Šta je novo?

Pitajte Honor - Product Manager Q&A + nagrade za učesnike

[Mancha]

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
23.12.2001
Poruke
2,016
Poena
690
launch-KV-1930X885.jpg

Pozdrav Honor fanovima,

Ovog puta ćete biti u mogućnosti da učestvujete u “Ask·Honor 10 —— Product Manager Q&A” eventu koji počinje danas i traje do 29. juna. Honor timu je drago da je u prilici da komunicira sa najvećom tech zajednicom na ovim prostorima i čuje vaše utiske i pitanja vezana za nedavno lansirani Honor 10. Sa svojim kameleon bojama i flagship specifikacijom, Honor 10 je debitovao sa velikim uspehom.


·24MP+16MP AI 2.0 camera
·Aurora gradient glass design
·5.84’’ 19:9 Honor FullView display
·Face unlock and ultrasonic under-glass fingerprint
·4GB RAM & 64GB, 128GB ROM
·5V/4.5A SuperCharge, 3,400mAh battery
·Latest EMUI 8.1 OS and NPU processor in AI chipset


U ovom threadu možete pitati bilo šta što vas zanima u vezi Honor 10 telefona do 22. juna, a iskusni Honor Product Manageri (čije profile možete videti ispod) će odgovarati na vaša pitanja.

Pitanja i komentare možete ostaviti u ovom threadu i biti u prilici da osvojite jedan od 10 setova Honor Bluetooth slušalica.


Product manageri:

Ime:Pei Song Xiao
Funkcija:Honor Senior Product Manager/ Product Domain General Manager
Biografija:Gospodin Pei Song Xiao došao je u Huawei 2005. godine i proveo neprekidnih 13 godina do danas. Za preko jedne dekade u Huawei-u, prešao je put od junior inžinjera do Honor-ovog General Product Manager-a i senior tehničara za Huawei Consumer BG. Duži niz godina je odgovoran za razvoj i menadžment Honor flagship telefona, uključujući i najnoviji Honor 10.

Ime: Qiang Gan
Funkcija: Honor LMT(Lifecycle Management Team)  manager
Biografija: 2004. godine dolazi u Huawei Technologies Co. Ltd i učestvuje u istraživanju i mobilnih telefona do 2015. godine, uglavnom po pitanju softvera, poput EMUI 1.X, EMUI 2.X, EMUI 3.X.
Od 2015. odgovoran je za Honor Maintenance i životni ciklus proizvoda, kao i za voice management, unapređenje korisničkog iskustva i drugo.

Ime: Kun Li
Funkcija: Honor PDU (Product Development Unit) manager
Biografija: Gospodin Kun Li je u Huawei-u od 2000. godine, a trenutno vodi Honor PDU odeljenje. Za skoro dve decenije sakupio je ogromno iskustvo u razvoju mobilnih telefona. Kao vođa odeljenja za istraživanje i razvoj zaduženog za Honor flagship modele, upućen je u sve aspekte Honor 10 modela.

Nagrade:
10 sretnih dobitnika: Honor slušalice
Dobitnici će biti izabrani na osnovu svojih pitanja, pa se potrudite da budete konstruktivni.

Pravila:
⦁ Svaki korisnik foruma može da postuje samo jednom, kako bi svačije pitanje došlo do izražaja.
⦁ Nerelevantna, apstraktna i besmislena pitanja i postovi neće biti uzimani u obzir.

Postavite svoja pitanja, sačekajte odgovore i sretno sa nagradama!
 
Pa zašto LCD na ovakvom telefonu? Pobogu ljudi.
 
Question for all product managers- What are your goals in the future for Honor 10 mobile phone?What new tehnology or ideas will you implement in the upcoming models? Thanks in advance :)
 
Koliko je, sa tehničke strane, bilo teško proizvesti Aurora efekat?
Koliko je vremena i ljudskog rada bilo potrebno da se odabere i proizvede nijansa sa ovim karakteristikama?
 
Kako Honor brend planira da se jos vise razlikuje i distancira od maticnog Huawei brenda? Da li su u planu mozda drugaciji build Androida od EMUI ili neke jedinstvene HW karakteristike?
 
Koliko dugo traje proces od prvog idejnog projekta uredjaja do konacne verzije za masovnu proizvodnju?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Kada planirate da uvedete opciju za kloniranje vise aplikacija (app twin) ,s'obzirom da sve vise uredjaja dolazi u duos varijanti ? Hvala ...
 
Da li je moguce da se Face ID Honor 10 telefona prevari tako sto bi sa drugog telefona pokazala sliku vlasnika ?
 
Why are Honor 10 and previous phones not branded as Huawei?
 
Zanima me kako je rešeno otključavanje sstema putem prepoznavanja lica (Face recognition) u uslovima slabe osvetljenosti i koliko traje proces otključavanja u takvim okolnostima? Hvala.
 
Kada će "lite" verzija i zašto nema više verzija za razne cenovne razrede? Npr: High, Standard, Lite
 
As a developer, I'm most interested about NPU and developing apps that can take advantage of this hardware.
Is there a way to get Honor 10 or similar dev phone/board on a lease in order to develop and test apps that utilize NPU? (and return it when development is done or doesn't work out)
 
Pozdrav,
Kako postižete ovakav odnos cene i kvaliteta (pitanje se odnosi na ovaj model telefona-Honor 10)? Znam da je teško pitanje :D
 
I am most interested in ultrasonic under-glass fingerprint, and the durability of the same? Is it slower than the regular fingerprint that Honor uses in their phones? And how hard has been to overcome sensitivity issues?
 
First of all, congratulations on making such a good device!

As a hardcore audiophile and a musician myself who likes to enjoy music everywhere, on the phone too, I wanna thank you for not giving up on 3.5mm jack on Honor 10. Personally I think a well-known German brand makes the best 3.5mm in-ear headphones on the world...
My question is:
Can You convince me that these Honor Bluetooth earphones, in combination with audio chip and the quality of the sound on Honor 10 can satisfy my audiophile needs, and can be compared to what I have now with my wired earphones? Do convince me... :)
 
How do you see Honor positioned on the market in the upcoming years? i.e. What are your expectations in terms of product adoption rate and outperforming the competition?

Looking forward to the answer.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav za Benchmark i Honor! :) Da li ce se uskoro pojaviti i Leica brendirani Honor model i kako bi to uticalo na dosadasnji "lajtmotiv" Honor brenda, a to je svakako - cena... Unapred hvala! :)
 
Zanima me kako je primenjen front fingerprint senzor ispod stakla koje ga stiti. U vecini slucajeva senzor je podlozan ostecenjima a u slucaju Honor-a 10 je jako lepo zasticen, pa me interesuje kako prepoznaje kroz staklo i da li ima efekta na sigurnost prepoznavanja, greske u prepoznavanju...?
Pozdrav.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da li zadnja kamera daje bolju fotografiju kada monohromatska ima više MPx od kamere u boji(RGB 16 MPx a monohromatska 24)?
 
Zašto nema na Honoru 10 fingerprint na celom ekranu? Mislim da bi proces otključavanja bio mnogo praktičniji. Veliki pozdrav!
 
Da li se očekuje da Honor još snizi cene, svojih flagship-ova?
 
Zanima me sledeće: S obzirom da se Honor predstavlja kao odvojen od Huawei-a, zašto su im svi modeli skoro pa identični? Aurora gradient glass design u istim varijantama kao Huawei P20 serija. Kao i sam dizajn telefona koji je identičan kao P20. S ovoga me zanima da li je u planu 3. Leica kamera kod predpostavljam Honor-a 11? Takođe s obzirom da glasine kruže da je Huawei našao način da napravi telefon sa skoro celim ekranom (bez notcha i sa znatno smanjenim okvirom oko ekrana), da li to znači da će takođe i Honor 11 ili Honor 12 imati sličan dizajn. Što se tiče ultrazvučnog fingerprint skenera pošto ste se očigledno odlučili da se prebacite na taj tip fingerprint skenera, mislite li da bi ovaj tip trebao biti sigurniji ili brži, koliko je tačan što se tiče skeniranja vlažnog prsta i da li oštećenje na delu ekrana gde je fingerprint može imati uticaj na njegov rad i sigurnost? Što se tiče Face ID-a koliko je siguran kada se napravi maska vlasnika i stavi na lice ili kada se pokaže samo slika vlasnika?
 
Da li morate da cekate da iPhone postavi standarde dizajna, pa nalik njemu da pravite vas telefon, ili ipak mozete da osmislite nesto drugacije, originalnije a da to ne bude nalik izgledu telefona koji su prethodno predstavljeni, od strane drugih proizvodjaca. Hvala na odgovoru. ;)

Do you have to wait for iPhone to set design standards, and similar to it to make your phone, or you can do something different, original, without being like the appearance of the phone that was previously presented, from other manufacturers. Thanks for your reply. ;)
 
Da li i vas "kači" trgovinski rat sa USA i kako će to da se odrazi na poslovanje kompanije, a samim tim i na cene telefona?
 
Kakvi su vasi utisci po pitanju Project Treble-a, da li ce stvarno toliko olaksati donosenje novih verzija Androida, i da li korisnici Honor 10 mogu da ocekuju da na svojim uredjajima za par godina vide Android Q, R pa cak i S verziju?
 
Postovani, zanima me na kom principu radi Party mode, da li svi telefoni moraju da imaju pesmu koja se reproduktuje ili samo glavni ?
 
S obzirom da sam Radiolog, bavim se izmedju ostalog ultrazvukom. Zanima me taj ultrazvucni senzor koji je tako lepo upakovan ispod stakla, a s obzirom da je naglaseno da se moze otkljucati i mokrim prstima, da li on funkcionise po principu dopler efekta??
 
Pozdrav Gospodi! Interesuje me sta je to sto po njihovom misljenju Honor 10 razlikuje od njegovih predhodnika? Tj sta je to na cemu su najvise radili da Honor 10 bude najbolji do sada?
 
Poštovani,
Da li tehnologija iza ultrazvučnog čitača otisaka može očitati otisak i bez kontakta sa staklom i da li je moguće čitač upotrebiti i kao senzor otkucaja srca.
 
Nazad
Vrh Dno