Šta je novo?

LAPTOP do 50.000 din

Osakaceni su da bi duze trajala baterija.

I ja koristim laptop sa 5200U, odlicno radi sve.
 
Intel 7. generacija U-procesora je u rangu sa 4. generacijom M-procesora. Dakle 3 godine noviji cpu :). Moj iz 3. generacije je svega 15% slabiji od ovog. A da ne gledamo tek QM. Tu ih šije 2. generacija..



Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Bili su osakaceni recimo i3 3217u i i3 4005u sve posle toga novije od 5 generacije pa na dalje su poceli da prave sa vecim taktovima procesorima.
 
Poenta priče je da kupovina laptopa starog 4-5 godina, koja jeste mačka a džaku, ali ne mora da znači, može biti daleko bolja investicija od ovih novih. Al za to što njemu treba odgovara i i3.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Za vecinu ljudi koji kupuju laptop je bitnije da bude hladniji, tisi i da duze traje baterija, nego 20-30% cpu performansi. Zato i postoje U laptopovi, ali cista glupost sto i3, i5 i i7 imaju isti broj jezgara/niti. U stoji za ultra low voltage koliko ja znam.

8 serija U procesora sa 4/8 i nizim base clock-om, a visim boost clock-om je idealna po meni :)
 
Sve to stoji. Ali obzirom na to koliko se često kod nas kupuje nov komp, čitaj jednom u 5-10 godina, što jači procesor je uvek bolje uzeti. Procesor veće snage sporije zastareva takoreći..

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Sve to stoji. Ali obzirom na to koliko se često kod nas kupuje nov komp, čitaj jednom u 5-10 godina, što jači procesor je uvek bolje uzeti. Procesor veće snage sporije zastareva takoreći..

Sent from my XT1650 using Tapatalk

Ja to ipak gledam malo drugačije. Pogledaj moj laptop iz potpisa, 2012 plaćen 38k u kombinaciji sa najgorim mogućim procesorom B810(u to vreme a i sada za moje potrebe odličan). Za te pare sam mogao uzeti mašinu boljih performansi, ali sam se ja ipak opredelio za slabiji CPu ali bolji kvalitet izrade. i3, i5 iz ove klase laptopova su išli preko 500e. Danas doplatom 3000din mogu uzeti i5 sa kojom dobijam performanse i3-6006U. Zato uvek kažem, bolje uzeti laptop više klase, kvalitetnije izrade (laka promena komponenti) nauštrb performansi. Kasnije uvek možeš uraditi upgrade, jer se komponente za ove laptopove lakše nalaze-popularniji su. Pogledaj primer za IBM/lenovo Thinkpad seriju, i dalje imaš delove na KP
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
https://www.bcgroup-online.com/lapt...md-radeon-r5-m430-2gb.-windows-10-home)-46171
https://www.comtradeshop.com/lenovo...06u-4gb-500gb-geforce-920mx-black-2-cell.html


I ovaj, po meni mozda najbolji od ova tri, pošto sam gledao nešto za ovu grafičku izgleda da je dobra za ove pare?

https://www.bcgroup-online.com/lapt...rice_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=e55b


ovi su dobri cini mi se?Inače hvala svima na pomoći što ste se angažovali
Po meni ne, ali ako zelis Intel onda nema bolje za te pare. i3-6006U vs R3 2200U

Kao sto sam reko, ovo ti je trenutno BEST BUY : acer R3-2200U + ti ostane za m.2 ssd i 4gb memorije
 
Poslednja izmena:
Koji su osakaceni? Ja ima i5 7200U laptop u kombinaciji sa SSD-om sve leti.
Ja imam isti cpu ali u kombinaciji sa HDDom. Nazalost ne leti bas kako treba. Jedva cekam da mu ugradim SSD.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
SSD mnogo bitnija komponenta od procesora da bi sve letelo ;)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ako su web browser i office sve, onda će leteti sa ULV procesorima. Ako je potrebno nešto zahtevnije, onda ni SSD ne pomaže. Nažalost, intel je do osme generacije gurao dual core (ULV) procesor kao i7. Još su takvi računar bili poskupi, posebno ako su imali neku diskretnu krš grafiku (GT 940M, R5 M430 i sl.). Tako da prilikom kupovine laptopa treba biti izuzetno obazriv kada su specifikacije u pitanju. Strašno je što sam pre 6 godina za 400€ kupio nov laptop sa 2c/4t (i3-2330M), 6GB memorije, 500GB HDD-om i licencom za OS (SLED) ,u odličnom kućištu (HP ProBook), a danas se za isti novac može kupiti jedva bolji CPU (APU) sa dužim trajanjem baterije i u krš kućištu
 
U to vreme je bila ekspanzija tableta, pricalo se da ce oni zameniti laptopove pa je i cena doticnih bila u padu.
 
Dobro je da obe teraju FIFU nisam očekivao to. Korektno
 
Kako ovoliko bolje izgleda grafika na ovom poređenju za FIFU18 na 920mx nego na vega? Ima li to veze
 
Uzimaj i ne misli.
 
Misliš?

Do sad sam bio najbliži odluci da poslušam savet odavde i uzmem R3 2200U i Vega3 laptop
Sad mi se ovaj cini mnogo bolji
 
Poslednja izmena:
Ma sta ima da razmisljas, procesor je bolji od 8250U koji je u daleko boljim konfama.
 
Da baš je dobra akcija i ovaj uzimam najverovatnije sutra,sa 65k na 49k. Dobra akcija.
 
Naručio sam već,stiže max u subotu jer se mora čekati neka potvrda zbog plaćanja na rate,ali uglavnom uhvatio sam ta dva popusta na ovaj model
 
Nazad
Vrh Dno