet godina. Stock kamera zaledi, pa okine nakon 30 sekundi. Baterija mu curi i zagreva se.

Gubim živce sa ovim srnj.

Sent from my G3221 using Tapatalk
 
Isti taj sd425 ima moja devojka na xiaomi redmi note 5a...i njoj radi super...do softvera je...tj same optimizacije... :D
 
Jutros stigao apdejt od 320mb. Čini mi se da je situacija malo bolja, ali možda samo vidim ono što mi odgovara.

Sent from my ATU-L21 using Tapatalk
 
Kakav je sada Huawei y6 2018 nakon updejta? Razmisljam se da kupim njega ali me brinu negativna uiskustva? Razmisljam ili njega ili Xiaomi redmi 6A??
 
Moze li neko ko ima Huawei da ukuca *#07# i da mi napise koliki je SAR za head i body?
 
Kakav je sada Huawei y6 2018 nakon updejta? Razmisljam se da kupim njega ali me brinu negativna uiskustva? Razmisljam ili njega ili Xiaomi redmi 6A??
Drugarica bi da uzme novi telefon i videla je da je u Gigatronu neka akcija "Xiaomi nedelja" gde 16000 košta Redmi 6A 2/16 GB, a isto toliko košta i Y6 (2018).

Koji da uzme?
 
Nazad
Vrh Dno