Šta je novo?

šta posle nexusa 5x

RanGo

Slavan
Učlanjen(a)
23.09.2007
Poruke
196
Poena
319
Pozdrav svima. Molio bih za malu pomoc.
Pre izvesnog vemena moj 5x je crkao. Vec par meseci koristim zetov neki stari LG.
Sta bi ste preporucili za kupovinu?

Prvo sam mislio P20 Lite kada je izasao.reko to je ok..
Onda naleteh na Xiaomi MI MIX 2,. Svideo mi se i vizuelno i po specifikacijama
I evo sad se pojavio Honor 10

Sta mi preporucujete? Cene su tu negede.

Hvala
 
Poslednja izmena:
Odavno nisam bio na stocku ali mogu reći da mi je miui sa 6gb rama u rangu sa stock.(Tu mislim i na neke specifične funkcije i na brzinu/doduše bez korišćenja pixela)
Daleko ispred tw i htc sensa.

Jedino smara što nikako da ubace app drawer ..
 
Poslednja izmena:
Hvala na komentarima ljudi.

Razmisljam sad o Mix2 i RN5 :)

Oni koji su imali 5X pre Mix2 i RN5: jel primetna razlika u kameri i kvalitetu fotki /videa ? Onako iz prve ruke. Nisam profi za fotke, ali volim da napravim lepu fotku.

Naleteh na video gde neki tip kao manu za RN5 navodi da staklo na zadnjoj kameri hoce da se izgrebe od spustanja tel na ledja, zbog toga sto je kamera malo izbacena.
Jel primetio neko to?

...i da... sto se tice veilcine RN5..on je prilicno veliki? Kako lezi u ruci i kakav je za rukovanje? Nemam ovde nazalost priliku da ga vidim uzivo , posto ga nema u radnjama.
 
Poslednja izmena:
Hmm..sta bi ste reklai na ovo?
Pogledah danas na netu malo cene i videh neka snizenja.

Samsung S8: u Mediamarkt-u sad vidim da su ga spustili na 440 € (inace moze da se nadje za 480€). Na to odbijiem povracaj poreza 50€, tako da bi me S8 izasao oko 390 €

Mi Mix 2: oko 380€... povracaj poreza 45€... sto bi me na kraju izaslo oko 335-340€

Jel bi valjalo dodavati tih 50-60€ za S8?
 
Exynoss verzija da je jeftinija od Mix 2 ne bih je uzeo.
 
Kao neko ko voli vanila android, ja mogu reci da je miui miljama ispred svakog drugog customUI na androidu. Oreo je ubedljivo najodvratnija najgadnija verzija androida, miui 9 ili 10 je sa dizajnerske strane svetslosnu godinu ispred stock androida. Miui mu dodje pixel perfect dok je stock android ono otprilike sklepan uz pomoc stapa i kanapa. MIUI je fludian i lepo radi. Ja sam vec mesec dana na nugat miui 9 dok sestra ima oreo miui 9 i razlike nema nikakve osim par sitnica. To naravno ne znaci da bi mogao ikada koristiti samsung softver ili lg. Odmoricu se od vanile jedno vreme ipak ga koristim skoro pa 10 godina bez prestanka
 
Poslednja izmena:
Niko :d

Ali realno oreo je ogavan, miui je miljama lepsi

Ima finih stvari u njemu, realno sada kada koristim sestrin 5x, stock android mi dodje super blend

Miui dialer je mnogo lepsi i prakticniji od stock, kalkulator isto, ima zakljucavanje aplikacija, firewall
 
Poslednja izmena:
TW jw i dalje bulja, koristio s8, neka fala, miui je svetlosnu godinu ispred, kada je s8 kreno da ima onaj prepoznatljivi samsung stater odma sam bacio peglu
 
A kada sam ja pisao nešto slično, to jest da miui radi dosta bolje od tw i skoro isto kao stock telep je bio prvi u redu da kontrira :)
Zato se sve mora prvo probati pa komentarisati , *mjau**mjau**mjau*
 
MIUI i jeste bio njesra ja to ne sporim, kao sto je i stock android bio cemu. Dok ga sada samo izvlaci hardver. Posle nexus 5 je isao na dole drasticno. Nije sve na miui savrseno, daleko od toga. Ali meni stvarno odgovara posle 10 godina vanile

Jedino sto je konstantno je da je TW uzas
 
Poslednja izmena:
Da , tw je toliko los da je to jezivo.. ali se mene npr ne sviđa ni htc skin a ovde ga mnogi hvale. On je nekako ostao zarobljen u 2011 godini

Meni je dovoljno kod miui zaključavanje apk na otisak , i dokle god to radi kao sada ja ću moći da koristim miui :)
 
Ja sam se sokirao kada sam koristio s8 da kada se pokrene par aplikacija, sve posle toga ima toliku kolicinu onog mikro statera, animacije krenu da dropuju frejmove na svakom pokretu. jezivo. Jos onaj dizajn. A htc skin ako moze izgleda jos gore i dosadnije od stock androida.

Ima miui brdo finih opcija a da nisu otisli full retard kao samsung.

Realno jedino gde je gugl ispred i gde radi cuda je gcam, sve ostalo je uh ah, moze da prodje.
 
Poslednja izmena:
S8 je baš to što pišeš , ali čini mi se možda da s8+ bolje radi , nekako kao da je bolje odrađen ..
mada ja više nikada ne idem na exynos makar s10 došao sa miui ili stock :)
 
Daleko od iste gluposti, MiUI je klasa za TW/Emui kako po radu, tako po podrsci. Note 4x/Note 5 rade 5 puta bolje od P8 Lite, P9 Lite, P10 Lite, Honor 8 Lite, J5 2016, J7 2017, iz licnog iskustva, kao da su uredjaji iz razlicite klase, a kod telefona sa slabijim specifikacijama se najbolje vidi sta je optimizovano, a sta ne :)
 
Poslednja izmena:
Kakav crni miui pored stock androida. Ista glupost a tw, miui emui. [emoji6]

Kalkulator, dajler, firewall, zakljucavanje aplikacija, galerija koju bar ima po defaultu, ugradjen file manager koji ima dosta finih opcija, screen recorder, snimanje razgovora, blokiranje korisnika. Sve je to ovde daleko lakse i lepse odradjeno nego na stock androidu. Stock android sada polako pocinje da pokazuje godine, kada iOS ima vise opcija od njega znate koliko sati ima, a takva je situacija od lolipopa. Realno od l-a, m-a i n-a gugl je dodao nista u sistem.

Za poslednje 4 verzije androida osim sto neke stvari menjaju iz godine u godinu bespotrebno, dodali su jedino battery percentage. i to je to

Koliko puta moze da se promeni nacin fnkcionisanja toglova, po guglu svake godine bar jednom
 
Poslednja izmena:
Ima tu mnogo stvari ,ali miui 10 je npr po meni trenutno najbolji skin kod android proizvođača.
Zanimljivo je to da je i Google polako počeo da kopira Kineze pa je isarao setings u android P skoro pa isto kao na miui :)

Još jedna prednost miui je theme engine koji bukvalno može da izmeni skroz funkcije na lock screen I vašu interakciju sa njim. ( Ja sam npr sa jednom temom dobio pun red brzih prečica ka nekim programima i to samo jedan klik " daleko " )

62fb899637d812a013977a0c471972f7.jpg


Kada me smorio za 30ak dana samo promenim i ponovo u krug :)
 
Poslednja izmena:
Znaš kako nekada je stock Android bio nužno zlo što bi se reklo jer je jedini radio normalno. Danas to nije slučaj. Drugi kao npr. MIUI ne zaostaju ni malo po kvalitetu rada jos pride imaju tonu opcija. Ja bi se prvi vratio na stock odma, ali moraju toliko stvari da ubace. Ne ocekujem da gugl postane samsung ali kada jedan iOS ima vise opcija od tebe onda znas da negde gresis. A vanila android kaska i to zestoko cak i za iOSom.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Veruj mi nije isto. Neke stvari moraju biti system wide. Ja ovde npr mogu u porukama i u galeriji da pristupim svajpom na dole sakrivenim fajlovima koji su zaključani otiskom. Takve stvari fale stock androidu

Da ne bude da ja sada pljujem vanilu, naprotiv on je i dalje validna opcija ko hoće smooth i dobar ugođaj, ali cisto da se zna da ima i drugih opcija koje bi mogle da zadovolje nečije potrebe.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nije sve u izgledu (skinu) i broju opcija, ima nesto i ispod haube. Mnogi to ispod haube nece primjetiti, niti ih interesuje, ali ko malo detaljnije ulazi u srz problema, ili ko se malo vise interesuje, hoce. Tesko da bih koristio nesto osim Google-ovog AOSP-a na telu.

Šumadinac zna zanat. :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno