Šta je novo?

Starfield

Ima odlican sci fi vibe ali steta sto se bas nista ne zna o samoj igri, tj. sto nista nismo videli. Doduse i Destiny mi je delovao sjajno u pocetku dok nisam skapirao koji je to grind fest...
 
ne zna se da li je gluplji kao trejler ili kao tizer lol

bethesda never changes
 
Čudi me da ovde nije objavljivano...
Igra izlazi 2021-ve gotovo sigurno.
Ovo je leak od pre jedno mesec dana, navodno iz early builda (2018) i deluje autentično https://imgur.com/a/GSWTkHn
Igra se radi u nabudženom Creation Engine-u (daće mu novo ime sigurno ;) ) za koji kažu da je dobio svoj najveći update ikada, tj još od vremna Obliviona.
Todd je dao intervju pre nekoliko dana, ako neko želi mogu postaviti link, no ukratko ovo su neke od informacija:
Starfield is a singleplayer, no multiplayer aspects.
Procedural generation confirmed for Starfield and TES:VI
This is a tool for developers to create massive landmass and does not mean the land will be randomly generated in real time like No Man's Sky, meaning your game will look the exact same as everyone else. This is simply an engine tool to create larger worlds, so expect Starfield (planets?) to be much larger than Fallout 76's map, which is already four times bigger than Skyrim.
**Huge major overhaul to the Creation Engine - larger than the jump from Morrowind to Oblivion ("**when people see the results, hopefully they'd be as happy as we are.")
Rendering
Animation
Artificial Intelligence & Pathing
Procedural Generation
And more areas.
“It’s going to be a while” until we see Starfield, the release can be subject to delays etc. so he really doesn’t feel comfortable talking about it yet.
He doesn't want to reveal Starfield earlier and just release teasers until the eventual release like Cyberpunk.
NPCs will play a large role in future games, cities will be expansive and large compared to past games, etc.
Will be on Game Pass from Day 1 alongside ES:VI.
Bethesda will continue to support mod support in the future
Muzički producent Inon Zur je takođe objavio pre par dana da radi na soundtrack-ovima za next-gen igru, a njega je angažovala Bethesda što znači da je igra maltene gotova.
 
Otkud ti da je gotovo sigurno sledece godine, kad ni glavni covek zaduzen za igru ne zeli da daje info, plus kaze da bi i vrlo lako mogla biti odlagana.... Iskreno, to dok ne izadje i ne pokaze se da valja, dinara ne bih dao jer Todd ume mnogo da njake... Samo fali da kaze ono njegovo klasicno "it just works" kad bude predstavljao igru jednog dana...
 
@nikornla
Bethesda radi Starfield od 2015-te, tj počeli su sa ful produkcijom odmah po izlasku Fallouta 4. Pite Hines je rekao da će njihove igre izlaziti u razmaku kao i do sada što znači 3,4 godine. Mene čak čudi kako Starfield nije došao 2020-te, budući da je treš zvani Fallout 76 radio neki Š tim iz Bethesde. E sad, pošto će 2021 biti godina cross-gena (za 90% naslova), logično je da očekujemo da će se i Starfield pojaviti jer 2022-ge naslovi se neće raditi za stare konzole. Siguran sam 99%, a i zašto bi?
Drugi argument mi je da Todd nije lud (toliko) da izbaci igru samo za next-gen sisteme jer bi bacio ogromnu lovu, znamo da većina ljudi još uvek neće kupiti nove konzole zar ne?
Natuknuo je on nama još 2018 u jednom intervju-u da premda misli da je Starfield next-gen igra, to ne znači da se neće pojaviti i za stare konzole.
Za njegovo ke*anje imaš apsolutno pravo. On to zna kao i cela Bethesda, te nisu toliko ludi da dozvole još jednu egzibiciju kao FO76, ili možda jesu...
 
Ne znam, videcemo... Mozda si i u pravu da ce izaci sledece godine, a mozda i nisi [emoji2]
Ja kako vreme odmice, sve manje i manje imam zelje da se bavim predikcijama...

Svakako cu ispratiti kad bude nekih konkretnih informacija, tj neki gameplay i tako to, a do tada imam ogroman backlog da me "zabavlja"...
 
todd je najveci lazov u istoriji ove industrije
bethesdu i zenimax je kupio Microsoft, nadam se da ce ih izraubovati i onda rasformirati/ugasiti
 
todd je najveci lazov u istoriji ove industrije
bethesdu i zenimax je kupio Microsoft, nadam se da ce ih izraubovati i onda rasformirati/ugasiti
Ne znam kakve planove ima Microsoft s njima budući da su kupili i Obsidian. Možda bi neke glavišine iz Obsidiana mogle da pređu u Bethesdin tim i da pomognu rad na novom Elder Scrollsu? Da li to može i kakve su tačke ugovora pitanje je...
Todd je jako simpatičan lik, a da je lažov istina je. Nekako mi ne deluje da će mu dati nogu u dupe, naročito jer je bio u nedavnom podcastu sa Spencerom gde je ovaj tako nahvalio Bethesdin dosadašnji rad.
Starfield će reći mnogo kakvi će im biti dalji koraci...
 
todd je najveci lazov u istoriji ove industrije
bethesdu i zenimax je kupio Microsoft, nadam se da ce ih izraubovati i onda rasformirati/ugasiti

Mislim da nema većeg lažova od Sergeja Titova,šta je Uve Boll za filmsku industriju Titov je za gaming industriju
 
Šire se glasine netom da je igra gotova i da izlazi krajem ove godine, baš kao što su izašli Skyrim i Fallout, znači oktobar, novembar. Trebala bi biti prikazana na E3 (ili ako se to sada zove Summer Game Fest, manje važno). Navodno je mogla biti izbačena i prošle ali ih je ova situacija sa kovidom usporila, kao i sve drugo. Uglavnom, ja jedva čekam da vidim upgrade njihovog engine-a za koji kažu da je spektakularan i da je veći od relacije Morrowind - Oblivion, a svi znamo koliko su se razlikovale te igre grafički. Engine Starfielda će koristiti i za TES 6 pa će biti zanimljivo videti kako stvari funkcionišu...
Da, igra bi trebala biti cross-gen i očekuje se dolazak iste na plejku, samo što će ovi iz Xbox-ovog tabora dobiti igru na game-pass, što se čini kao previše dobar dil.
 
 
1000 planeta koje se mogu posetiti. Uf kako li će oni (Bethesda) sve to spakovati. Nadam se najboljem ishodu.
 
deluje mi za preorder materijal :D

i ja se nadam najboljem...

edit: ..... samo... Bethesda :d
 
Nikako preoder. Ne znam kolko bi morali da prilkažu gameplaya da bi me ubedeili u preorder.

Izgleda previše dobro da bi bili istinito tj. da bi ovako dobro ispalo.
Nadam se da su odložili datum izlaska samo da ispeglaju bugove, kojih u ovakako kompleksnoj igri mogu imati mnogo više nego u prošlim naslovima.
 
deluje mi za preorder materijal :D

i ja se nadam najboljem...

edit: ..... samo... Bethesda :d


624177-0db385c336913e4e29aa00a28edb770b.gif
 
Ah, taj Gamebryo engine iliti Creation 2, i njegove ocajne simulacije materijala gde sve izgleda kao da je od uglacane Wartburg plastike. Kao i zestoko zastarele animacije kombinovane za nula feedbacka neprijatelja dok lik puca na njih. Napucavanje i dalje deluje prosecno u najboljem slucaju. I taj "malo im fali da bude realisticno pa onda izgleda jos gore" sistem facijalnih animacija. I Bethesdin copy-paste dizajn (samo pogledajte one zgrade u pozadini kada se pokazuje New Atlantis, izgledaju kao modernizovani Fallout 4).

Sa druge strane osvetljenje unutar obekata konacno izgleda pristojno, ali ne i vise od toga. A i igra ce verovatno imati tone sadrzaja, kao i Skyrim. Videcemo koliko ce janky da bude na izlasku. I crafting sistem deluje unapredjeno, ali to me i ne zanima nesto preterano.

Razumem zasto su odlucili da zadrze isti engine. 1000 svetova znaci prakticno beskonacno platno za modove, a nece biti milijarde modova za igru ako se predje na nesto modernije.

Ah da, i pitanje od milion dolara. Da li cemo videti loading ekrane kad ulazimo u veca naselja i prelazimo brodom iz atmosfere u svemir? Znam da ne bi trebalo ali ne bih se cudio da odgovor bude potvrdan, makar samo za drugi slucaj.
 
Ne znam kako ljudi padaju na Bethesda reklame.. svaki put.



Ocito niko ne igre Fallout 76.



U najbolje ce se igrati 2025-te nakon fixeva. Jedino sto sada moze biti promjena jeste MS. Nadam se da nece tolerisati bs. U suprotnom meni izgleda super, i ako stoji kritika da je to idalje stari engine i pristup animacijama.
 
Graficki je dvije generacije iza, pogotovo osvjetljenje, sjenke, GI.
To je manji problem. Veci je taj casual F4 gameplay. I sa cime li ce popuniti tih 1000 planeta?
 
Grafika je najmanji problem, na osnovu viđenog mi ne smeta...
Problem je ako su gameplay mehanike , sadržaj (previše lošeg i repetativnog filler sadržaja i praznog hoda), priča i naravno optimizacija, za koju je Bethesda poznata, teški krš...
Čak i neke stvari mogu da se progledaju kroz prste u određenoj meri ako su sadržaj i priča kvalitetno odrađeni.

Kakav crni pre-order niko više u industriji ne zaslužuje ni centa dok ne vidimo objavljeni produkt... Ako to do sada ljudi nisu naučili šta dalje da pričamo...
 
Ja ne znam zasto se ljudi toliko nadaju da se MS kupovinom resava bilo kakav kvalitet kada MS vec godinama unazad muku muci i sa svojim first party studijima a kamoli sa ovim akvizicijama. Podsecanja radi Phil je za E3 godinama unazad ponavljao istu/slicnu pricu:



Sto se tice preordera, ma kakvi, MS interesuje samo pretplata jer je to njihova filozofija za buducnost i sve je podredjeno tome - nije za dzabe cela sinocna prezentacija uz gomilu sitnih i indie igara toliko trajala - sto vise naslova dostupno u GP ma kakvi bili. Samim tim i jasno je cemu tolike akvizicije, nisu one tu da bi se ispeglao i utegao kvalitet tih dev studija.

Sto se tice Starfielda, mene je iskreno najvise podsetilo na No mans sky, pogotovo kad je rudario onaj materijal na samom pocetku klipa. Posle mozda malo i na Destiny ali kako su vise prikazivali, definitivno ima taj Bethesda smek koji dosta igraca voli. Ni grafika nije toliko losa ali na ovu 30fps prezentaciju treba neki object based motion blur, napucavanje i ostale animacije bi definitivno bilo dosta bolje, ovako deluje kao da sve trza iliti taj cuveni jank.
 


Ne znam zašto sam se ponadao da će biti glasa. Old school Bethesda. Ništa od napretka.
 
image.png


Sorry necu vise.

Meni stavrno dobro izgleda. Malo post-apokaliptican vajb radi istog enginea. Mozda nostalgija na Fallout 4. Samo da im ne bude trebala vjecnost da srede.

Slabo ima space igara. Sve kontam da pregrizem i podjem ganjati Star Citizen.
 
Ah da, i pitanje od milion dolara. Da li cemo videti loading ekrane kad ulazimo u veca naselja i prelazimo brodom iz atmosfere u svemir? Znam da ne bi trebalo ali ne bih se cudio da odgovor bude potvrdan, makar samo za drugi slucaj.
Definitivno ce biti loading ekrana na tim bas mjestima, znaci ulazak u grad i u svemir. Da je drugacije to bi prikazali i qrcili bi se sa tim na sva zvona.
 
Volim scifi i dao bi bubreg kada bi neko uspeo da napravi nesto na foru Hyperiona Dan Simmonsa. Ovo sto su prikazali je ok, samo se bojim da ce ovde biti svaki put loading i animacija iz svemira na planetu i obrnuto, ali sta je tu je. Bilo bi lepo da bude kao u NMS bez ucitavanja, ali bojim se da sa ovim enginom nece da moze. Sta ce sa ostalim planetama da bude, da li ce da bude procedural, jer nema sanse da su ih rucno radili (jedan broj da). Ako bude proc., nije jos uvek toliko dobro razvijen da bude bas pravo iskustvo istrazivanja. NMS je otisao najdalje po tom pitanju, ali oni barataju sa kvantilion planeta i drugaciji su proracuni i kreiranja samih planeta, biosfere itd i to su i dalje pionirski pokusaji koji za sada i nisu losi.
 
Mislim da ce loading srediti kao Elite. Sa warp drive-om.
 
Nazad
Vrh Dno