Šta je novo?

FSP Napajanja

da, jasno mi je, ipak sam se odlucio za 1060 6gb, sigurnija mi je kupovina u ovom slucaju, hvala na savetima da znam za ubuduce sta da trazim uz karticu koja trosi vise.
 
A mozda je distributer i napravio prvi korak :)
Neki FSP proizvodi su vac testirani i imaju prikaze, neki ce tek da imaju prikaze.
Nazalost, NIKO u Srbiji trenutno nema mogucnost da ozbiljno testira napajanja.
http://www.fsplifestyle.com/en/product/HEXA85plus350W.html
Da li neko drugo napajanje kod nas ima svu deklarisanu snagu na +12V? Nema.
FSP je veliki OEM. Ubedljivo najvise 80+ sertifikata za napajanja. Jedini proizvodjac napajanja sa vodenim hladjenjem.

Mora da se šališ :)

Tako i moj Chieftec CTG-600-80P, traje 5-6 godina vec, i dalje necujan, i dalje pri opterecenju izbacuje mlak vazduh. Doduse, redovno ciscen i radi u nepusackoj prostoriji..

Terao klokovan FX-6300 i RX 470, >300W u full load, bez da se zagreje :)

Vise puta sam hteo da ga zamenim zbog starosti, sledece sto ide je Focus Gold 550, samo je pitanje kada :D

Isto
 
Poslednja izmena:
Citirani postovi napisani su pre godinu dana, u leto 2018.
 
da, jasno mi je, ipak sam se odlucio za 1060 6gb, sigurnija mi je kupovina u ovom slucaju, hvala na savetima da znam za ubuduce sta da trazim uz karticu koja trosi vise.

Kao što rekoh, kod tog napajanja nije problem snaga, ima je i više nego što treba, već kvalitet. Ne kažem da je krš, ali nije ni sjajan. Takođe, mislim da u napajanje treba uložiti onoliko koliko ti vredi računar (objektivno ili subjektivno) a ne odličivati samo na osnovu potrošnje. Da kupujem RX 570 za 120€, sigurno ne bih menjao napajanje. Da kupujem GTX 1660Ti za 300€, sigurno bih promenio i napajanje, iako ta karta troši manje od ove prve.

Ja već 3 godine radim na i7 i R9 380 (ukupno koštali 600€) koji su na njoy đubretu (od 50€) i to radi, dan i noć. Ali u tom slučaju nisam ja odlučivao o izboru, pa i da se nešto desi, ne moram ja da lupam glavu. Za svoj PC to nikad ne bih uradio.
 
Poslednja izmena:
Ajde , pošto se razumeš u napajanja, opiši nam na kojoj platformi je pomenuto napajanje koncipirano i šta mu ti, kao stručnjak zameraš ?
 
Nisam nikad rekao da sam stručnjak, ne znam odakle ti to. Nemam pojma na kojoj je platformi, ali sigurno nije ista kao i njihova premium napajanja ili ona koja prodaju Antec-u ili BQ-u za svoje premium modele. Zameram mu što verovatno ima capxon kondenzatore, eventualno teapo, što je bolja varijanta ili i jedne i druge, što je najverovatniji slučaj. Nije šampion efikasnosti, mada po mom mišljenju to i nije toliko bitno za napajanja male snage (≤ 500W), nema OPP i OTP zaštitu, ova FSP bulk napajanja tradicionalno imaju malo veća odstupanja napona koji isporučuju i nisu sjajni u crosload testovima.

Kao što rekoh u prethodonom postu, nije krš, ali nije ni sjajno
 
znači, nagađaš ?
 
Ne nagađam. Kada proizvod ima neke dobre karakteristike (u ovom slučaju dodatna zaštita, kondenzatori, dobar ventilator...), proizvođač to i navede u spcifikaciji. To radi i FSP za svoja kvalitetnija napajanja. Takođe, kada bi ovo napajanje imalo iste komponente i karakteristike kao neko njihovo Hexa 85+ ili Hydro Gold, ne bi bilo 2 ili 3 puta jeftinije. Ja iskreno ne znam da je nekad neko poslovao drugačije, ti ako znaš, ti me uputi
 
nagađaš, nagađaš.
 
Uzeli nekoliko 350w 80pljus i ok za sada rade,videcemo dokle naravno. Da su bolji od LCpower jesu,a koliko nemam pojma.
 
Nazad
Vrh Dno