Šta je novo?

Backup opcije za 150tb podataka

Aleksej Vasic

Slavan
Učlanjen(a)
29.06.2006
Poruke
140
Poena
319
Zanimaju me neke backup opcije dostupne obicnim smrtnicima.

Mi smo mala foto/video produkcija i imamo solidnu kolicinu materijala koji moramo da cuvamo.

Imam trenutno 4 servera, svaki sa po 12x10tb diskovima i sve to radi pod FreeNas-om, i za sada sam super zadovoljan. Jedan server sluzi za skladistenje fotografija, drugi za video, a ostala dva su replikacija. Sad istrazujem neku opciju bekapa svega toga koji bi mogao da se drzi negde van kruga firme i ne bude prikljucen non stop. Jedine dve stvari koje su navodno namenjene dugotrajnijem bekapu za koje ja znam su lto trake i m-disk-ovi, zbog kolicine podataka (~150tb) m-disk-ovi su mi neprakticni, tako da u mojoj glavi preostaju samo trake. Ima li jos neko resenje da je jeftinije ili bolje od traka?

Takodje, da li neko zna da li postoji neko ko se bavi rentiranjem lto uredjaja ili usluznim bekapovanjem na trake? Meni bi posle ovog prvog bekapa to trebalo maximalno jednom mesecno, ne kupuje mi se uredjaj koji bi radio svega 12x godisnje ako postoji opciaja rentiranja istog.

Hvala puno!
 
Google cloud storage bi te koštao 300$ mesečno, pod uslovom da ikad uploaduješ sve podatke koje imaš...sve ostalo tipa neka lokalna varijanta bi verovatno bilo višestruko skuplje. Pogledaj ovako nešto, za inhouse varijantu : http://www.45drives.com/products/
 
Hvala veljkope,

Cloud nam nije primamljiv trenutno, a glavni razlog za to je upravo ocajna konekcija koju imamo u studiju

Mi trenutno imamo resenu situaciju sto se tice servera i bekapa servera (replikacija na veci server), sad gledamo kako da resimo off-site backup na pravi nacin, a voleo bih da izbegnem harddiskove ako je ikako moguce
 
Nazad
Vrh Dno