»RSS Benchmark sajt

Strana 10 od 10 PrvaPrva ... 678910
      Prikazani rezultati od 136 do 141 od ukupno 141

Tema: Cashless society

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        36.537
      2. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      3. Citat Citiram korisnika: -=crusader=- Pogledaj poruku
        ali alfa, moras imati nekog sa root accessom, mora postojati admin, regulator, etc... nijedan sistem nije samoodrziv, za sada (a kad postane veci problem ce nam biti t1000 od cashless )...
        Naravno, imas puno njih iz vise zemalja koji imaju root pristup, i moraju VISE njih da u isto vreme odobre bilo kakvu promenu, i mora ista biti javno odobrena prvo.

Da li je to savrseno? Naravno da ne. Ali trenutni sistem je exponencijalno gori.
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Member Avatar korisnika -=crusader=-
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        823
      5. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K / Megahalems / Noctua A15
        • MoBo: Sabertooth P67
        • RAM: 8GB Mushkin RL CL9 1866Mhz
        • VGA: Gigabyte GTX1070 G1
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB / 7TB WD Green
        • Case: NZXT Phantom / Noctua / Strider Plus 850W
        • SND: Onkyo 646 / Jamo 506 HCS3
        • LAP: HP ProBook 6560b
        • TV: Samsung 50JU6872
        • Ostalo: SS Apex RAW / Razer Naga / Logitech K400
      6. a da li je to sto ti kazes moguce, da li imamo ujedinjene nacije, savet bezbednosti i ostale gluposti?

imamo

da li postoje zemlje koje su povlascenije od drugih u tim sistemima?

o, itekako

da li se odluke gore navedenih tela postuju postuju u potpunosti, delimicno ili skoro pa uopste?

skoro pa uopste

dakle?

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        36.537
      8. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      9. Nemamo takav sistem. Mi imamo sistem "sjedinjenih drzava" ua najboljem slucaju (a i u SAD/EU nisu sve drzave iste..)
        Treba da postoji jedna jedina drzava, koji ce gledati da celini bude bolje, a da nikoga ne odbaci usput. Trenutno se svaka tikva vise bori da mu se ne promeni nista nego sto se pametni ljudi bore da svet ide na bolje
        (vise se cimaju ljudi da ostane potrosnja uglja, "da se ne bi izgubili poslovi", umesto da se ti isti zaposle u obnovljive izvore energije)
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Member
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        507
      11. Moja mašina
        • CPU: core duo 6420/3600mhz box bez dizanja napona
        • MoBo: infinity dark 965-s
        • RAM: 4 gb takems 800 mhz/900mhz
        • VGA: x1950 pro 512 gdr3
        • MON: samsung 757 dfx
        • HDD: 2x250 western digital raid
        • OPT: pionir 110
        • Case: codegen 400 w
        • SND: integrusa
      12. Citat Citiram korisnika: enterthevoid Pogledaj poruku
        Radnik na kasi, sama kasa i bar kod postoje zbog tromosti sistema, zaostalosti gradjana i nespremnosti za prihvatanje i testiranje novotarija u praksi. Tu je naravno i kupovina socijalnog mira. Kao sto kod nas niko ne primenjuje zakon o parkiranju jer bi se digla banda naoruzanih i ljutih tipova, ili kao sto i na zapadu postoje radnici na kasi. Ali iz ugla trenutka u kojem se nalazimo nema potrebe za sistemom koji sada radi kako radi, vec su napravili sistem koji ti obracunava cenu proizvod kako ga spustas u korpu, prava samoposluga Ako pokusas da ukrades nema potrebe za nekim matorcem sto glumata obezbedjenje u visoko digitalizovanom sistemu mozes i kuci da odes sa ukradenom robom ali to ne znaci da neces biti kaznjen za to sto si skrivio. Kao sto na zapadu nema pandura na svakom cosku kao kod nas ali ti prodji kroz crveno pa vidi sta ce da se desi Ne nece pola FBI da ti se nakaci na vrat kao u GTA ali ce da ti stigne pozamasna kazna na kucnu adresu koju MORAS da platis.

Vecina nas tehnicki potkovanih znamo tacno sta kupujemo i za koliko kupujemo. Meni ne treba prodavacica da mi reklamira proizvod jer sam dete interneta i kada kupujem ja tacno znam sta mi treba jer me je internet naucio tako. Obzirom da je nas sve vise, a njih sve manje i sve su stariji i beskorisniji po drustvo samo je pitanje dana kada ce se sistem prilagoditi onima koji ga cine.

Naravno Srbija je posebna prica, ovde sve kasni a narod je sistemski obogaljen do te mere da nove generacije koje nisu u mogucnosti da putuju van granica zemlje a takvih je mnogo, uopste ni ne znaju da zivot moze biti bolji od ovoga pa se samim tim ni ne bune preterano. Nije ni cudo sto su prvo preuzeli distribuciju kompjutera, jer je to je prozor u svet koji je najteze kontrolisati. Nekada smo bili u digitalizacijama, babe i dede kupovale Pentijume a danas retko ko kupuje kompjuter. A ni igrice nisu sto su bile pa su samim tim deca izlozena nekim groznim sistemima koji udaraju na psihu i predstavljaju najgoru vrstu promociju kapitalizma (microtransactions igrice). Mi smo bar imali neke igre i filmove koje su kritikovale status quo a ovo danas samo Disney/Marvel i njihova masina za oblikovanje mladih mozgova.

Sto je manje "nas" u Srbiji, to je sto u vecem broju bezimo napolje u teznji za kvalitetnijim zivotom to su manje sanse da u Srbiji ikada zazivi neki cashless osim ako se ne nametne spolja, ali ovde vec dva mandata vlada bata Putin tako da nema vise snage prozapadnog uticaja kao nekad, i oni su digli ruke od nas.

Stranu vecitih hajduka koji se bore protiv svoje drzave i kada je njihova a ne tudja smo culi u temi. Njih i njihove drugarice znamo iz 90-tih a evo ih opet ponovo pucaju po ulicama jedni druge iako to televizija slabo prenosi
        Meni se cini da si ti malo pobrkao loncice.
        Mnogi od "nas" mogu nogama i bez lifta da se popnu u prodavnicu na petom spratu, ali ima i "njih" koji su u kolicima i to ne mogu da ucine. Nisu svi ljudi isti, ali sistem mora biti takav da svi imamo svoje mesto u njemu.
        I sta ti znaci taj kvalitetniji zivot? Sta ima na zapadu da nije stiglo ovde?

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2017
        Poruka
        175
        Vecina robe po Srbiji je bofl. Nema reda, ima veoma malo pristojnosti zaostale iz doba SFRJ. Za Srbiju je i Hrvatska zapad a Slovenija je "Njemacka" (planinski put kroz SLO je ravniji od domace avio piste), sto se da lako proveriti. Samo valja otici iz zemlje na kratko.

Ne vidim kako invaliditet utice na nemogucnost samoposluzivanja. U uredjenom socijalno svesnom sistemu (da ne kazem socijalistickom posto su neki alergicni na to iako su vecina zivota proveli u nacionalistickom sistemu) kolica bi trebala da stoje na usluzi gradjanima free of charge, kao i recimo bicikla i ostala pomagala jelte od trosku svih nas sto se kaze budzeta. I ne bi svako uzimao kolica ili bajs nego samo onaj kome je to potrebno u datom momentu. Drugo, liftovi postoje. Sto ih ima malo po Srbiji i uglavnom ne rade kako treba za to je nase drustvo krivo. Specijalizovana kolica, prilagodjeni rafovi i liftovi omogucavaju parcijalnim invalidima da se samoposluze kao ljudi. Oni totalni invalidi, oni naravno da ne mogu i potrebna im je asistencija prodavca (ne samo prodavca vec puna zdravstvena nega 24/7) ali ideja je da se prodavac zameni robotskom radnom snagom a ne da su ljudi prinudjeni da rade taj dosadni i neispunjujuc posao koji ih baca u depresiju.

Sve moze kada ljudi sebi objasne da trebaju biti fini a ne drski, bezobrazni, bezobzirni, glasni, bahati i generalno misliti da zasluzuju mnogo vise od drugih. A finih ljudi u Srbiji ima bas jako malo. Na primer, ja znam da odredjene namirnice i proizvodi nece zagaditi okolinu iako ih bacim na ulicu ili travu, vremenom ce istruliti i razgraditi se. Ali ja nikada ne bacam koru od banane van mesta predvidjenog za odlaganje otpada. Nikada, nijednom za 32 godine. Niti cu. Stvar kulture, odnosa prema sebi, prema drugima, prema drustvu i idealu drustva. Trudim se da sto manje pljujem ako bas ne moram. Ako moram to cu uraditi na sto bezbolniji nacin koji ne smeta drugima i okolini. Nikada nisam pljunuo skroz prozor. Nikada nisam vandalizirao park pod dejstvom alkohola, cupao klupe, kante i slicno. Zato kod nas ne mozes imati lepu klupu, jer ili je ljudska stoka aka gradjani Srbije iscupa ili je ukradu da bi je preprodali i zaradili neki brz dinar.

Naravno i taj zapad u mnogo cemu preteruje, ne smatram da je susenje vesa na striku napolju ruzno. Moze se i to raditi ako se malo povede racuna sta i kako. Veci su problem klime koje cure po svacijim glavama.

Kakve sve ovo ima veze sa temom. Pa ima, jer da bi jedan napredan infromacioni sistem bio u potpunosti integrisan u drusvo i omoguciti cashless placanje izmedju ostalom bez zebnje o mogucim zloupotrebama potrebno je da to drustvo bude na visem nivou svesti i potreba da bi sve je funkcionisalo kako treba. Sto kod nas trenutno nije slucaj a pitanje da li ce ikada biti. Pre ce neko sistematski zameniti ovaj narod nego sto ce se on popraviti na bolje. Ovako kako je pristojni ljudi ispadaju ludaci i cudni u Srbiji.
        Menjao enterthevoid : 22.06.2018. u 01:00

VIP member Avatar korisnika Marti Misterija
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        3.994
      15. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen R5 1600X / Thermallright Macho rev A.
        • MoBo: Asus Prime X370 Pro
        • RAM: Corsair Vengance LPX 2x8gb @2933mhz
        • VGA: Asus RX560
        • MON: Dell 2408WPF
        • HDD: Samsung SSD 250gb EVO / WD 3tb Black
        • OPT: Naocare za citanje i 11 objektiva
        • Case: Fracral Design Define R4 / Seasonic G-550 Gold
        • SND: AL1220
        • LAP: nekoliko
        • INET: DSL
      16. "Tehnicki potkovan, politicki korektan i koristan clan drustva" vs. "bahata, primitivna, tehnicki nepotkovana stoka, stari, neistomisljenici, beskorisni clanovi drustva"
        Nismo odavno imali personu tvog sklopa ovde, ali nema veze, neces dugo...

Egzamplar gluposti prve vrste - " ali ideja je da se prodavac zameni robotskom radnom snagom a ne da su ljudi prinudjeni da rade taj dosadni i neispunjujuc posao koji ih baca u depresiju"
        Ne decko dragi, ideja je da se ljudi zamene robotskom snagom da bi vlasnik kapitala smanjio troskove, ostvario jos vec profit i nista vise, a tebe "slobodnog i misleceg gradjanina", pretorio u jos veceg roba putem sociomedijske manipulacije, opresije putem medija i drugih alata iz toolboxa the powers to be, beyond politics and institutions...

Cashless society nije filantropska ideja, vec nastavak politike koja postoji od zamene zlatne podloge stampanim papirom zvanim novac, koji nema realno pokrice u robi, uslugama, vrednosnima papirima, u bilo cemu. Pogledaj moj potpis...
        Menjao Marti Misterija : 22.06.2018. u 08:26
        OBEY - Never trust your own eyes, believe what you are told!

Strana 10 od 10 PrvaPrva ... 678910

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •