Šta je novo?

LAPTOP do 50.000 din

Ja sam kupio pre par meseci laptop sa i5 7200u i rezolucijom 1366x768 bas da vidim reko kakvi paneli 1366x768 se nude u laptopovima u 2018 i na moje odusevljenje sasvim skroman panel sam dobio cist je dosta.
 
Ne razumem se brate. Meni to isto . Bitno da je on jak ovako
 
Uze brate pre par sati, čekaj da stavim sistem, na izgled je top :D
 
Ubrao si ga vreme, sad je 58k.
Vidim da ispod ima dva trapdoor-a tako da je m2 slot i slot za RAM memoriju lako pristupacan. Konacno se taj dizajn vratio a ne one tenkre dizajn gde moras ceo laptop da rasklopis da bi nesto dodao, ovde mozes i sam.
 
Recite mi koji sistem bi mu vise odgovarao , x64 ili onaj drugi i koja je fora u tome
 
Evo palim ga sad drugi put posle instalacije sistema i jako jako sporo se pokreće,ne znam šta je fora. Ili jednostavna još treba par pokretanja da sistem legne na svoje
 
Jako je spor zato sto je u njemu neki low budget hard disk od 5400 obrtaja , kupi m.2 ssd da vidis kako ce da leti , moze da se desi da ti boot bude i par minuta meni je tako bilo na i5 7200u dok nisam kupio SSD a njihov neki Toshiba hard disk sam ubacio u stari laptop.
 
Poslednja izmena:
I nemoj da očekuješ neku responsivnost sistema, verovatno će da baguje i laguje dosta. Tek kad staviš SSD možeš da uživaš.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ostavi ga ukljucenog malo da poskida update-ove za sistem i aplikacije sa store-a, posle ce biti bolje. Ali da je hard disk spor to jeste, stavljaju neke uzas spore. Bez SSD-a taj laptop ne radi kako stvarno moze.
 
Meni su uvalili TOSHIBA MQ01ABF050 500GB hard disk u laptop HP 15-bs004nm (1WS10EA) 15.6"AG,Intel Core i5-7200U , kud je spor kud se greje , sad je u starom laptopu necu da ga prodajem , na amazon hvale taj hdd ali ja nisam bio zadovoljan sa njime , sa ssd-om mi sve odlicno radi a sa njim boot po minut bude posle restarta iako nema lose sektore.
 
Sad je već ok,došao sebi. A taj SSD ću kontam za par meseci ubaciti. Da li onda mora reinstal sistema pa da se instalir na ssd ili kako?

Drajvere isto skidam sad za njega pa ću videti ali ok je sad.
 
E da,kad sam instalirao sistem preko USBa izgleda mi sj.ao rufus sistem fleša,tj ocitavaju fleš kompovi ali u kola kad ubacim neće da očita fleš. No support pise
 
Zato sto kola ne podrzavaju GPT particionu semu , samo opet formatiraj fles u MBR particionu semu ovako:

hkjhkjhkj.PNG

Izaberi not bootable ako oces samo format da odradis.

Sto se tice SSD-a kada ga budes kupio moraces ponovo da dizes sistem a ovaj sa harda da brises.
 
Kad budem uzimao ssd a neću još onda ću odraditi reinstalaciju sistema.

Nego rufus ,iako sam ovo odradio po tvojim uputstvima opet neće Pežo da ga očita...ne znam šta raditi
 
Inače,radio u kolima je Sony,a USB je SanDisk ako nesto pomaze to
 
Ma daaa bre,provalio sam šta nije u redu. Nisam trebao na NTFS vraćati podešavanja nego na onaj FLAT32 ili kako se već zove,i sad radi lepo. Uglavnom otišli smo daleko od teme laptopa ali dobro,ovo me zezalo .
 
Stariji automobili samo i podrzavaju FAT32 i MBR particionu semu , da ne skrecemo sa teme kakav je ekran da li je cist s obzirom da je 1366x768 , osim sporog hard diska(sporog boota Windowsa) da li si jos nesto primetio da li su sarke dobre?
 
Brate dobar je ekran,mada iskreno nisam ni viđao FHD ekrane pa nisam kompetentan. Meni je top
 
E imam problem,nista čudno. Skontao sam da mi komp ima samo 211 GB kad uđem u This PC. A trebalo bi 500Gb. Prva patricija se zove C i ima 207GB i radi. Treća je WINDRIVER (E:) ima 4 GB i radi ali ne znam čemu to E uopste. E problem je D: Jer ne prikazuje da ima ista i kad uđeš traži da s formatira ali to ne može. Mislim da sam lepo instalirao sistem
 
Udjes lepo u C:\Windows\SysWOW64\diskmgmt.msc desni klik na unallocated i napravis particiju drugu tako sto kliknes na new simple volume:

ab307759_301hrx4.png
 
Nije to fora jer mi nijedna patricija nije bila unallocated,već sam ušao na D: i formatirao i radi sad.

A moraću skinuti neke igre ovih dana da vidim kako radi,mada ne očekujem ensto po vašoj Prici bez tog SSDa
 
SSD utice samo na brzinu ucitavanja sistema/aplikacija. Ne utice na gaming performanse.
 
Nazad
Vrh Dno