Šta je novo?

LAPTOP do 50.000 din

Ušao sad na sysreqlabs da vidim bzvz sta mogu skinuti os igrica i mogu vam reći da sam iznenađen. Sve najnovije i najzahtevnije može da pokrene,a u praksi je i za one za koje sajt kaže da ih neće pokrenuli komp pokrene. NBA novi lagano,Fifu isto kao samo fali jos 4gb rama.

Nego nesto mi je čudno,pise mi da za npr fifu18 treba 1GB dedicated video ram,pa pored sa desne strane pise da ja imam čak 8 GB video ram,kako je to moguće
 
Naravno da moze mnogo toga kad je 1366x768 , da je 1920x1080 imao bi manje frejmova.
 
Pa kontam i ja da nemam jer nije realno toliko za grsficku samo ne znam sto onda pise Dedicated Video RAM 8GB
 
Ako se ide na i3 ili i5 procesor koju grafiku preferirati? Ako vam nije problem moze li jedna mini rang lista?
 
Mogu vam reći da mi laptop radi sasvim korektno,brz je,pes17 na najjacim podešavanjima. Radi mi i NBA 2k18 ali se jako puno čeka da očita partiju,valjda jer nema SSD. Brz je uglavnom baš,jedino mu treba kad se pali malo vremena da dođe sebi tu jedino secka par minuta
 
Ako se ide na i3 ili i5 procesor koju grafiku preferirati? Ako vam nije problem moze li jedna mini rang lista?

Ovde ti je rang lista https://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmark-List.2436.0.html


Mogu vam reći da mi laptop radi sasvim korektno,brz je,pes17 na najjacim podešavanjima. Radi mi i NBA 2k18 ali se jako puno čeka da očita partiju,valjda jer nema SSD. Brz je uglavnom baš,jedino mu treba kad se pali malo vremena da dođe sebi tu jedino secka par minuta

Pala je cena SSD-ova uzmi neki m.2 recimo ovaj: https://www.emmi.rs/ssd-ssd-m2-sata-120gb--wd-green-545mb-s-430mb-s.11.html?productId=70151
 
Imas slobodan M.2 slot zato sto je taj laptop proizveden na prolece ove godine ima m.2 slot , imaces 128GB + ti ostaje 500GB hard disk njega ne vadis , Windows naravno na SSD ubacis.
 
Pozdrav. Igram na ovom laptopu novi PES19 DEMO, skinuo baš da vidim hoće li raditi iako je laptop mnogo ispod minimum sistemskih zahteva
(pogledaj ovde https://www.konami.com/wepes/2018/manual/pc/en/system.html )

Za divno čudo, radi! Čak i na high i na medium radi, a na medium i low isto radi znači imam dobre detalje ali malko secka ponekad i na medium i na low. Ne znam šta ga vuče iz ovog laptopa da radi da li je to procesor ili grafička ali nisam očekivao. E sad, zanima me kako je to uopšte moguće, i šta treba da odradim i da to malo seckanje prestane, da li da kupim SSD ili da kupim još 4GB RAMa?

A plus od moja 4GB RAM pise da komp koristi samo 3.5,sto to?
 
A plus od moja 4GB RAM pise da komp koristi samo 3.5,sto to?
Za što tih 500mb uzima integrisana grafika. Što se tiče seckanja probaj da smanjis teksture ako postoji ta opcija(pokaži nam podešavanja video detalja u igri). Probaj da smanjiš rezoluciju na 1024x768.
 
A šta je bitnije, šta bi više omoglo da ubacim?

Inače kad igram na medium i na low isto secka , znači verovatno je do RAMa mojom logikom, znači da grafa može da izvuče jel?
 
Moze da bude al ne mora da znaci jer ne znam da li ta grafika ima svoju memoriju bese ili uzima od sistema? Ako uzima onda RAM moze da pomogne ali opet mozda je (mada ne verujem) problem procesor. Ja bi prvo uzeo SSD jer ces sa njim da dobijes sveukupno brzi sistem nego sada. RAM dodaj kad mozes i to je to.
 
Ako smanjis rezoluciju i isto secka, pod uslovom da ne postoji softverski problem, nije do GPU-a.

Pogledaj zauzece memorije u igrama pomocu HWInfo64, MSI Afterburnera, Task managera, ako je ram na 90+% zauzeca, dodaj jos 4GB. Ako nije nema smisla dodavati.
 
Našao sam neki Kingston A400 M2 120GB za 3600 din i nreki Crucial DDR4 2400MHz RAM 4GB za nekih 5000 din.

Inače, sto sam uspeo primetiti u Task Mangeru igrajuci ovaj DEMO PES19, CPU radi na nekih 65%, Memory na 80% I Disk na 99%
 
To je to M.2 SSD i memorija ti treba , CPU nije problem za PES 65% nije mnogo.
 
0-02-04-b372c921fc63545b76b865b350effed7152fbaf79ae73a38b65979d261bb3574_9f6ab7d7.jpg

Evo na MEDIUM i HIGH kako radi, inače nisam uploadovao i drugu sliku za medium jer je bukvalno isto, a malo mi cudno to.

A probao i na LOW koji isto radi kao MEDIUM sto se tice minimalnog seckanja ali zato imam mnogo bolje detalje na Medium zato tu i igram.
HIGH malko više secka ali je brutalna grafika zato. Cudno mi da radi uopste na high, a i tu nekad procesor ode do 2500 Mhz a pise da ima samo 2 GHz
 
Poslednja izmena:
Sta bi bilo bolje od ova dva laptopa. najvise mitreba za kucnu upotrebu, eventualno za slabije igre.
https://www.bcgroup-online.com/lapt...l-hd.-i5_7200u.-6gb.-1tb.-gf-920mx_2gb)-46115
ili ovaj
https://www.bcgroup-online.com/lapt...200u-4gb-1tb÷128gb-ssd-fullhd-(4rl50ea)-48328
U asus bi najverovatnije isao kasnije neki ssd cisto za windows i programe. Naravno ako uopste moze da se stavi da ima oba HDD, ssd+1TB.
Ukoliko znate neki, a da nije acer moze savet i oko njega. Acer nekako ne volim, ne znam zasto. :)
Hvala unapred na savetima.
 
HP definitivno.
 
Po jacini mi se cine slicni. A ako je presudan ssd stavio bih ssd i u asusa. Ako moze neko objasnjenje zasto je bolji hp? Ovo bi mi bio prvi amd pa nisam bas njih nesto preterano gledao. Intel obicno uzimam jos od 90ih. :)

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Ryzen 2200U je dosta bolji i od i7 sa U sufiksom starije generacije, kamo li od i5, dobijes odmah i SSD i HDD, ima SVA panel i kosta manje.

Mozes da pitas da ti dodaju jos 4GB ram i to je to, odlicna masina :)
 
A koliko ga kolje to sto ima 2gb rama manje? Nekako me to odbija. Mada generalno mi komp treba za kucnu upotrebu manje vise. Torenti, net, i neki osnovni programi. Kontam da ce sa ssd-om da leti bez problema.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Za razliku u ceni mozes da dodas 8GB memorije, a ne 4, ostane ti bolji panel, SSD, bolji CPU i imas 12GB memorije :D

Znam ja sta je problem, odbija te Ryzen CPU :)
 
Hehehe kako si provalio? Odrastao sam uz intel, sta da kazem.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Pa tako sto i sam vidis razlike, a hoces da uzmes 8.000 skuplji laptop i dodas SSD pride.

Uzmi HP i trazi im da ti dodaju memoriju u startu, ne bi trebalo da 4GB kosta vise od 4-5.000..
 
Vidim osnovne razlike ali ne znam koji su se generalno pokazali dobri. Po meni specifikacije bas i nisu merilo. Sve to lepo zvuci na papiru ali u radu se pokaze pravo stanje. Npr. Skoro sam nesto radio na nekom intelu n4200. Bolje je radio moj komp star 8 godina gde je dual core na 2.4.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Naravno kad su ti N ocaj procesori, jos ako je bio 5400rpm HDD i Windows 10 bez tweakovanja, nije ni cudo.
 
Nazad
Vrh Dno