Šta je novo?

Svetsko prvenstvo u fudbalu 2018 (bez kvota i tipova)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pogledao sam zbog ovakvih komentara ponovo na Eonu te detalje. Nije on promenio glas ni kod gola Engleza. I na kraju utakmice, učinilo mi se da saopštava vremensku prognozu a ne ko igra u finalu SP.
Utakmicu sam gledao na grčkoj TV. Prijatnije mi je bilo da slušam ovog Grka kog razumem samo imena fudbalera nego da sam kod kuće morao da slušam smorenog Stojanovića. Verovatno bih zaspao u prvom poluvremenu.
 
Ja iskreno mislim da Francuzi imaju mnogo veće šanse u finalu, ali živi bili pa videli. Finale je finale ipak.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Francuzi su naravno veliki favoriti, prvenstveno što imaju mnogo dužu klupu (svi su istog kvaliteta) i što su daleko odmorniji, nemaju povrede itd. Ali Hrvati imaju veliki motiv baš protiv njih jer su ih '98 zaustavili u polufinalu, biće im mnogo krivo ako ih sada pobede u finalu tako da očekujem da Hrvati grizu preko svojih mogućnosti, da igraju do krajnjih granica kao što je večeras igrao Vrsaljko samo što će u finalu svi izgarati toliko.
 
Ja ne znam što njega forsiraju, najgori komentator na televiziji. Koga je briga koji igrač je imao koliko šprinteva u 87om minutu... Boze ti mene sačuvaj.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Forsiraju ga iz istog razloga što je onaj presmešni Strajnić sportski komentator, poslednjih 30 godina u Srbiji poziv sportskog komentatora je postala velika sprdnja, vrhunac toga je SOS televizija i Vladan Tegeltija. Šarenac, Tegeltija, Milojko, Kovinjalo, Gojko Andrijašević, kraj evolucije je Aca Informacija. Mislim da je Marko Marković, iako pred kraj karijere neverovatno zastareo u svom nastupu ipak poslednji zaista profesionalni sportski komentator na ovim prostorima.

Ima još onaj što komentariše Đokovića, on mi je lično najgori ali ne znam kako mu je ime. Duška K neću da diram, njega mi je još uvek žao kako je čovek tragično preminuo.
 
Zaista alal vera Hrvatima ovaj put , zaista sam navijao veceras za njih i jos da mi je neko rekao da cu se nervirati zbog Hrvata mislio bi da je lud , generalno draze mi je veceras zbog fudbala nego zbog Hrvata, mislim da je fantasticno za fudbal da jedna ekipa kao sto je Hrvatska udje u finale Svetskog prvenstva, odnosno da dokaze da je tako nesto uopste i moguce , kao recino onomad kada je Grcka osvojila Euro.

Ovo je zaista uspeh nevidjenih razmera, bas ono rezultat za sva vremena kojeg ce se secati generacije i generacije ne samo Hrvata vec ljubitelja fudbala uopste.

Mislim sad su u prilici da osvoje i titulu prvaka sveta, a svi znamo koliko je to bas tesko i da je od 1930. pa na ovamo se na prste mogu izbrojati ekipe kojima je to poslo za rukom i to su uglavnom ogromne zemlje sa po 50+ miliona stanovnika, izuzetak je jedino Urugvaj sa svojih 3,5 do 4 miliona stanovnika bio prvak 2 puta 1930. i 1950. ali svi su mislili da je to vreme odavno proslo i da "mali" nemaju mnogo cemu da se nadaju, a evo Hrvati su ih demantovali i pokazali da je tako nesto i dalje moguce i to je zaista fantasticna stvar za fudbal.
 
Ali kakva igracina Modric, jedan od najboljih igraca modernog fudbala na toj poziciji, bez dileme. Kakva kontrola, kakvi pasovi, pregled igre, kakva sigurnost, ne gubi covjek loptu...[emoji106]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

I + ta igračina glupim faulom s leđa pred svojim šesnaestercem skrivila faul iz koga je bilo 1:0, pa mu se divi. Ni jednog centaršuta, šuta ili bilo čega drugog pa se još više divi...

Nego, sve ekipe koje su nešto, nekad, negde postigle nisu to uspevale igrajući onako mlitavu zonu u odbrani i soft tackling, atipičan za engleze. Sautgejt nema veze. To je za pripremne utakmice i slabe ekipe. Osim Grka ono jednom, što samo potvrđuje to pravilo. I Kostarika bi ih razmlatila.

Pa, Francuzi su novi prvaci... Pre početka prvenstva sam mislio ispadaju u 1/4, možda i 1/8 finalu kad ono, sve dunđeri...(čim je jedna hrvatska isplivala u finale:d):wave:
 
Poslednja izmena:
Ako bi se gledalo ono win lose prokletstvo vece su sanse da Hrvatska dobije jer Francuska nema sanse da ispadne u grupi na sledecem mondijalu :-devil-:
 
Joooj da Hrvati bas dunsteri , sa sve Modricem i Kovacicem u Realu, Rakiticem u Barsi, Vrsaljkom u Atletiko Madridu, Mandzukicem u Juventusu, Perisicem i Brozovicem u Interu, Strinicem i Kalinicem u Milanu, Lovrenom u Liverpulu, Subasicem u Monaku , bas teski dunsteri , ne znam ni kako su se plasirali uopste.

Mislim ovde nekim ljudima bas fali osecaja za realnost.
 
Najbolje je bilo kada smo se poredili sa Hrvatima poziciju po poziciju pa je bilo Mitar vs Mandžo, zaključak da su istog kvaliteta. Prvi napolju igrao za Anderleht, Njukasl i Fulam a drugi za Volfsburg, Bajern, Atletiko i Juventus. Naravno, Mitar je na početku a Mandžo na zalasku karijere ali to u ovom slučaju nije bitno nego ko je sada kvalitetniji.
 
U moru kojekakvih statističara, Gojko Andrijašević je ubedljivo najbolji komentator, što SK podkasti rađeni tokom ovog prvenstva samo potvrđuju.
 
HR ima bas toliko ultimativno svemocnu i uigranu sredinu da su se dva puta jedva provukli na penale protiv ekipa koje su daleko od vrhunskih :)
Bolje igraju od nasih pozera bez selektora svakako (sto i nije tako tesko :d) ali su daleko od nekakve super-sile u ultra-vrhunskoj formi.

Englezi su bili ocekivano ocajni i HR je zasluzeno pobedila, jednostavno su bili bolji, kreativniji, opasniji. Na kraju su napadali jer su imali igraca vise ali u svakom slucaju su bolji od Ujedinjenog Evertotenhema. Obe ekipe su zalutale u ovu fazu takmicenja ali eto, i to su cari ''modernog'' fudbala :d

Rusi su verovatno tek sada svesni kakvu su sansu imali za finale, nedostatak 00 Smolova i pijane nisanske sprave naturalizovanog Brazilca su im oduzeli takvu sansu koja ce im se mozda ponovo ukazati za nekoliko stotina leta. (#sostvwannabe) Mada bi to bilo jos tuznije po sam fudbal.

Ocekujem relativno lak posao za FR osim ako totalno ne potcene HR sto nije nemoguce, upravo tu vidim sansu za ekipu Hrvatske koja ce verovatno igrati malo rasterecenije ali sa ozbiljnim adrenalinskim boost-om.

Na kraju, za mene je ovo jos jedno pretezno lose prvenstvo i dokaz da je ''moderni'' fudbal otisao u mjaukanje jos pre 10-ak godina.
Bilo je zanimljivih utakmica (uglavnom u grupama), dobrih poteza, lepih golova ali ova zavrsnica mi lici na sudar random ekipe iz Lige Sampiona protiv random ekipe iz Lige Evrope :d

PS
Cisto da napomenem da sam ovo napisao kao neko ko je dugo trenirao i 25+ godina prati sport, politika me uopste ne interesuje vec samo ono sto fudbal cini zanimljivim a toga je sve manje, nazalost.
 
Poslednja izmena:
U moru kojekakvih statističara, Gojko Andrijašević je ubedljivo najbolji komentator, što SK podkasti rađeni tokom ovog prvenstva samo potvrđuju.

Meni SK ima najbolje fudbalske komentatore, Gojka obožavam i sećam ga se iz vremena dok je radio na RTS-u
 
HR ima bas toliko ultimativno svemocnu i uigranu sredinu da su se dva puta jedva provukli na penale protiv ekipa koje su daleko od vrhunskih :)

Ne bih baš rekao da su se na te dve utakmice provukli na penale, već da su Danska i Rusija imali sreće da se provuku do penala.

Protiv Danske su dominirali prvo poluvreme, u drugom ih je iznenadio/sasekao danski selektor sa visokim i agresivnim presingom, ali opet su imali penal za pobedu, kao i situaciju na prazan gol koja je prethodila penalu.

Rusi su igrali bunker i čekanje penala kao protiv Španije i njih je spasila ona stativa Perišića. U ta dva meča su debelo zaslužuli pobede i pre tih penala i bila bi sportska nepravda da su ispali. A i te dve za nijansu lakše utakmice (mada ne znam koliko je Danska laka utakmica, jer su i Francuzi bili nevidljivi protiv njih) su i zaslužili tako što su izdominirali najtežu grupu na SP.
 
''Izdominirali'' su u grupi u kojoj se ARG raspadala, pucala po savovima kao Maradonina cuka posle nekoliko decenija 'mrkanja. Island ekskurziju da ne pominjem, zaista horor od grupe, ne znam kako su uspeli da prodju :d
Da se razumemo, na papiru je to najteza grupa ali se ubrzo videlo da ce imati laksi posao nego sto je bilo ko mogao i da zamisli.

Ne kazem da su losi i da igraju sad nesto ocajno vec jednostavno smatram da po trenutnom odnosu snaga i igri ni ENG ni RUS pa ni HR ne zasluzuju da se nadju u zavrsnici SP.
Isto ovo bih napisao i da je RU dosla u poziciju da igra finale, ono je pretezno anti-fudbal dok igra HR na trenutke moze da podseti zasto volim taj sport.
Ali 'ajde, igra i forma HR su ocigledno ''najmanje zlo'' (od te tri zalutale ekipe) po sam fudbal.

U svakom slucaju ovo je bar lekcija nasim pozerima/splavarima (i vodecoj mafiji) mada kapiram da ih to ne dotice previse.
 
Poslednja izmena:
Auuu brate realno Hrvatska je odigrala fantastican turnir , napravila rezultat za sva vremena, ima fantasticnu ekipu sastavljenu od igraca koji igraju u najjacim evropskim klubovima, a tebi ne preostaje nista drugo nego da se pomiris sa tim i da nastavis sa svojim zivotom , sta da ti kazem vise srece sledeci put.
 
Buraz, rekoh ti da me ne zanimaju politika i ostale gluposti, zanima me fudbal a taj sport je sve zatrovaniji i sve losiji, dosadniji i to traje vec 10+ godina.
Ni FR nije prikazala neku sjajnu igru ali ovakva RU/ENG/HR u finalu.. pa to je propast.
 
Poslednja izmena:
Ajde napravi sličnu analizu Francuske pa ćeš videti da su i oni jako šuplji. Protiv Urugvaja su dali dva gola i to je bilo sve što su uradili, jedan iz prekida drugi greška golmana. Protiv Belgije igrali bunkericu pošto su uvalili rani gol. Nisu oni uopšte impresivni.

Za mene je otkrovenje prvenstva onaj beli Kante što igra za Urugvaj, nisam ga nikada gledao ranije, strpao je CR-a u džep u osmini finala. Osim njega tu je i Šime Vrsaljko, gledao sam Atletiko ali on ovako dobro nije igrao. Najbolji desni bek na prvenstvu, ubedljivo. Ante Rebić se pokazao u finalu nemačkog kupa ali je jako dobar ovo prvenstvo. Mbape nije za mene otkrovenje jer je igrač svetske klase već godinu i kusur dana. Bendžamin Pavar jeste. Tu je još Jeri Mina koji je igrao mnogo bolje nego onu jednu nesrećnu utakmicu za Barselonu. Kao i onaj Japanac koji je zabio evro gol Belgiji.

Meni je najviše krivo što Urugvaj nije osvojio SP, sjajan kolektiv, odličan fudbal a i zemlja mi se mnogo dopada (socijalistička a funkcioniše, za moje pojmove raj na zemlji). Osim njih voleo bih Japan da je osvojio iz sličnih razloga. Mi nismo ni imali šanse, jedino što smo uzeli priliku Bejlu i Remziju da još jednom odvedu Vels u završnicu prvenstva. Srbija ima mnogo problema za rešiti pre nego što se uopšte slože kockice za neki eventualni plasman dalje, a većina tih problema nemaju veze sa fudbalom. Možda neka super talentovana generacija na sirov kvalitet bi uradila nešto. Ko je bio u Hrvatskoj skoro, mogao je vidi gde je njihovo društvo a gde naše i šta su oni od problema rešili sa kojima mi kuburimo. Nisu sve rešili ali mnogo toga jesu. Pritom mi ne idemo napred nego negde u stranu, ma ne znam ni gde ovo sve ide.

Edit: Fudbal jeste bezveze a to je jer ga igraju košarkaši. Da je nekadašnjih trenera pa da zabrani svakom preko 180 cm i 37 brojem kopački da trenira, fudbal bi bio kao nekada.
 
Poslednja izmena:
Francuzi su jedini od favorita pokazali nešto i dižu igru (sem prve tekme) tako da očekujem da će razgaćiti mandžukačke "veličine"(valjda ni jedan neće imati neku bruku tipa "zadoma spreman" na untercigeru).
 
Njihova najbolja utakmica je protiv Argentine a to je zato što Argentina ima jezivo lošu odbranu i pajaca za selektora. Kao što rekoh Urugvaj su pobedili na silu i zato što nije igrao Kavani. Belgiju dobili na sreću. Nikakvu posebnu igru nisu ni oni prikazali, zato bi bio red da to urade u finalu. Ali voleo bih da izgube jer ne želim kromanjoncu Dešampu da bilo šta osvoji a voleo bih da vidim Vengera na njihovoj klupi.

Edit: Onaj mali Mpabe jeste svetska klasa ali nije virtuoz kao što je bio Zidan. Nemaju oni takvog danas. Pritom Mbape sa 20 godina pokazuje pogan karakter kao onaj Dele Ali i folira, krade vreme i generalno igra prljav fudbal za jednog tinejdžera.
 
Poslednja izmena:
Hrvatska je POTPUNO zasluzeno u finalu , odigrali su odlican turnir, postigli su 12 golova dosad (a primera radi Spanija kada je osvojila SP 2010 u Juznoj Africi postigla je 8 na citavom turniru) , takodje pokazali su zaista nevidjen karakter , mislim da jos ni jedna reprezentacija nije usla u finale SP a da je prva primila gol u sva 3 meca nokaut faze, zaista su pokazali nevidjen karakter, zrelost i pre svega kvalitet.

Takodje Rusi su isto odigrali jedan odlican turnir, odigrali 4 od 5 vrhunskih utakmica, postigli cak 11 golova , eliminisali jednu Spaniju i penal serija ih delila od polufinala.

Englezi svakako prijatno iznenadili , mislim da ni oni sami nisu verovali da mogu ovako daleko, opet pokazali su da su jedna veoma kvalitetna ekipa koja igra brz i moderan fudbal, mlada, brza ekipa, izuzetno fizicki pripremljena i izvodjenje prekida su doveli skoro do perfekcije i verovatno su ekipa cije vreme tek dolazi i na koju treba racunati na nekim narednim prvenstvima, nma sumnje da ce na njih sledeci put svi da obrate vise paznje na njih.
 
Ajde napravi sličnu analizu Francuske pa ćeš videti da su i oni jako šuplji. Protiv Urugvaja su dali dva gola i to je bilo sve što su uradili, jedan iz prekida drugi greška golmana. Protiv Belgije igrali bunkericu pošto su uvalili rani gol. Nisu oni uopšte impresivni.

Za mene je otkrovenje prvenstva onaj beli Kante što igra za Urugvaj, nisam ga nikada gledao ranije, strpao je CR-a u džep u osmini finala. Osim njega tu je i Šime Vrsaljko, gledao sam Atletiko ali on ovako dobro nije igrao. Najbolji desni bek na prvenstvu, ubedljivo. Ante Rebić se pokazao u finalu nemačkog kupa ali je jako dobar ovo prvenstvo. Mbape nije za mene otkrovenje jer je igrač svetske klase već godinu i kusur dana. Bendžamin Pavar jeste. Tu je još Jeri Mina koji je igrao mnogo bolje nego onu jednu nesrećnu utakmicu za Barselonu. Kao i onaj Japanac koji je zabio evro gol Belgiji.

Meni je najviše krivo što Urugvaj nije osvojio SP, sjajan kolektiv, odličan fudbal a i zemlja mi se mnogo dopada (socijalistička a funkcioniše, za moje pojmove raj na zemlji). Osim njih voleo bih Japan da je osvojio iz sličnih razloga. Mi nismo ni imali šanse, jedino što smo uzeli priliku Bejlu i Remziju da još jednom odvedu Vels u završnicu prvenstva. Srbija ima mnogo problema za rešiti pre nego što se uopšte slože kockice za neki eventualni plasman dalje, a većina tih problema nemaju veze sa fudbalom. Možda neka super talentovana generacija na sirov kvalitet bi uradila nešto. Ko je bio u Hrvatskoj skoro, mogao je vidi gde je njihovo društvo a gde naše i šta su oni od problema rešili sa kojima mi kuburimo. Nisu sve rešili ali mnogo toga jesu. Pritom mi ne idemo napred nego negde u stranu, ma ne znam ni gde ovo sve ide.

Edit: Fudbal jeste bezveze a to je jer ga igraju košarkaši. Da je nekadašnjih trenera pa da zabrani svakom preko 180 cm i 37 brojem kopački da trenira, fudbal bi bio kao nekada.

E bravo meni su nekako Urugvaj i Japan izmamili najvise simpatija, iako sam u grupnoj fazi bas navijao da Senegal i Kolumbija prodju dalje.
Japan bas steta, onaj prvi gol Belgije je bas bio..............nemam reci, da nije bilo tog kiksa golmana ja sam siguran da Belgija ne bi uspela da se vrati do kraja , pre bi im Japan uvalio jos jedan gol.

Sto se tice Urugvaja i ja sam navijao da oni osvoje SP, nisu bili ni tako daleko, da nije bilo povrede Kavanija i one tragi komicne greske golmana kod drugog gola Francuske veliko je pitanje sta je bilo.
Urugvaj je definitivno mogao da izbaci Francuze da su im se poklopile neke kockice ali eto nisu , mada sve u svemu odigrali su dobar turnir , usli medju top 8 ekipa i mislim da mogu da budu zadovoljni.
Eto 2010 u Juznoj Africi su igrali u polufinalu, na proslom SP u Brazilu su tukli Italiju i Englesku posle u osmini finala ispali od izuzetno raspolozene i razigrane Kolumbije, sad eto su tu negde izmedju , cetvrtfinale sto je opet lep uspeh , opet ono drzi neki nivo i neki kontinuitet dobrih rezultata, uvek su tu negde.
 
Englezima treba dobar trener, neko ko zna šta radi. Takvih je malo među njima, uglavnom su engleski treneri pajaci poput Pardjua, Big Sama i sličnih pojava koje nekako prolaze kroz tu njihovu ligu i dobijaju posao za poslom van svake logike. Jedini koji mi u ovom trenutku pada na pamet je trener Bornmuta, jer igra atraktivan napadački fudbal i džindžer Murinjo kao bunker opcija. Ovog Sautgejta treba da oteraju i uopšte bilo koga bez dana iskustva na čelu ozbiljnog, premijerligaškog kluba.
 
''Izdominirali'' su u grupi u kojoj se ARG raspadala, pucala po savovima kao Maradonina cuka posle nekoliko decenija 'mrkanja. Island ekskurziju da ne pominjem, zaista horor od grupe, ne znam kako su uspeli da prodju :d

I takva Argentina koja se raspada po šavovima uvalila je FRA 3 komada i čak stvorila sasvim solidnu priliku za produžetke.

U svakom slucaju ovo je bar lekcija nasim pozerima/splavarima (i vodecoj mafiji) mada kapiram da ih to ne dotice previse.

Zašto ih ne bi doticalo? Verujem da se većina njih raduje zbog ovog uspeha komšija, uostalom većina njih je zajedno splavarila sa komšijskim igračima. Recimo zajednička splavarenja našeg selektora i Rakitića se i dan danas prepričavaju :)
 
Poslednja izmena:
Ajde bre ne foliraj se, znas i sam da je ARG odigrala tako protiv HR da bi ih pobedili (za gol vise, u ''najgorem'' slucaju), oni su igrali u manicno-depra fazonu (bez trenera prakticno :d) i zato su zavrsili polupani :)

I zasto odmah okreces pricu u tom ''komsije'' fazonu? Verovatno tripujes da ''mrzim'' HR tim pa lupas kontru kao nekakav naporan gradjanin sa bli.c/n.1 sajta :)
Napisao sam da ih (nase splavare/pozere a ni fss mafiju) ne dotice ne zato sto mislim da se (ne)jedu zbog uspeha HR vec zato sto sam ubedjen da je vecina njih toliko ogranicena i da ih manje-vise boli uvo za rezultate reprezentacije za koju igraju i da nisu svesni da i sami mogu da naprave takvu atmosferu i na kraju odnos prema igri. Da nije tako prosli bi bar grupu (svi u poslednjih 20 godina) mada je cinjenica da ovaj put nismo imali ''stratega'' (za razliku od Antare koji je opet imao druge probleme). A splavarenja.de Krste uz Kiticeve hitove su posebna prica ali nemaju nikakve veze sa ovim sto pisem.

U ovom slucaju, po sam kvalitet fudbala je najmanje zlo to sto je HR u finalu. Necu gledati utakmicu jer cu rostiljati van civilizacije ali verovatno cu odvojiti vreme za snimak. Da su prosli RU/ENG verovatno ne bih pogledao ni hajlajtse :d
 
Poslednja izmena:
Ja bih bas rekao da su nasi fudbaleri poslednji koji ce da se raduju uspehu Hrvata.
Sto Hrvati bolje prodju, to nasi gore izgledaju u ocima naroda, a njima je jako vazno da budu cenjeni u svojoj zemlji.

I ja sam se sve vreme nadao da ce da im crkne krava, ali sada je gotovo. Drvo je izbegnuto, Tompson je bukiran za docek u Zagrebu, i te naslove cu moci da izbegnem jedino ako ne budem citao novine nedelju dana.
Nije da ce mi se nesto promeniti u zivotu, ali ne volim to da vidim.
A ovo je izgleda neki kosmopolitski forum, pa ljudi moraju da se pravdaju da ne navijaju protiv Hrvata zbog politike, nego zbog lepote fudbala, da ne bi izgledali kao sirovine u tom otmenom drustvu.

Sto se utakmice tice, opet mi je bila dosadna, iako je bila malo bolja od prethodne dve, ali su ih svakako izuli iz kopacki. Pretvorili su Engleze u bunardzije u rangu Srbije. Nisu znali gde se nalaze vec nakon 30 minuta, i samo su se borili za zivu glavu.
 
Poslednja izmena:
Englezima treba dobar trener, neko ko zna šta radi. Takvih je malo među njima, uglavnom su engleski treneri pajaci poput Pardjua, Big Sama i sličnih pojava koje nekako prolaze kroz tu njihovu ligu i dobijaju posao za poslom van svake logike. Jedini koji mi u ovom trenutku pada na pamet je trener Bornmuta, jer igra atraktivan napadački fudbal i džindžer Murinjo kao bunker opcija. Ovog Sautgejta treba da oteraju i uopšte bilo koga bez dana iskustva na čelu ozbiljnog, premijerligaškog kluba.

+1, Mogli bi Jokana ako mu se izjalovi povratak u Španiju.:D Šalu na stranu, izgleda i oni imaju svoje Kokeze jer ovo je stvarno jako čudno. Mislim nije mi krivo to što sam puko pare fiksirajući Engleze(ući će Francuzi) nego mi stvarno nije jasno. Kao da je Evrosong i unapred se zna ko će biti na kom mestu pa onda, što bi se i znojili?Tako su igrali... Samo da sad ne krenu s pričom "sipali nam rusi neki novičok u supu".:d
 
Poslednja izmena:
Pa realno Sautgejt e odradio fantastican posao sa Englezima, ovaj podmladjeni tim je doveo do polufinala SP gde su poslednji put bili jos 1990. na SP u Italiji , Englezi definitivno nemaju za cim da zale , jer verujem da medju nima zaista malo ko je verovao da ce ovako daleko dogurati.
 
Lepo receno :)
Ja bih bas rekao da su nasi fudbaleri poslednji koji ce da se raduju uspehu Hrvata.
Sto Hrvati bolje prodju, to nasi gore izgledaju u ocima naroda, a njima je jako vazno da budu cenjeni u svojoj zemlji.

I ja sam se sve vreme nadao da ce da im crkne krava, ali sada je gotovo. Drvo je izbegnuto, Tompson je bukiran za docek u Zagrebu, i te naslove cu moci da izbegnem jedino ako ne budem citao novine nedelju dana.
Nije da ce mi se nesto promeniti u zivotu, ali ne volim to da vidim.
A ovo je izgleda neki kosmopolitski forum, pa ljudi moraju da se pravdaju da ne navijaju protiv Hrvata zbog politike, nego zbog lepote fudbala, da ne bi izgledali kao sirovine u tom otmenom drustvu.

Sto se utakmice tice, opet mi je bila dosadna, iako je bila malo bolja od prethodne dve, ali su ih svakako izuli iz kopacki. Pretvorili su Engleze u bunardzije u rangu Srbije. Nisu znali gde se nalaze vec nakon 30 minuta, i samo su se borili za zivu glavu.
 
Hrvatska jeste imala srece na penalima, ali se provukla nije. Od svake reprezentacije je bila bolja po igri. Nemacka kad je osvojila se provukla protiv Alžira ako cemo tom logikom da idemo.

Sredina terena jeste ubedljivo najbolja, 2 nivoa iznad Brazila, Belgije i ostalih sto ljudi ovde pominju kao bolje sreidne. Ko je gledao utakmice to vidi, a to pricam od pocetka i ljudi se smeju. I posle svega to nece da priznaju. Tok utakmice i nacin igra pokazuje kolko je sredina bolja ne samo rezultat. Mocna Engleska se nije videla bukvalno na sredini terena. Prebacivali su je non stop. ne znam dal su jednom izneli loptu preko sredine na celoj utakmici.
Mogla je Hrvatska da izgubi to ne bi nista umnjilo dominaciju srednje linije.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno