Šta je novo?

Doom Eternal

Neverovatno, uglavnom je Doom serijal vezan za jako komplikovane zamke i zagonetke.

Prosto mi je neverovatno kako su skrenuli u tom Doom-u 2016.
 
Ja sam isto batalio cim sam to vidio. Pa gdje su one silne puzle, lavirinti i zagonetke koje su krasile originalni Doom?! :d
 
Neverovatno, uglavnom je Doom serijal vezan za jako komplikovane zamke i zagonetke.

Prosto mi je neverovatno kako su skrenuli u tom Doom-u 2016.

Ne bih znao niti sam ja pomenuo ikakve puzzle i slicno da fali, ovaj doom realno nista ne nudi osim drzanja prsta na levom clicku non stop i kidanja demona kad poplave sto je meni monotono i smori posle nekog vremena ako ne odmah, mislio sam da je prica malo dublja, mistika postojanja character-a kojeg igras i to a ono se sve svodi na hack & slash. Nisam igrao retro verzije doom-a od pre, rekoh da probam ovo novije ali nije to to. Nema open world-a nikakvog, kao u tunelu si, samo napred i rkci sve u 16 pred sobom. Podseca me na kontru sa sege, acrade style.

click
 
Poslednja izmena:
Najbolje da i u Doom utrpaju open world, a onda može i crafting, jer što da ne. Poenta Dooma je upravo u klanici, to je osnovna ideja i smisao te igre i svako odstupanje od tog recepta bi bilo besmisleno.
 
Neka vrsta open world-a je pozeljna, ne mora biti tipa farcry. Igrice ovog tipa su prevazidjene po mom misljenju, ne znam da li postoji jos koja ovako zatvorenog tipa gde se sve svodi na ubijanje i jos ubijanja. Meni je blood rayne 2 recimo 10x bolji od ovog doom-a. Iako je hack & slash vecinu vremena, igrica ima pricu, mnogo dobar gameplay, ima ovaj puzzle solving na sta su neki ovde alergicni cini mi se iz komentara, mozda gresim.

Ovo su samo moji utisci o igri, evo da ne bude da je sve crno u njoj, grafika mi se dopala, jeste da nema neke interakcije sa okolinom ali nema veze. :d
 
Vegeta, u sve se meša :)

Doom je to što jeste i ima svoju publiku. Kome se sviđa takav pristup igraće ga. Ko želi open world ima ostale igre. Ne razumem zašto mora sve da se prilagođava nekom većinskom ukusu.

Imate Shadow Warrior 2, eto vam open world klanica.
 
Poslednja izmena:
Misliš ove starije igre pre nego što je serijal prešao u hack & slash žanr? :D
 
Takozvane avanture Doom Slayera. :D

Doom nije igra koja tek stiže na tržište, pa da se recenzira prema tome koliko doprinosi svetu igara, da li autori ponavljaju nešto što je prevaziđeno ili ne i koliko je originalan u odnosu na druge trenutno popularne igre. Doom je kao žanr za sebe, serijal linearnog nasilja koji traje 25 godina i koji ima svoju publiku. Trebalo bi malo da čitaš o istorijatu serijala, pa bi ti bilo jasnije.
 
Naravno, ko je igrao i voleo originalne Doom igre želi da vidi još toga, odlaženje u neke druge vode bi za sobom vuklo i promenu onoga što je Doom u suštini pa bi onda bolje bilo započeti potpuno nov IP.

Kad smo kod starih Doom-ova, evo sećanje me slabije služi, igrao sam ih sa 10-11 godina tamo daleke '95-'96 pa zaboravih ovo vezano za zagonetke. Koliko se ja sećam to su bile uglavnom neke zagonetke gde bi se tražila skrivena soba koja je sadržala neko oružije/armor/health... Ne sećam se nešto da je rešavanje zagonetki bio uslov za prelažanje nivoa, više je bila neka uzgredna aktivnost ako se to tako može nazvati.
 
Kakav open world i doom, samo jos i doom treba da u$€ru. Meni i ne drzi nesto paznju ali uvek prija kad udarim par nivoa eksplicitnog nasilja. Pravi ventil...igra sto se kaze "to blow some steam"
 
Apsolutno se slazem sa gore navedenim.
Koliko god voleo open world i istrazivanje po mapi, ne mora bas sve da bude u tom fazonu. Doom mu bas dodje osvezenje naspram svega i svacega gde guraju open world setting.

U jednom momentu je toliko poceo da se forsira open world svuda, da je samo jos falilo da odrade i Super Mario u tom fazonu.
 
Open world? Pa dovoljno je open, veliki nivoi, svašta da se vidi i raskomada :D
Ovo je jedina igra koju sam platio punu cenu kad je izašla :D
Ne žalim ni dinara, jo je igram :D
A ima i priče, za svaku vrstu demona, za ljudske likove, za postrojenja.
Dovoljno da zagolica maštu, mada se prozvodi satanskih rituala i te kako vide.
Tipa, kako nastaje "Revenant", pa to je bolesno...
Kako nauka ode u smeru bolesti.
 
Apsolutno se slazem sa gore navedenim.
Koliko god voleo open world i istrazivanje po mapi, ne mora bas sve da bude u tom fazonu. Doom mu bas dodje osvezenje naspram svega i svacega gde guraju open world setting.

U jednom momentu je toliko poceo da se forsira open world svuda, da je samo jos falilo da odrade i Super Mario u tom fazonu.
Zar nije ovaj novi super mario odiseja open world jednim delom?
 
Poslednja izmena:
Neki bi da prave battle royal od Dooma. Ne, nikako.


Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Doticni ni ne znaju sta je Doom... Kao sto rekoh, nemoj da 'ranimo trola...
 
Ne, igrao sam samo ovaj Doom (2016) i cujem izlazi sada novi, radnja ce biti na zemlji itd koliko sam video.

Odes na YT i vidis istorijat Doom serijala i skapiraces kakva je to igra.

Ako i dalje mislis da tu treba neki open world, crafting ili nekakav puzzle sistem - promasio si igru totalno.
 
22.11.2019.
0a0d46801a56dccb70c0ad0dfb960e69.jpg
 
Jos jedna igra smestena blizu cyberpunka... Milina....
 
Ne znam samo sta im treba ovo odlaganje za copy paste igru iz 2016.god ;)
 
Meh :(
 
Nazad
Vrh Dno