Šta je novo?

šta posle nexusa 5x

RanGo

Slavan
Učlanjen(a)
23.09.2007
Poruke
196
Poena
319
Pozdrav svima. Molio bih za malu pomoc.
Pre izvesnog vemena moj 5x je crkao. Vec par meseci koristim zetov neki stari LG.
Sta bi ste preporucili za kupovinu?

Prvo sam mislio P20 Lite kada je izasao.reko to je ok..
Onda naleteh na Xiaomi MI MIX 2,. Svideo mi se i vizuelno i po specifikacijama
I evo sad se pojavio Honor 10

Sta mi preporucujete? Cene su tu negede.

Hvala
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima. Molio bih za malu pomoc.
Pre izvesnog vemena moj 5x je crkao. Vec par meseci koristim zetov neki stari LG.
Sta bi ste preporucili za kupovinu?

Prvo sam mislio P20 Lite kada je izasao.reko to je ok..
Onda naleteh na Xiaomi MI MIX 2,. Svideo mi se i vizuelno i po specifikacijama
I evo sad se pojavio Honor 10

Sta mi preporucujete? Cene su tu negede.

Hvala
Uzmu redmi note 5, dobices duplo bolji tel od 5x za 240-250 eura. I to 64/4 GB verziju

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Sve zavisi do koliko para misliš da ideš. Do 340e nema bolje od Mix 2, uz to imaš unikatan telefon. Ako misliš do 230 onda Redmi Note 5 nema konkurenciju.
 
Za 100-120e vise dobijes flagship uredjaj uz, kao sto Djilkos kaze, unikatan telefon.

Ako je budzet 340-350e i uzima se preko oglasa, Mix 2 bez konkurencije. Jedina mana moze biti prednja kamera na dnu ekrana, ako to ne predstavlja problem, nema greske.
 
Ne vidim po cemu je bajat, bolji je od softvera na Huawei/Samsung telefonima, custom romova koliko hoces, 64GB memorije je i vise nego dovoljno kada postoji Google photos, a sto se slusalica tice, koliko znam ide adapter uz telefon. Svakako jesu mane nedostatak 3.5mm izlaza i podrske za SD, ali ne bih rekao da je to deal-breaker.

Najbolje da zarad softvera(koji uopste nije los i moze se bez problema ubaciti neki stock rom) i ogranicene memorije uzme mid-range telefon koji ima podrsku za memorijsku karticu i 3.5mm izlaz, kome treba SD 835, Ufs 2.1, unikatan dizajn(+ keramika pozadi), OIS na kameri i 6/64 za 350e, kad moze imati memorijsku karticu i 3.5mm jack :)

Redmi Note 5 drzi ~30 aplikacija(tj. na testu gde je covek testirao 4GB i 6GB verzije, nije imao vise koju aplikaciju da otvori) u memoriji sa 6GB ram, Mix 2 moze biti samo bolji od toga :)
 
Poslednja izmena:
Da može se ubaciti stock rom, ima i Google photos - zato je kineski softver dobar :)

To što nema ulaz za slušalice i što u pakovanju opšte ne dolaze slušalice nije minus već je plus jer se dobija dongle :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa sve te uštede ulaze u krajnju cenu ...
Ok je mi mix 2, ali nije idealan kako ga predstavljaju ;)

Bateriju/garanciju i eventualnu kasniju prodaju xiaomi telefona nismo ni ubacili u jednačinu :)
 
Poslednja izmena:
Ja imam 5x dve i po godine (od decembra 2015), zamenjena jednom ploča u garanicji, zbog bootloop-a posle 1.5 godine, vidim da opet počinje da se greje, dešava se da katastrofa uspori ili ne reaguje...

Sada gledam čime da ga menjam, volim čist Android i redovan update.

Ne bih da bacam previše para, tako da gledam Nokia 6.1 4/64, ona mi nekako najbliža kao zamena za 5X.
 
Poslednja izmena:
Ja imam 5x dve i po godine (od decembra 2015), zamenjena jednom ploča u garanicji, zbog bootloop-a posle 1.5 godine, vidim da opet počinje da se greje, dešava se da katastrofa uspori ili ne reaguje...

Sada gledam čime da ga menjam, volim čist Android i redovan update.

Ne bih da bacam previše para, tako da gledam Nokia 6.1 4/64, ona mi nekako najbliža kao zamena za 5X.

Samo Google Pixel ili neki od telefona sa ove liste - https://developer.android.com/preview/devices/
 
Svi imaju prevelike ekrane za moj ukus, sve to po 6", Pixeli su preskupi.

Nokia 6.1 je po dimenzijama skoro ista kao 5X.

Za sada mi se kod Nokia telefona sviđa što guraju čist android i imaju redovan update.

Ne jurim ništa wow, meni samo bitno da je telefon pouzdan i praktičan.
 
Svako ima pravo na misljenje, moje je da izrada, hardver i dizajn prednjace u odnosu na stock Android(koji se svakako moze ubaciti), 3.5mm ulaz i prosirivu memoriju.

Ako je nekom bitna kasnija prodaja, kao i ovo sto sam iznad naveo, onda Mix 2 nije za njega. Sto se garancije tice, na KP za N7 Plus "prodavci" ne daju garanciju na ekran i plocu-jedino da se juri neki sa garancijom operatera.

Sto se hardvera, dizajna i izrade tice-Mix 2 nema konkurenciju za ~350e uz cinjenicu da je MiUI najbolji skin i da radi osetno bolje od Emui/TW.

Sto se velicine tice, Mix 2 sa 6" ekranom je 2mm visi i isto sirok koliko i Nokia 6.1, a za nijansu je tanji. Nokia 7 Plus sa 6" ekranom je 10mm visa.
 
Poslednja izmena:
MIUI najbolji skin :)
Šta fali izradi na 7 plus - kvalitetni materijali + vrhunski izgled!

Samo da dođe u VIP i Telenor (MTS ima single sim) i da uz dvogodišnju garanciju padne cena ;)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da, najbolji skin, s obzirom da svaki Huawei/Samsung mid-range krene posle odredjenog vremena najstrasnije da koci, plus je podrska ocaj, moze se reci da je MiUI daleko bolji, sto po radu, sto po podrsci, plus neretko se desi da Samsung nacisto osakati telefon azuriranjem, dok recimo Huawei P9 koji je flagship iz 2016. i dalje zaglavljen na 7.0 Androidu i Emui 5.0.1, dok Mi Mix iz 2016. Ima Miui 9.5.2.0, koji je relativno nov.

Redmi Note 3 iz januara 2016. ce dobiti MiUI 10 koji jos nije izasao, dve ipo godine kasnije :)
 
Poslednja izmena:
I ja sam u ozbiljnoj potraznji ovih dana za naslednikom 5X. Nije jos crkao ali kako je vreme toplije sve losije radi, cak je i ekran krenuo da "igra", kamera posle 3 uslikane slike obradjuje HDR+ 30ak sekundi itd, tako da, verujem da su dani u pitanju.
Samo da mi ne crkne kad budem bio na putovanju u prvoj polovini jula, da pregura zbog fotkanja...

Nokia 6.1 mi se jako svidja fizicki ali mislim da je Xiaomi dosta bolja opcija. E sad koji...
Vecito to ako dodas jos 20e imas vise rama. Ali ako dodas na tih 20 jos 20 onda imas bolji cipset. A na to ako dodas jos 20 imas i bolji cipset i vise rama ali ako dodas jos 20 imas bolju kameru i dobar procesor ali vidi dodaj jos 30 i imas sve to ali nemas amoled itd... :d :d

Razmisljam se izmedju RN5, A1 i 6X.
A1 sam odavno pikirao zbog cistog androida i dobrog izlaza za slusalice ali sad je RN5 pomutio sve jer ima bolji cipset i bolju kameru uz GCam. Ne znam kako on stoji sa izlazom za sluske...

6X koliko vidim jos nema kod nas ali ima jos bolju kamerubod RN5 a i SD660 tako da... Nema kraja :d

Prioritet posle 5X mi je kamera, fluidnost (prilicno sam zahtevan korisnik jer palim sve moguce drustvene mreze i kameru te mi je multitasking bitan), izlaz za sluske, dobar ekran... Nekad je to bio cist android ali vidim da su ljudi zadovoljni i sa MIUI tako da bih mozda mogao malo da promenim. Mada mi je gadan onaj njihov notification bar :d

Sta vi kazete?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
https://youtu.be/E3dssIKdgPE

Po meni dobro uradjeno i realno poredjenje Mi 6X i RN5, s tim sto 6X ima dosta bolji GPU deo chipseta, ne secam se da je to naglasio u klipu, a ako jeste, nije dovoljno. Ovo je bitno za igre, ako ne igras, razlika u chipsetu je neprimetna SD 636 vs 660.

6X nema 3.5mm i ne moze se ubaciti SD kartica.

RN5 ima solidan kvalitet zvuka(bolji od RN4), citao sam negde da je bas zbog SD 636, ne secam se tacno gde. Problem sa RN5 koji se moze javiti jeste image retention, trenutno je resivo kroz custom kernel, nadamo se da ce popraviti kroz update, resiv je softverski, problem je do kalibracije ekrana.

A1 ima najbolji zvuk od sva tri(i bolju izradu od RN5, metalan unibody), ako su to i stock Android primarne stvari, bolje je uzeti njega. Zapravo, ne znam kakav je zvuk na 6X, mada nije ni bitno jer telefona nema kod nas(ne znam da li ima amplifier kao A1/5X) :)

Po meni nema smisla uzimati 6X, pitanje da li se uopste moze nabaviti kod nas, cenovno preblizu Mix 2. Dakle, sto se mene tice, od Xiaomi modela za budzet varijantu A1 ili RN5(licno sam se odlucio za RN5, stize uskoro), ako se ide na skuplje Mix 2.
 
Poslednja izmena:
Hvala na detaljnom odgovoru.

Igrice igram ali ne neke zahtevne, uglavnom one za ubijanje vremena sa kojima i Nexus izlazi na kraj.
Tako sam i ja mislio, ili A1 ili RN5, verovatno ce budzet na kraju presuditi...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Šteta što ovi Asus ZenFone 5 nisu malo jeftiniji i popularniji u Srbiji. Vidim Rusi su oduševljeni tim telefonima , zvuk i kamera kidaju. A i IPS je dosta kvalitetan
 
Max Pro M1 bi bio vrh kupivina, kome kamera nije najbitnija.
 
Šta fali izradi na 7 plus - kvalitetni materijali + vrhunski izgled!

Znaju Kinezi da promaše, ne gađa se sve kako treba... neko je primetio, neko ne, svi ćute, ćutim i ja, ali zato nisam nikom preporučio fon ;)


Ne znam zašto ovde savetujete A2? Telefon nije predstavljen zvanično, daleko je on za preporuku u ovom delu foruma. Lično, ne bih očekivao cenu ispod 300e kod nas kada se pojavi.


Tako sam i ja mislio, ili A1 ili RN5, verovatno ce budzet na kraju presuditi...

A1 ima jači zvuk, zvono se dere, preko BT na slušalicama ili zvučnika jače se čuje. Ostalo RN5, bolji ekran i to lepo bolji, bolje osvetljen na suncu i to lepo, bolja baterija, brži skener otiska prsta, dobar je izlaz na slušalicama, preko BT zvuk je slabiji u odnosu na slušalice preko 3,5mm, MIUI ima mnogo bolje opcije za mnipulaciju dual sim opcija (razdvojiš zvono za obe kartice, sms)... nešto konkretno ako te zanima pucaj.
 
Šteta što ovi Asus ZenFone 5 nisu malo jeftiniji i popularniji u Srbiji. Vidim Rusi su oduševljeni tim telefonima , zvuk i kamera kidaju. A i IPS je dosta kvalitetan

Max Pro M1 bi bio vrh kupivina, kome kamera nije najbitnija.

Drugar je radio u Asusu pa moze da nabavi ta dva modela, samo sto ko zna koju cenu ce da stave, verujem da ce biti dosta skuplji od RN5 a u tom slucaju bi pre uzeo Mi Note 3.

A1 ima jači zvuk, zvono se dere, preko BT na slušalicama ili zvučnika jače se čuje. Ostalo RN5, bolji ekran i to lepo bolji, bolje osvetljen na suncu i to lepo, bolja baterija, brži skener otiska prsta, dobar je izlaz na slušalicama, preko BT zvuk je slabiji u odnosu na slušalice preko 3,5mm, MIUI ima mnogo bolje opcije za mnipulaciju dual sim opcija (razdvojiš zvono za obe kartice, sms)... nešto konkretno ako te zanima pucaj.

Fluidnost, multitasking? Verujem da nema neke primetne razlike. To za ekran nisam znao. Koristio sam malo A1 i ima slican ekran kao 5X, mozda su malo ispranije boje ali nisam poredio jedan do drugog.

U sustini uzeo bih A1 zbog cene, android one programa i izlaza za slusalice, a RN5 zbog malo jaceg cipseta, ekrana i malo bolje kamere.

Ima jos vremena, planiram jos oko mesec dana da koristim Nexus (ako potraje) pa cu onda da predjem na Shomija.
 
MIUI najbolji skin :)
Šta fali izradi na 7 plus - kvalitetni materijali + vrhunski izgled!

Samo da dođe u VIP i Telenor (MTS ima single sim) i da uz dvogodišnju garanciju padne cena ;)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Samo da te pitam nesto. Jesi nekad koristio MIUI?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno