Šta je novo?

PC za ADOBE (CPU+MB+MEM=600e)

tootooban

Čuven
Učlanjen(a)
21.02.2004
Poruke
407
Poena
630
Trazim preporuku od upucenijih clanova za procesor, ram i plocu, kako naslov kaze do 600€. Ako ima smisla moze i koji evric preko.
Komp koji koristim za LR, PS, i Premire.
Napajanje mi je nekoliko meseci staro - Antec vp600. Graficku sada ne bih uzimao pa je opcija integrisana ili stara iz ovog kompa (GeForce GT640).
Najradije bih sve kod jednog domaceg prodavca zbog garancije. U OC se ne razumem tako da imate to u vidu.

P.S. zaboravih, imam i SSD
 
Poslednja izmena:
Zar nije intel 8700 bolje resenje za adobe?
Da li je dovaljan kuler uz procesor sto ide?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Za Adobe bolje ići na Ryzen 2600x/2700

attachment.php


https://www.benchmark.rs/artikal/test_amd_ryzen_7_2700x_i_ryzen_5_2600x_-4563
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    48.6 KB · Pregleda: 335
i5 4c/8t...adobe je malo multitridovan, ovo ćeš iskoristit do kraja,
MB...bilo koja sa 4 slota za ram
mem....kolko god imaša para, gledaj količinu a ne brzinu ili marku, mada bolje 16GB + dobar GPU nego 32GB +int. gpu....prvo koristiš stalno a drugo ponekad i to polovično...
GPU...ostaće ti 1050 možda i 1050ti, ima razlike u odnosu na int ili tu što predlažeš.
....
to je za 600e, za 1200 već možeš da se bahatiš...
 
Poslednja izmena:
bolje 16GB + dobar GPU nego 32GB +int. gpu....prvo koristiš stalno a drugo ponekad i to polovično...
GPU...ostaće ti 1050 možda i 1050ti,

Ja kada sam na ovaj komp dodao graficku nista nisam dobio. 'aj za LR nisam ni ocekivao, PS ne radim mnogo sa velikim rezolucijama, ali PP sam ocekivao da zivne ali nije. Koliko je sada razlika u PP sa integrisanom i zasebnom?
 
ovde pise da je i8700 bolje od R2700 za PS
https://www.pugetsystems.com/labs/a...erformance-AMD-Ryzen-2-vs-Intel-8th-Gen-1136/

ovde nemam direktne suparnike bas ali opet je u cenovnoj kategoriji koju ja gledam bolji malo intel
https://www.pugetsystems.com/labs/a...ormance-Core-i7-8700K-i5-8600K-i3-8350K-1056/


Ima li jos negde slicnih testova?

Ja ne znam kako ćeš da koristiš kompjuter, samo uključiš PS, pa čekaš da završi pa samo LR, pa čekaš, pa samo Premier...

Većina ljudi koji koriste Adob programe, koriste u paketu u isto vreme. I ako tebi treba da bude uljučeno i da se vrte u isto vreme, sva 3 programa, tebi je naravno mnogo bolje da uzmeš 8/16 cpu. Nećeš vrteti neki testić 5 minuta.
 
Naravno, treba mi za rad. Sva tri nece sigurno istovremeno da rade. Ali LR otvoren a u PS nesto cackam je realna situacija. Ali najcesce radi samo 1 od njih plus browser i jos nesto.
 
Neka ispravka ili preporuka koji od ova dva? Da li mozda neka druga ploca? Druga mem? Ili mozda drugi prodavac?


konf amd.JPG******* konf intel.JPG
 
Jel ok ploca? Da li treba drugi kuler ili je ovaj dovoljan. Moram da vidim i da li staje u kuciste. Verujem da moze jer sad ima. Xigmatek-ovu Gaiu koja je dosta velika.
 
Ok. Hvala.

Da li ima neko neki bolji predlog za hladjenje ili plocu u slicnoj ceni?
 
Nazad
Vrh Dno