Šta je novo?

R Sim ili Q sim, koja je razlika?

GamerMan89

Poštovan
Učlanjen(a)
04.04.2015
Poruke
33
Poena
54
Pozdrav svima..

Juče uzet Iphone 6 koji je vezan za MTS i kodiran na tu mrežu, a ja sam korisnik VIP-a. Raspitivajući se, tražeći rešenje po internetu došao sam do toga da je najbolje uzeti free sim karticu. E sada, moje pitanje glasi, koju? Q sim ili R sim? Koliko vidim, ljudi uglavnom preporučuju Q sim, a ja zaista nigde nisam uspeo naći razlike između te dve?

Takođe, zanima me da li će to uticati na garanciju mog telefona, i da li će nešto bitnije uticati na softver (vidim da se žale na nemogućnost update-a na novi IOS)

Hvala
 
Nemam nikakvih iskustva s tim r,q sim itd, nit sam ikad koristio jer su mi svi telefoni bili sim free, tako da to čekaj da odgovori neko stručniji. Ja ti mogu odgovoriti na polovinu pitanja. Na garanciju neće da ti utiče nikako, niti šta, što se software tiče, znam da se dosta njima dešavalo da te kartice ne rade kad se digne nov iOS. Recimo sa iOS 11 na 12, sa 10 na 11 itd. I mora da kupiš novu koja podržava taj iOS. Znam moj drugar je do pre tri meseca koristio iP6S plus sa iOS 9.3.3 baš zbog toga jer da je ažurirao ne bi mu radilo. I da, znam da se dosta ljudi žali jer im se gubi signal, ne radi sve kako treba, poruke se nekad ne šalju, ne primaju, 4G ne radi itd itd


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Sada ti vise ne zavisi to od verzije iOS i ne utice na garanciju. Konkretno jedino sta trenutno radi su RSIM 12 i QSIM 4 (nemoj me drzati za rec da je 4, proguglaj). Rade na istom principu, odnosno kuca se ICCID kod i potom se aktivira kartica, a ti ne moras znati na koju mrezu je zakljucan. Nakon toga si bezbedan sve dok ne izvadis karticu ili preko racunara uradis update/restore dok preko telefona smes slobodno da radis update.
S vremena na vreme Apple server banuje ICCID kodove pa moras da cekas da izadju novi sto ume da potraje i do pola meseca u kom periodu nema novih aktivacija.

Nadam se da sam bar malo pojasnio.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Hvala ti puno, da znas da jesi.

A u tom periodu kada nema ICCID kodova, ja sam onemogucen u koriscenju telefona? I znaci li to da su kartice samo privremeno resenje i preporucujes li nesto kao trajno?

I da li postoji i koja je konkretna razlika izmedju Q i R modela kartice?
 
Poslednja izmena:
Pa ne možeš da koristiš SIM karticu onda, možeš samo matične mreže tj mts. Ako uradiš restore moći ćeš da aktiviraš telefon samo sa mts karticom


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Hvala ti puno, da znas da jesi.

A u tom periodu kada nema ICCID kodova, ja sam onemogucen u koriscenju telefona? I znaci li to da su kartice samo privremeno resenje i preporucujes li nesto kao trajno?

I da li postoji i koja je konkretna razlika izmedju Q i R modela kartice?

Mozes da koristis normalno i kad nema kodova ako ti je vec aktivirano. To je polutrajno resenje, trajno je ako ne vadis karticu i ne radis restore. Sto se tice razlike nema neke ali sam do sad koristio iskljucivo r sim 12 i radi provereno.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno