Šta je novo?

LAPTOP do 50.000 din

Po meni je ovo best buy u ovom trenutku.

1920 x 1080
8GB ram
256 gb SSD
Ryzen 5 2500U

Cena: 60.000 rsd
 
Poslednja izmena:
Jeste ok, ali 60k mi je neka granica, a ovaj ima samo ssd. A volim da imam puno prostora. Sad mi je na kucnom kompu oko 700gb zauzeto. :)
Po meni je ovo best buy u ovom trenutku.

1920 x 1080
8GB ram
256 gb SSD
Ryzen 5 2500U

Cena: 60.000 rsd

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Ma da bre, ovaj Ryzen izgleda top cim on izvlaci novi PES koji je bas zahtevan, samo još da mu ubacim 120 SSD GB i RAM 4GB i da gori :D

Nego, kako da vidim za pes kolika je zauzetost grafike dok igram, i kako mogu da igram kad je minimum VRAM 2GB a VEGA 8 grafa ima samo 512MB?
 
Nateraćeš me da probam PES na mom i5-5300u i Intel HD 5500 [emoji23]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ryzen 5 2500U kida za dorucak i5-5300u druze skoro je kao neki i7 sandy bridge procesori za laptopove.
 
2500U je na nivou intel Q procesora ili 4/8 U procesora, od starijih bolji, sa novijim ekvivalent, sto se CPU dela tice.

GPU je daleko bolji od bilo koje intel integrisane.
 
Pozdrav, opet ja, zanima me ako uzmem SSD da li je bitno da samo Windows stavim na njega a tipa igre na HDD , ili moram i igre na SSD da bi radile bolje?
 
Ako uzimas M.2 SSD od 120GB(realan kapacitet 111GB) nema tu sta da traze igre , Windows 10 zauzima oko 20GB sa svim programima , igrice su sad od 20-40GB , mozes jednu pa kad predjes obrises.
 
Igre ce raditi isto na HDD-u i SSD-u, samo ce se na SSD-u ucitavati brze.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pozdrav društvo!
Kupili smo lap top iz mts-a, danas je stigao. U pitanju je Asus X540LA-XX1004. Međutim nema OS.
Pojavio se jedan klip na YouTube gde se može instalirati i kupiti Windows 10 za 12€ sa ključem.
Da li mogu ja, kao kompletan laik za ovo, da nekako to kupim sa, desktop računara i prebacim na laptop i tamo instaliram taj legalni Windows?
Ako može neki tutorial. Ako ne može i neki klip, pa da probam.
Hvala unapred!

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока
 
Skini sa torenta ili nađi nekoga ko se razume malo više, to je 15min posla.
Te gluposti sa yt-a zaobiđi u širokom luku.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Pretpostavljam da si to video za kupovinu kljuca preko ebaya. U sustini sama instalacija nije teska. Vecinom se svodi na kliktanje yes, next, ok. Uz malo engleskog neces imati problema. Sto se tice legalnog windowsa oriinal je prilicno skup. Mozes da pokusas sa kombinacijom da kupis kljuc preko ebay za 5-10$. Nisam to isprobavao ali znam ljude kojo jesu i nisu imali nikakvih problema i vodibse da imaju legalan windows. Pretpostavljam da te zanima windows 10, sto tebi olaksava instalaciju jer windows kasnije sam instalira drajvere i sve sto je potrebno. Uz malo znanja engleskog i poznavanja osnovnih termina neces imati problema oko instaliranja.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Samo da javim, laptop je imao Linux, iako nije navedeno u računu i ugovoru.
Instaliran je Windows 10 Home i kupljen Retail ključ. Sve fercera bez problema.

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока
 
Mislim da si mogao sa SSD-om za isti novac u MTS-u da kupis laptop , na amazonu se ta serija X540LA jos prodavala u decembru 2015 , tako da taj laptop najverovatnije nema m.2 slot ako hoces SSD moras HDD da vadis.
 
Nazad
Vrh Dno