»RSS Benchmark sajt

Strana 9 od 11 PrvaPrva ... 567891011 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 121 do 135 od ukupno 154

Tema: Cashless society

Member Avatar korisnika arcibalde
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        5.519
      2. Moja mašina
        • CPU: E5200
        • MoBo: Msi G31
        • RAM: 3Gb DDR2
        • VGA: Palit 9800GT 512MB
        • MON: Samsung 943nw
        • HDD: WD 320Gb
        • OPT: Pioneer DVD RW
        • Case: CoolerMaster neko
        • INET: DSL
      3. Pitam te ponovo ko obezbeđuje to ukidanje anonimnosti, ko omogućava pristup podacima? Ko stvara Level playing field? Ti, ja ili?

Ko je na kraju osuđivao te jadne žene? Ko je uopšte omogućio taj lov?

Ono oko čega se nas dvojca izgleda ne slažemo je tvoja vera u sam sistem i moja nevera u isti.

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        43.621
      5. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      6. Kako ko, pa gomila ljudi Da bi to moglo da funkcionise, morao bi ceo sistem biti javan.

Lov su omogucili svi koji su verovali pricama.

Ti pod sistemom vidis samo osobu - ja osobama ne verujem, kao ti. Ali vidim sistem kao nezavisnu stvar.
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

VIP member Avatar korisnika Marti Misterija
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        4.127
      8. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen R5 1600X / Thermallright Macho rev A.
        • MoBo: Asus Prime X370 Pro
        • RAM: Corsair Vengance LPX 4x8gb @2933mhz
        • VGA: Asus RX560
        • MON: Asus ProArt PA279Q
        • HDD: Samsung 970 Evo Plus 500gb / Samsung SSD 250gb EVO / WD 4tb Black / WD 3tb Black
        • OPT: Naocare za citanje i 11 objektiva
        • Case: Fracral Design Define R4 / Seasonic SSR-750FX Gold
        • SND: AL1220
        • LAP: nekoliko
      9. Citat Citiram korisnika: enterthevoid Pogledaj poruku
        Radnik na kasi, sama kasa i bar kod postoje zbog tromosti sistema, zaostalosti gradjana i nespremnosti za prihvatanje i testiranje novotarija u praksi. Tu je naravno i kupovina socijalnog mira. Kao sto kod nas niko ne primenjuje zakon o parkiranju jer bi se digla banda naoruzanih i ljutih tipova, ili kao sto i na zapadu postoje radnici na kasi. Ali iz ugla trenutka u kojem se nalazimo nema potrebe za sistemom koji sada radi kako radi, vec su napravili sistem koji ti obracunava cenu proizvod kako ga spustas u korpu, prava samoposluga Ako pokusas da ukrades nema potrebe za nekim matorcem sto glumata obezbedjenje u visoko digitalizovanom sistemu mozes i kuci da odes sa ukradenom robom ali to ne znaci da neces biti kaznjen za to sto si skrivio. Kao sto na zapadu nema pandura na svakom cosku kao kod nas ali ti prodji kroz crveno pa vidi sta ce da se desi Ne nece pola FBI da ti se nakaci na vrat kao u GTA ali ce da ti stigne pozamasna kazna na kucnu adresu koju MORAS da platis.

Vecina nas tehnicki potkovanih znamo tacno sta kupujemo i za koliko kupujemo. Meni ne treba prodavacica da mi reklamira proizvod jer sam dete interneta i kada kupujem ja tacno znam sta mi treba jer me je internet naucio tako. Obzirom da je nas sve vise, a njih sve manje i sve su stariji i beskorisniji po drustvo samo je pitanje dana kada ce se sistem prilagoditi onima koji ga cine.

Naravno Srbija je posebna prica, ovde sve kasni a narod je sistemski obogaljen do te mere da nove generacije koje nisu u mogucnosti da putuju van granica zemlje a takvih je mnogo, uopste ni ne znaju da zivot moze biti bolji od ovoga pa se samim tim ni ne bune preterano. Nije ni cudo sto su prvo preuzeli distribuciju kompjutera, jer je to je prozor u svet koji je najteze kontrolisati. Nekada smo bili u digitalizacijama, babe i dede kupovale Pentijume a danas retko ko kupuje kompjuter. A ni igrice nisu sto su bile pa su samim tim deca izlozena nekim groznim sistemima koji udaraju na psihu i predstavljaju najgoru vrstu promociju kapitalizma (microtransactions igrice). Mi smo bar imali neke igre i filmove koje su kritikovale status quo a ovo danas samo Disney/Marvel i njihova masina za oblikovanje mladih mozgova.

Sto je manje "nas" u Srbiji, to je sto u vecem broju bezimo napolje u teznji za kvalitetnijim zivotom to su manje sanse da u Srbiji ikada zazivi neki cashless osim ako se ne nametne spolja, ali ovde vec dva mandata vlada bata Putin tako da nema vise snage prozapadnog uticaja kao nekad, i oni su digli ruke od nas.

Stranu vecitih hajduka koji se bore protiv svoje drzave i kada je njihova a ne tudja smo culi u temi. Njih i njihove drugarice znamo iz 90-tih a evo ih opet ponovo pucaju po ulicama jedni druge iako to televizija slabo prenosi
        Ako ti sine moj sebe vidis kao "elitu" i boljim od drugih, a tragedija je sto si poslovno sposoban sa tako iskljucivim pogledom na svet, u ovoj zemlji nece biti nikad bolje. Tvoj majnd setap nije nista drugaciji od onih po kojima fekalises, moguce je da je i gori...
        Doci ce i ta AI vec jednom, pa cete pre registracije na forumu, da polazete test elementarne inteligencije, pristojnosti i opste kulture, nadam se.
        Ne znam ima li svrhe vise zvati modove da brisu takve postove, ovo je stvarno tragedija...
        Menjao Marti Misterija : 19.06.2018. u 23:46
        OBEY - Never trust your own eyes, believe what you are told!

Member Avatar korisnika djolenzi
        Na forumu od
        Jun 2009
        Poruka
        2.131
      11. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 1600x + EKWB
        • MoBo: Msi Arctic Tomahawk B350A
        • RAM: Kingston Predator 4x4GB DDR4 2400HMZ XMP
        • VGA: Asus Strix GTX980
        • MON: Asus MX34VQ 34"
        • HDD: Samsung NVME 240 GB
        • OPT: Ext. Samsung dvd-rw
        • Case: CM HAF XB + Chieftec APC-850W
        • SND: Onboard » Sony DCT-790
        • TV: 42" Panasonic
        • Ostalo: Logitech G105 mw3,Logitech G700, Cooler Master Sirius 5.1, Denon 980R + Tannoy M4
      12. Onog trenutka kad ostanemo bez materijalnog odnosno fizicki opipljive monete - ode sve u k.

Naravno - da ne zivimo u svetu kao sto zivimo i da su ljudi posteni cashless bi bila ODLICNA varijanta ali posto zivimo u totalnoj suprotnosti bilo bi jako pakleno da se to desi...
        Nigde je nema glasine su tačne, snaš'o sam se najzad, džaba ni da čačne
        Meni želja, ortak hvali svoje seno, šta ću, volim zeleno !

Banned
        Na forumu od
        Nov 2017
        Poruka
        446
        Citat Citiram korisnika: Marti Misterija Pogledaj poruku
        Ako ti sine moj sebe vidis kao "elitu" i boljim od drugih, a tragedija je sto si poslovno sposoban sa tako iskljucivim pogledom na svet, u ovoj zemlji nece biti nikad bolje. Tvoj majnd setap nije nista drugaciji od onih po kojima fekalises, moguce je da je i gori...
        Doci ce i ta AI vec jednom, pa cete pre registracije na forumu, da polazete test elementarne inteligencije, pristojnosti i opste kulture, nadam se.
        Ne znam ima li svrhe vise zvati modove da brisu takve postove, ovo je stvarno tragedija...
        Tragedija je citirati poruku u celosti sa kojom se ne slazes i onda napadati onoga ko je ostavio poruku a ne sadrzaj poruke. Takodje tipicna pojava za srpsko drustvo, ad hominem bez argumenata, bez icega sa nastupom "ja sam bolji od tebe a ti sto pises to su gluposti jer JA tako kazem". Zato nam i jeste tako kako je jer 99.99% politicara tj. predstavnika naroda u ovoj zemlji se tako ponasa sto se dalje preliva na citavo drustvo.

Edit: Molim te da me ne oslovljavas sa sine, imam oca zivog i zdravog.
        Menjao enterthevoid : 20.06.2018. u 03:29

Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        5.519
      15. Moja mašina
      16. Citat Citiram korisnika: alfaunits Pogledaj poruku
        Kako ko, pa gomila ljudi Da bi to moglo da funkcionise, morao bi ceo sistem biti javan.

Lov su omogucili svi koji su verovali pricama.

Ti pod sistemom vidis samo osobu - ja osobama ne verujem, kao ti. Ali vidim sistem kao nezavisnu stvar.
        Da, gomila ljudi iz sistema, transparentnost koju obezbeđuje sistem. Onda se ponovo vraćamo na verovanje u isti.

Ne, oni su bili zgodno opravdanje a da je sistem bio fer do toga nikada ne bi ni došlo. Ovaj sada sistem me nije nimalo ubedio da je iole drugačiji od tog tada dovoljno je samo da se osvrnemo po svetu.

Dokle god ne napravimo potpuno nezavisan AI koji će delati isključivo u globalnom interesu ljudi i ne postavimo njega kao sistem, da ja sistem vidim kao grupu individua koje kontrolišu sve jedino i zarad sopstvenih interesa.

Member Avatar korisnika okmijun
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        3.021
      18. Moja mašina
        • CPU: Xeon E5-2670....LC 120
        • MoBo: Intel DX79TO
        • RAM: 64GB Kingstone
        • VGA: GTX 760 4GB
        • MON: Samsung 245B
        • HDD: Hitachi 3GB....Kingstone 128GB
      19. Citat Citiram korisnika: enterthevoid Pogledaj poruku
        Tragedija je citirati poruku u celosti sa kojom se ne slazes i onda napadati onoga ko je ostavio poruku a ne sadrzaj poruke. Takodje tipicna pojava za srpsko drustvo, ad hominem bez argumenata, bez icega sa nastupom "ja sam bolji od tebe a ti sto pises to su gluposti jer JA tako kazem". Zato nam i jeste tako kako je jer 99.99% politicara tj. predstavnika naroda u ovoj zemlji se tako ponasa sto se dalje preliva na citavo drustvo.

Vidi, taj AI, za koji se ti zalažeš, bi ti prvi nalupao 3-4000 negativnih poena za onaj post, koji ti je Marti naveo.
        U Kini su stari vrlo vrlo poštovani, i u najmanju ruku bi ti bio zabranjen let avionom, a možda i vožnja vozom.
        Menjao okmijun : 20.06.2018. u 09:17

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        43.621
      21. Moja mašina
      22. Citat Citiram korisnika: arcibalde Pogledaj poruku
        Da, gomila ljudi iz sistema, transparentnost koju obezbeđuje sistem. Onda se ponovo vraćamo na verovanje u isti.
        Ti sistem izjednacujes sa ljudima... napravi tu razliku. Zasto onda ne pobegnes iz ovog, jer ovaj je definitivno jednak ljudima koji ga kreiraju i kontrolisu?

Ne, oni su bili zgodno opravdanje a da je sistem bio fer do toga nikada ne bi ni došlo. Ovaj sada sistem me nije nimalo ubedio da je iole drugačiji od tog tada dovoljno je samo da se osvrnemo po svetu.
        Ti ljudi JESU bili sistem, CEO sistem. Nisu bili opravdanje, nego nisu bili zastita.
        Taj sistem nije nikako mogao biti fer, jer gro ljudi i danas nema mentalni kapacitet da razlikuje vestice i AI (ne, ne mislim na tebe, nego sam iskoristio primer samo), a tada nisu mogli da razlikuju da li je plava plava, iz opravdanih razloga (manjak hrane, itd.)
        Toliko razlicite stvari poredis da ne znam ni sta reci
        Jedino se slazemo da u svetu nema odlicnih sistema organizacije, ali cashless system nije sistem organizacije, nego deo bilo kog sistema.

Dokle god ne napravimo potpuno nezavisan AI koji će delati isključivo u globalnom interesu ljudi i ne postavimo njega kao sistem, da ja sistem vidim kao grupu individua koje kontrolišu sve jedino i zarad sopstvenih interesa.
        A zasto da verujem AI-u? Nema INTERESA u cashless delu sistemu. Prosto, to NIJE celokupan sistem, vec je samo deo SIREG sistema organizacije.

Banned Avatar korisnika -=crusader=-
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.028
      24. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K / Megahalems / Noctua A15
        • MoBo: Sabertooth P67
        • RAM: 8GB Mushkin RL CL9 1866Mhz
        • VGA: Gigabyte GTX1080Ti OC
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB / 7TB WD Red
        • Case: NZXT Phantom / Noctua / Strider Plus 850W
        • SND: Onkyo 646 / Jamo 506 HCS3
        • LAP: HP ProBook 6560b
        • TV: Samsung 50JU6872
        • Ostalo: SS Apex RAW / Razer Naga / Logitech K400
      25. Citat Citiram korisnika: enterthevoid Pogledaj poruku

cela poruka ti je u kompletu crackpot theory... ne znas ni sta je ad hominem, niko ti nije rekao da ti je teorija nebulozna jer si iz Sremcice vec zato sto su ti teorije nebulozne, u kompletu i totalu... nije ad hominem nebuloznom coveku reci da je nebulozan, to je fakat...

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        43.621
      27. Moja mašina
      28. Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        5.519
      30. Moja mašina
      31. Citat Citiram korisnika: alfaunits Pogledaj poruku
        Ti sistem izjednacujes sa ljudima... napravi tu razliku.
        Pa sistem čine ljudi kako da gledam to odvojeno?

Ti ljudi JESU bili sistem, CEO sistem. Nisu bili opravdanje, nego nisu bili zastita.
        Više sam mislio na one seljane koji urlaju veštica koji ne bi dogurali dalje od toga da inkvizicija nije bila piromanski nastrojena.

Nema INTERESA u cashless delu sistemu. Prosto, to NIJE celokupan sistem, vec je samo deo SIREG sistema organizacije.
        Okej I ko tebi obezbeđuje te informacije i odakle ih dobija?

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        43.621
      33. Moja mašina
      34. Napravis sistem tako da svi imaju readonly pristup i sl.
        Sta ti daje sadasnji sistem? Imas internet i sve moguce informacije, pardon... dezinformacije

Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.028
      36. Moja mašina
      37. ali alfa, moras imati nekog sa root accessom, mora postojati admin, regulator, etc... nijedan sistem nije samoodrziv, za sada (a kad postane veci problem ce nam biti t1000 od cashless )...

Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        5.519
      39. Moja mašina
      40. Ti koji budu pravili sistem (mislim na onaj deo koji obezbeđuje potpunu transparentnost) radiće za nas ili za... Opet se vraćamo na isto, ti veruješ da nešto tako može da se napravi da bude jednako za sve ja sam ubeđen, ne da ne može, već da neće biti tako napravljeno.

Drugo, sve me to podseća na kuvanje žabe. Prvo je to sa novcem, onda se ispostavi da nas se prisluškuje i snima sa mikrofona/kamera mobilnih pa zašto samo "oni", da imaju pristup tome daj da imamo svi. Zašto da ne, zna se ko ima potrebe da krije nešto. A šta je sa onima koji nemaju telefon ili onima kojima se pokvari? Bilo bi u redu da se u svaki dom ugrade kamere i mikrofoni da se uvek sve zna.

Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.028
      42. Moja mašina
      43. blokchain je za sada najblize onome sto alfa propoveda ali da se u tom chainu zna ko je sta i kako... to bih mogao da podrzim ali samo ako pravni aspekt prati ekonomski, bez toga dzaba...

kriminalac A provali u stan, ukrade 5k $ kesha i jos 5k $ vrednih stvari, dobije 5 godina zatvora

kriminalac B ojadi penzione fondove, investicione fondove, insider trading, kad se podvuce crta stete izadje par stotina miliona, dobije 5 godina (i to lakseg zatvora nego kriminalac A)

kriminalce C, koji su apsolutno iznad zakona, seici, kraljevi, reptil overlordi, diktatori njih i da ne pominjemo...

e dok se to ne bude iznivelisalo dzaba ti sve sto ti znas, pratis i imas dokaze... impakt krim. A je na max 10ak ljudi, impakt krim. B je na hiljade i hiljade ljudi, krim. C na milione... pa ne moze veci zlocin isto ili manje da se kaznjava u zavisnosti od materijalnog i drustvenog statusa optuzenog (a najveca ironija je sto je taj status uglavnom stecen ilegalnim radnjama, rofl prim. aut.) a ovo je slucaj manje vise svuda u svetu... ti kazes da ce cashless to da resi, ja ti kazem da nece...

nama ustvari treba legalni sistem koji ce da vodi neki open source AI, to je otp jedino resenje... da se iskljuci ljudski faktor iz pravnog sistema... e onda moze da se uvede cashless i da se svi prate, bez predrasuda...

a posle ce taj isti AI, sledom logike, da nas zameni sentient robotima koje nece biti potrebe da kontrolise, sudi, etc the end is nigh
        Menjao -=crusader=- : 21.06.2018. u 10:26

Strana 9 od 11 PrvaPrva ... 567891011 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •