Šta je novo?

Doom Eternal

Namestio,sve radi savresno na najjacim podesavanjima,malo sam igrao,kacnije cu da opalim jedno 2,3 sata pa javljam utiske.
 
Pa imate ljudi PM ... pisite takve stvari tamo
 
Mora da se napravi nalog.
Ako se blokira .exe u firewallu, onda igra dodje do logina i posto je blokiran, nudi samo exit.
Ne blokira se .exe vec samo pokrene igra i kreira u njoj Bethesda nalog i radi.
Ne znam za kasnije da li mora blokada mada ne verujem.
Radi se o NoDRM verziji.
 
Fit girl repack verzija ne traži ni login ni pravljenje naloga.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ja sam tek danas krenuo da igram. Fenomenalno zarazno kao prosli Doom, jedva sam se sad naterao da stanem
Svaka im cast na zategnutosti engine-a, manje zahtevan od CS:GO :d, meni leti sve na high RX 570 8GB
 
Poslednja izmena:
Uzasno me nervira ovo skakutanje kao da igram neku platformu a ne doom i naravno opet forsiraju dosadni glory kill,oruzija su dosadna i slaba bez upgrade_a a to sto su tolik smanjili ammo je next level bullshit i naravno random lore ko da igram indie igru.
Od svari koje mi se svidjaju je dizanj \ agilnost i nista vise prosto smece kao i doom iz 2016 godine
 
Nisi skontao mehaniku igre, ako nemas dovoljno municije.
 
Ni meni se ne svidja mehanika da non stop treba silovati 'E' z glory kill.... Prosli Doom mi je bolji bio po tom pitanju
 
ok mi je sto probaju inovacije samo preterase u PM, bilo bi mi ok da su recimo umesto tog silovanja sa glori kilovima prosto dali da nosimo vise municije a glori kill stavili kao special move kad se izpraznimo da moze da se refil ammo\armor\hp tipa cd na 10 minuta il tako nesto, dok ovo platformisanje da ga ima 2/3 manje znaci da opet nije silovanje bilo bi skroz ok. Inace pisca koji je radio lore treba podhitno odpustiti....
 
Meh..za sad, deluje kao podbačaj.
Posle 3 sata igranja, evo zaključaka.
Nije mi mistično, nema neke atmosfere, kao da nije horor.
I Mik Gordon je podbacio, prošli Doom je imao baš oštru muziku, preciznu, a ovo sad mi nekako mrljavo, kilavo.
Možda je bolja grafika, ali osećaj je kilav.
Nije loša igra, ali za Doom je loša, po meni za dve klase lošija od prethodnika.
Brutalnost je dovedena do toga da ti je svejedno kako ćeš ubiti demona, nema nekog zadovoljstva u glory killovima.
Igra je nekako preterana, sa tim awesome glupostima.
Oni sveštenici izgledaju smešno, a ne strašno, i ostali bitniji demoni ili šta su već, izgledaju onako... Da nema Hell-Knight-a (koji je dobio one glupave oči, pa je i on manje strašan) pomislio bih da je neka druga igra.
I koji vrag Doom Slayeru treba orbitalna stanica?
Sve nešto šareno, kao Far Cry 4 da igram.
Na momente mi deluje da sam zaglavio u neku LOTR priču.
Ovde je trebao neko ko je radio Dead Space ili tako nešto, ne znam šta se desilo sa ekipom koja je radila doom 2016, ako su isti likovi, nešto tu nije u redu.

Ok, radi sasvim pristojno, ali meni sve nekako deluje flat, imam utisak da grafička podešavanja skoro pa ne menjaju ništa.
U doom 2016 tačno možeš da vidiš skok kvaliteta i detalja sa skoro svim podešavanjima, pa makar pao fps.

Mislio sam da zbog ovoga radim neki apgrejd, da kupim igru...ali posle ovoga nema razloga za to.
Kupiti hoću, za jedno godinu-dve, da ih malo ispoštujem sa 5-10 €, više ne vredi.
Da napomenem da sam prošli Doom platio preko 30€ i nisam ni momenat zažalio
 
Poslednja izmena:
Muzika kasnije postane dosta bolja. Definitivno mu bolje ide metal od elektro muzike koju forsira u prvih nekoliko sati.
Ni meni pocetak igre nije bio posebno zanimljiv, ali kasniji nivoi su odlicni.
 
Hajde, videću, nadam se da je tako.
Nego, da li bi neko sa boljom grafičkom (6-8 +gb vrama) mogao da zvekne par šotova na low i ultra nightmare, čisto da vidim razlike.
Ako može na nekim raskošnim lokacijama.

I da dodam još što se tiče celog vizuelnog stila i grafike, podseća me na izlazak Crysis 2.
Tako nekako, evo gledam poređenja na YT 2016 vs Eternal, što reče lik u komentarima, u 2016 su demoni, u eternal su samo čudovišta.
Revenant je bio odvratan, kako i treba, a ovaj sad je njegov tupaviji brat wanna be demon :D
I svi imaju oprane zube, hahaha :D

Ja sam očekivao modele kao u 2016 ali sa mnogo boljim teksturama, i taj osećaj nečastivog spoja tehnike i pakla.
 
Poslednja izmena:
Probao, bukvalno sam terao sebe da igram nekih sat vremena, pao uninstall, ne ide.
 
Jel ima neka fora da se otkljucaju texture za nas sa 3gb grafikama? Sve mi je na high samo texture na low, igra zakucana na 60fps.
 
I da dodam još što se tiče celog vizuelnog stila i grafike, podseća me na izlazak Crysis 2.
Tako nekako, evo gledam poređenja na YT 2016 vs Eternal, što reče lik u komentarima, u 2016 su demoni, u eternal su samo čudovišta.
Revenant je bio odvratan, kako i treba, a ovaj sad je njegov tupaviji brat wanna be demon :D
I svi imaju oprane zube, hahaha :D

Ja sam očekivao modele kao u 2016 ali sa mnogo boljim teksturama, i taj osećaj nečastivog spoja tehnike i pakla.

Svi likovi u zadnja dva dela su wanna be demoni. U poređenju sa recimo Doom-om 3 koji je što se tih horor elemenata tiče imao daleko bolju, autentičniju i napetiju atmosferu, meni lično sve izgleda previše šareno i cartoonish. Uostalom takav je i gejmplej. Nastavci recikliraju Doom 3 okruženje, pa otuda i nelogičnosti koje si pomenuo u jednom od svojih pređašnjih komentara, a gejmplej je banalizovan i sveden na bezglavo jurcanje po mapi. Nakon Doom-a 3 koji je veoma dobro bio zaokružen to nije koncept u kojem je ova frašiza trebalo da ide dalje, a nema ni potrebe jer id ima i Quake gde su takve elemente mogli komotno da peglaju i guraju do mile volje. Doom je trebao i mogao biti nešto sasvim drugo. U ovom izdanju odmah je bilo jasno kao dan, da ovakav koncept neće moći previše dugo da traje, prevashodno zato što u izvođačkom smislu predstavlja ćorsokak, a ne utaban drum kojem bi se nakon određenog vremena mogla lako pridodati u vidu kakvog iole smislenog proširenja, još po koja traka. ;)
 
@Vlada>>>
Ja bas i instalirah ovo zbog pomenutog starog Doom-a III, ali ovo je totalno nesto drugo.
 
U poređenju sa recimo Doom-om 3 koji je što se tih horor elemenata tiče imao daleko bolju, autentičniju i napetiju atmosferu, meni lično sve izgleda previše šareno i cartoonish. Uostalom takav je i gejmplej.

Ovo je i meni jako smetalo kada sam krenuo da igram. Zivoti, Super Mario skakutanje, lava...pa jos i losija muzika.
Ali igra stvarno postaje dosta bolja kasnije. Okrsaji su bas dobri, slayer gates su totalna ludnica, ako se igra na odgovarajucem nivou tezine.
Ako ja mogu na gamepadu da igram na Ultra Violence (uz cesto ginjenje i gates za koje mi treba 30-60 minuta), na m+k bi trebalo igrati na Nightmare.
 
Po meni najveći fail je glory kills, mnogo glupo i nepotrebno..kad vidim da mi demon svutluca to mi ubija gameplay. Nadao sam se da će napustiti taj koncept a oni ga još pojačali.
Vizuelno igra je jako lepa, optimizacija đavolski dobra :D
Kod mene sve na max i morao sam da overklokujem monitor na 165Hz jer udara često na 144 FPS-a / herca :)
 
Po meni najveći fail je glory kills, mnogo glupo i nepotrebno..kad vidim da mi demon svutluca to mi ubija gameplay. Nadao sam se da će napustiti taj koncept a oni ga još pojačali.

J b g, uradili su ono sto je masa (amera) najvise volela u prethodnom delu... voleli su taj glory kill i chain saw, dok i mene to odbija.

Slazem se sa komentarom Vlade da je Doom 3 mnogo vise bio Doom i da su trebali da nastave u tom pravcu, ipak ovo treba da bude horor i donekle mracna pucacina, a oni napravili arkadni crtani fps od serijala.
 
Imas Rune koji skracuje glory kill. Ako bas toliko smeta.
 
Na 4k na 2080 super, nema sanse da radi na stalnih 60fps, probao sam na poslednja 2 graficka preseta.
Uopste nije malo zahtevna.

Ide na 90fps i onda rokne na fazon 30, gde god je malo otvorenije.
Igra je dosadna, skakuces i pucas, a dodatno sto moras da tempiras da se zasvetlucaju i onda da ih melee-ujes ne bi li uopste mogao da igras...bas bzvz.

Ostaje Doom 3 poslednji vrhunski Doom.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Na 4k na 2080 super, nema sanse da radi na stalnih 60fps, probao sam na poslednja 2 graficka preseta.
Uopste nije malo zahtevna.

Ide na 90fps i onda rokne na fazon 30, gde god je malo otvorenije.
Igra je dosadna, skakuces i pucas, a dodatno sto moras da tempiras da se zasvetlucaju i onda da ih melee-ujes ne bi li uopste mogao da igras...bas bzvz.

Ostaje Doom 3 poslednji vrhunski Doom.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Nesto ti tu nije u redu, u mene bukvalno preko 100fps 4k ultra nightmare, a 2080ti nije duplo jaca od te tvoje super.
 
Pretpostavljam da nisi iskljucio dynamic resolution?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
To je prva stvar koju sam iskljucio pri ulasku u igru. Od 100-130 se krece framerate, nekih 4-5h sam vec odigrao.
 
Nazad
Vrh Dno