»RSS Benchmark sajt

Strana 5 od 10 PrvaPrva 123456789 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 61 do 75 od ukupno 141

Tema: Cashless society

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        39.376
      2. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      3. Citat Citiram korisnika: -=crusader=- Pogledaj poruku
        ne razumem uopste sta hoces da kazes ovime, naravno da vlada moze da mi obezvredi pasos i da mi blokira racune ali ne mogu da mi otmu fizicki novac i taj novac drugi ljudi mogu da prime bez kontrole i posledica, to je ujedno cela poenta koju ja pokusavam da docaram... postoje sredstva koja ne mogu da mi uzmu i to je dobro za mene, kada budu postojala samo sredstva koja mogu da mi uzmu u totalu i ekstremno lako to ce biti losije za mene...
        Zlato ne mogu da "povuku" kao novac, ono ce uvek postojati.
        Ti mislis da tebe, u ovom slucaju nebitnu osobu, neko zeli da izbaci iz sistema, i tebi je to problem? Ne cimamo se mi reptilski overlordi time, samo kurpne grupe nas zanimaju

dakle, u zadnjoj nuzdi, mogu da pobegnem na vrsku cuku i da silazim do obliznjeg sela po hranu i da me niko ne pita nista jer za hranu dajem novac koji je u sirokoj upotrebi i nikome to nije sumnjivo
        A dokle? Sta ako se novcanice koje imas proglase nevazecim i moras u banku da ih zamenis?
        Toliko samo vidis kesh kao svoje "pravo", a ne shvatas da uopste nisi siguran... kes postoji kao nacin finansiranja nelegalnih stvari, i opstaje samo zbog toga, jer isti finansiraju da opstane.

a da ne pominjemo cinjenicu da ti ne smeta trampa i da se vrednost moze u necemu taloziti, sakriti, iskoristiti za potkupljivanje, etc (sve sto si naveo da ti smeta kod koncepta novca) ali ti smeta novac, tebi kao da smetaju fizicke pare, bukvalno, sto si i rekao par stranica nazad "prljavo bre"... ako si hipohondar ti furaj rukavice, dunno...
        Postoji razlika izmedju novca (kesa) i zlata i slicnog. Zlato bi se moralo fizicki unistiti da bi nestalo, dakle moraju te naci.
        Novac se moze obezvrediti bez da se novcanice diraju.
        Sta ces ti uraditi sa time novcem dok ti neko ne uzme 50% provizije da ti zameni u banci?

super je gledati na zivot tako kako ti gledas, "meni licno nikada mi nijedna od tih opcija nece trebati dakle treba ih sve ukinuti"
        Nisi pratio, ja smatram da ljudi ne umeju dobro da upravljaju novcem kada nije u kesu. Samim tim ga smatram potrebnim, za sebe.

ovo ti je skoro pa fasizam... da nisi ti jedan od reptilian overlorda?
        Fasizam? Javi Svedskoj i sve vecem broju radnji u svetu, koje ne prihvataju kes vise.
        Divna je stvar kes kod nas... nikad nemaju da vrate tacno, pa kasirima treba visa matematika za nesto sto je prilicno low-end job. Pa onda treba pazar nositi u banke, brinuti da li su sve novcanice dobre (da li su cele i da nisu falsifikat), treba brintui da li ce neki radnik u lancu da pokrade kes (sto ne moze sa karticama)

BTW, pih, shvatio si ko sam

EDIT: i ne znam sta ti je pf (kao ni KC, nigde nisi establishovao te skracenice), pravni fakultet, poreski fond, pf changs?
        Pa pricali smo o pedofilima? Zar nije logicno da je pf = pedofil?
        Sta moze biti KC u tom kontekstu onda jedino?

Na kraju, skapiraj da je ne promovisem izbacivanje kesa. Vec se uopste ne slazem sa "potrebnom anonimnosti".

A sto se ovog citata tice:
        " Jer kada neko urla na sav glas kako zna i vidi sve o meni od toga o čemu razmišljam pa sve do načina pražnjenja creva zašto mi potura da potpišem papir koji mu omogućava isto to."
        On ti nece poturiti da potpises ista Ja cu ti traziti da potpises to, kako bi i mi mogli isto o njemu da znamo. Uopste nije fora da vlada zna vise, fora je da SVI imaju pristup tome. Legalno.
        Kao sto su u Norveskoj bili javno dostpuni poreski podaci.
        Menjao alfaunits : 14.06.2018. u 12:46
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Member Avatar korisnika okmijun
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        2.975
      5. Moja mašina
        • CPU: Xeon E5-2670....LC 120
        • MoBo: Intel DX79TO
        • RAM: 64GB Kingstone
        • VGA: GTX 760 4GB
        • MON: Samsung 245B
        • HDD: Hitachi 3GB....Kingstone 128GB
      6. Citat Citiram korisnika: -=crusader=- Pogledaj poruku
        ....
        dakle, u zadnjoj nuzdi, mogu da pobegnem na vrsku cuku i da silazim do obliznjeg sela po hranu i da me niko ne pita nista jer za hranu dajem novac koji je u sirokoj upotrebi i nikome to nije sumnjivo...
        ....

Nikom nije sumnjiv č(L)udak sa vrške čuke, koji povremeno silazi do sela, za hranu, i pun je gotovine i niko ne zna ni ko je ni šta je. Osim da je vrlo vrlo čudan?
        Možda....
        Menjao okmijun : 14.06.2018. u 13:27

Member Avatar korisnika arcibalde
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        5.313
      8. Moja mašina
        • CPU: E5200
        • MoBo: Msi G31
        • RAM: 3Gb DDR2
        • VGA: Palit 9800GT 512MB
        • MON: Samsung 943nw
        • HDD: WD 320Gb
        • OPT: Pioneer DVD RW
        • Case: CoolerMaster neko
        • INET: DSL
      9. Citat Citiram korisnika: alfaunits Pogledaj poruku
        ...
        " Jer kada neko urla na sav glas kako zna i vidi sve o meni od toga o čemu razmišljam pa sve do načina pražnjenja creva zašto mi potura da potpišem papir koji mu omogućava isto to."
        On ti nece poturiti da potpises ista Ja cu ti traziti da potpises to, kako bi i mi mogli isto o njemu da znamo. Uopste nije fora da vlada zna vise, fora je da SVI imaju pristup tome. Legalno.
        Figurativno, ne bukvalno. Ukidanje gotovine predstavlja to potpisivanje. Uzimas zdravo za gotovo da oni sada znaju sve kao i da bi time i mi mogli da znamo sve o njima kao sto oni mogu da znaju sve o nama.

Mada kada se sve reci i ubedjivanja sklone i kada se pogledaju dela koja cine ovaj svet, i kada se on sagleda u celosti, sa svih svojih preko sedam milijardi delova, kakva je slika?

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        39.376
      11. Moja mašina
      12. Slika je da manje piglusti se desava tamo gde nimalo ne brinu o tome (Norveska, Kina), nego tamo gde se stalno pisti o tome (UK, USA).

Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        5.313
      14. Moja mašina
      15. Ne bih znao, niti jesam niti se družim sa ljudima koji znaju takve stvari. Ne računam informacije koje serviraju mediji.

Member Avatar korisnika -=crusader=-
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.017
      17. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K / Megahalems / Noctua A15
        • MoBo: Sabertooth P67
        • RAM: 8GB Mushkin RL CL9 1866Mhz
        • VGA: Gigabyte GTX1080Ti OC
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB / 7TB WD Red
        • Case: NZXT Phantom / Noctua / Strider Plus 850W
        • SND: Onkyo 646 / Jamo 506 HCS3
        • LAP: HP ProBook 6560b
        • TV: Samsung 50JU6872
        • Ostalo: SS Apex RAW / Razer Naga / Logitech K400
      18. Citat Citiram korisnika: alfaunits Pogledaj poruku
        Zlato ne mogu da "povuku" kao novac, ono ce uvek postojati.
        Ti mislis da tebe, u ovom slucaju nebitnu osobu, neko zeli da izbaci iz sistema, i tebi je to problem? Ne cimamo se mi reptilski overlordi time, samo kurpne grupe nas zanimaju

A dokle? Sta ako se novcanice koje imas proglase nevazecim i moras u banku da ih zamenis?
        Toliko samo vidis kesh kao svoje "pravo", a ne shvatas da uopste nisi siguran... kes postoji kao nacin finansiranja nelegalnih stvari, i opstaje samo zbog toga, jer isti finansiraju da opstane.

Postoji razlika izmedju novca (kesa) i zlata i slicnog. Zlato bi se moralo fizicki unistiti da bi nestalo, dakle moraju te naci.
        Novac se moze obezvrediti bez da se novcanice diraju.
        Sta ces ti uraditi sa time novcem dok ti neko ne uzme 50% provizije da ti zameni u banci?

Nisi pratio, ja smatram da ljudi ne umeju dobro da upravljaju novcem kada nije u kesu. Samim tim ga smatram potrebnim, za sebe.

Fasizam? Javi Svedskoj i sve vecem broju radnji u svetu, koje ne prihvataju kes vise.
        Divna je stvar kes kod nas... nikad nemaju da vrate tacno, pa kasirima treba visa matematika za nesto sto je prilicno low-end job. Pa onda treba pazar nositi u banke, brinuti da li su sve novcanice dobre (da li su cele i da nisu falsifikat), treba brintui da li ce neki radnik u lancu da pokrade kes (sto ne moze sa karticama)

BTW, pih, shvatio si ko sam

Pa pricali smo o pedofilima? Zar nije logicno da je pf = pedofil?
        Sta moze biti KC u tom kontekstu onda jedino?

Na kraju, skapiraj da je ne promovisem izbacivanje kesa. Vec se uopste ne slazem sa "potrebnom anonimnosti".

skracenica za pedofile je pedo, as in pedo bear, nije pf bear (omg ffs)... KC mi je sad jasan

elem, shvatam ja apsolutno da nisam siguran, ne kazu dzabe "nema garancija u zivotu", ali postojanje novca koji ne moze potpuno da se kontrolise mi daje sansu da odreagujem u odredjenim situacijama... sistem je surov i ja jesam "nebitna osoba" a prema takvima je najsuroviji... ako se ja svojom gluposcu ili nepaznjom najdem u nezahvalnoj situaciji bar da imam nekog izbora... svacega sam se nagledao u zivotu i obicno je najjeftiniji problem onaj koji mozes da platis a za to mi trebaju pare u ovakvoj formi kako postoje danas...

ako to znaci da postojanje takvog sistema omogucava i kriminalnom elementu isto to, da se vadi i prezivi, so be it, meni je to ok, drzava je najveci kriminalac, niko o pojedincu ne misli, otisli smo mi iz dzungle al nije dzungla iz nas...

ne zelim da svi znaju gde sam, sta sam, kakve su mi navike, u kojim sam problemima i kako cu da se vadim, zasto bi iko normalan delio te cinjenice javno?! vi reptilian overlordi svakako ne delite i nikada nece vrh deliti sta radi sa dnom, kakav god sistem da napravis to se nece desiti kao sto imas vrlo rigorozne kontrole dopinga u internacionalnom sportu ali ameri rade sami svoje analize i samo ti daju rezultate... e tako ce ta transparentnost da izgleda...

ne zelim da mi se broj opcija suzava samo zato sto ce se suziti jos nekome pa je to kao za "opste dobro" jer "anonimnost samo treba kriminalcima"... patriot act u americi je proguran kao "opste dobro" iako urusava ustav koji bi trebao biti najvisa instanca, otp isto kao i spin SNS za fantomke u savamaloj "ma to je ionako bilo ruglo, vlasnik je bio sumnjiv, problematican"... ispade da ti vlada usd cini sto od patriot acta moze da te uhapsi, pretresa, upadne na gajbu i posalje u gvantanamo do daljnjeg bez ikakvog suda, naloga ili procesa isto kao sto ti SNS ucinio sa rusenjem savamale bez naloga, suda i procesa, vrlo ekspeditivno...

Citat Citiram korisnika: okmijun Pogledaj poruku
        Nikom nije sumnjiv č(L)udak sa vrške čuke, koji povremeno silazi do sela, za hranu, i pun je gotovine i niko ne zna ni ko je ni šta je. Osim da je vrlo vrlo čudan?
        Možda....
        nemoj bukvalisati, ne mora da bude vrska cuka, karadzic se krio na videlu, urbane dzungle su mnogo efikasnije od "vrske cuke" koja je samo ilustracija... poenta je da sa dovoljno kesa mozes da nestanes, u cashless drustvu je to apsolutno nemoguce sem ako drzava ne kaze da treba da nestanes... a zasto bi zeleo da nestanes (ili da se odupres, ista stvar, trebaju ti sredstva) to samo zivot moze da ti odgovori...

Member Avatar korisnika nerven
        Na forumu od
        Nov 2013
        Poruka
        613
      20. Moja mašina
        • CPU: i7-5820k + CM Nepton 240M
        • MoBo: ASRock X99 Extreme 6
        • RAM: 4x8GB Corsair Vengeance 2666MHz
        • VGA: Gigabyte GTX970 G1 Gaming
        • MON: 2xDell P2414H
        • HDD: Samsung 850 EVO 500GB, Seagate 2TB+2TB+4TB
        • OPT: LG
        • Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl + CM Silent Pro Gold 800W
        • SND: Focusrite Scarlett 8i6+Focal Alpha 65+SL1210 MK2+Denon PMA700V+HK HD7400+Wharfedale Diamond 9.6
        • LAP: Dell E5450
        • TV: Samsung LCD 32" FHD
        • Ostalo: OP5T
      21. zamisli cashless srbiju, ili bar wannabe cashless srbiju... u takvom političkom/društveno-kulturnom/ekonomskom cirkusu dati takvu mogućnost kontrole vladajućoj partiji i pojedincima je samoubistvo.

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        39.376
      23. Moja mašina
      24. Citat Citiram korisnika: arcibalde Pogledaj poruku
        Ne bih znao, niti jesam niti se družim sa ljudima koji znaju takve stvari. Ne računam informacije koje serviraju mediji.
        Nisu to mediji servisirali: broj ubistava, samoubistava, broj siromasnih, ponasanje prema veteranima, kobajagi zdravstvena zastita, svakakva maltretiranja migranata... sve je to javno, i "druga strana" uopste ne porice te podatke, dakle nije "fake news".

Cruso, dje se seti mede odmah
        Ovo ostalo sto pominjes kod nas, mislis da ne bi mozda bilo bolje da sve mora elektronski?
        Sta ces uraditi kada banke prekinu da prihvataju kes?

I bitnije pitanje... ako je neko manje bitna osoba, odakle mu kes? Takve osobe retko imaju nesto vise "od 1. do 1.". Koliko treba kesa da imas da bi preziveo dovoljno dugo? Koliko treba da platis da te ne nadju?
        Sta zaista ocekujes u takvoj situtaciji? Da ce se smilovati i vratiti ti racun na 1? Da ce neko shvatiti da je zloupotreba i srediti sve? Da ce sistem sam srediti?

Member Avatar korisnika nightshadow
        Na forumu od
        Nov 2014
        Poruka
        5.257
        Citat Citiram korisnika: nerven Pogledaj poruku
        zamisli cashless srbiju, ili bar wannabe cashless srbiju... u takvom političkom/društveno-kulturnom/ekonomskom cirkusu dati takvu mogućnost kontrole vladajućoj partiji i pojedincima je samoubistvo.
        This.
        A ovde se, nažalost, stvari neće promeniti nikad. Tako da, bolje da mi imamo keš kao opciju do daljneg..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        5.313
      27. Moja mašina
      28. Citat Citiram korisnika: alfaunits Pogledaj poruku
        Nisu to mediji servisirali: broj ubistava, samoubistava, broj siromasnih, ponasanje prema veteranima, kobajagi zdravstvena zastita, svakakva maltretiranja migranata... sve je to javno, i "druga strana" uopste ne porice te podatke, dakle nije "fake news".
        To što ti želiš da posmatraš deo slagalice (zemlje u kojima se diže frka naspram zemalja u kojima se ne diže frka) je ok. Međutim kada god posmatram celokupnu sliku na njoj, po meni, preovladava užas. Ne samo sada već kroz celu istoriju.

Sistem koji je omogućio da društvo u globalu bude ovakvo kakvo je, opet po meni, ne zaslužuje ni trunku poverenja. Sve je postavljeno protiv malog čoveka. Ne govorim o varijacijama govorim o samoj suštini. Da je sistem dobar, da radi u interesu svih nas mi sada i ne bismo vodili ovakvu diskusiju.

Zbog ovoga, kada god sistem pokušava da me ubedi da je trampa u kojoj gubim jedno ali dobijam nešto drugo dobro za mene znam da nije. Sve dok se ne desi nekakva radikalna promena u suštini samog sistema.

Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.017
      30. Moja mašina
      31. poceo sam da pisem situaciju par puta pa nisam zavrsio jer ce alfa da me uvati na pricu "eto, kriminalac, zato oce pare" al evo...

long story short, jedna moja drugarica koja je pre 10 godina, jako lepa i jako naivna, neznajuci nista upala u jako losu situaciju zbog tadasnjeg decka ni kriva ni duzna... decko je poveo na more a ustvari krenuo u sverc akciju zajebanih stvari, nju iskoristio kao distrakciju, i naravno pao na grani... skembaju i nju i ona dobije puno saucesnistvo na sudu, osude je na skoro dve godine... dakle obican covek koji je najebao od strane sistema samo zato sto je mlad i naivan... e sad, na celu tu situaciju, porodica naravno odluci da je sakrije dok kazna ne zastari sto su i uradili u jednom od vecih gradova srbije, 5 godina... za tih 5 godina devojka se opasno opameti i osvesti, zavrsi 101 kurs online i sada radi kao graficki dizajner, vrlo uspesno... nikad pre te situacije nije imala dodira sa takvim glupostima kao i nikada posle toga... u cashless drustvu ovoga nema, svaki cent koji tvoj krug ljudi potrosi zna se gde je otisao, morali bi da nadju 50 nepovezanih proxija da taj trag zavaraju sto bi sasvim sigurno palo ako bi uopste i bilo moguce... nije svako ko je proglasen krivim zaista i kriminalac...

pomenuh i karadzica, i to je zanimljiv slucaj... u bosni je bio gradjanski rat, svi su se borili protiv svih, svi su proterivali civile (svi su manje vise i bili civili koji su uzeli oruzje u ruke), svi su bili zlocinci na ovaj ili onaj nacin jer je sam rat zlocin... sta je karadzic uradio sto drugi komandiri nisu? nista... zasto nije vodjena hajka protiv svih nego samo protiv nekih... zanemarimo sad nacionalizam, srpstvo i politiku, nek bude da je to bio rat X, a akteri su bili A, B i C... A=B=C ali samo C je optuzen od strane tamo nekog sistema i naravno da ce, iz prvog lica, C uraditi sta moze da ne trpi bespravno nametnute posledice, nametnute samo njemu za nesto sto je bilo "ko dobar dan" na tom mestu, u to vreme...

kao sto rekoh, sad ce da izlete moralisti i da me isprozivaju da sam kriminalac tj. da podrzavam kriminalne radnje ali ako se sistem obrusi na vas sav moral i etika padaju u vodu, niko od nas nije kanibal dok se ne nasuce na ostrvu sa debeljuskastim bratom koji ne moze da trci...

Member Avatar korisnika mitar1982
        Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        2.911
      33. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-4460 + Noctua NH-U9B SE2
        • MoBo: Asus Z97-P
        • RAM: Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR3 1600Mhz CL9
        • VGA: MSI GeForce GTX 960 Gaming 2G
        • MON: Samsung S24D390HL
        • HDD: SSD Toshiba TR200 240GB + HDD WD Green 2TB
        • OPT: Lite-On iHAS324
        • Case: Cooler Master Silencio 452 + Corsair CX600M
        • SND: Asus Xonar DX + Edifier R1600 TIII + Meizu HD50 + Philips SBC HP830 + Uiisii Hi-820
        • LAP: Acer Aspire E5-575G-55F8; Dell Precision M6800; Acer Aspire 5741G-434G50Mnkk
        • TV: Samsung UE46F6505
        • Ostalo: Logitech K520 Rapoo MT750 Logitech C920 Mobilni: Galaxy S8+ Klime: Panasonic NZ9SKE; NE12LKE
      34. Suzu pustih za pale ratne zločince, i svercer saučesnike. Ako je to razlog da se zadrži keš, i treba da ga ukinu.

Inače, sav legalan biznis se i u Srbiji obavlja bez keša, jedine situacije kad ti u poslu treba keš je za neke ilegalne aktivnosti. Ako neko misli da je gomila sivog novca i rada u sivoj zoni prednost, trebalo bi da vidi kako funkcioniše poslovanje po zapadnim 'distropijama' pa da proceni da li je bolji rad i život u uređenom, ili neuređenom sistemu.
        “I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        39.376
      36. Moja mašina
      37. Crusader... ako nema kesa, Karadzic ne bi mogao da se krije tako (po stranu sam Karadzic i rat kod nas, ne bi izbio uopste).
        Ako nema kesa, sverc ne bi bio moguc Tako da ni tvoja drugacija ne bi upala u probleme.

Nikako da mi kazes, sta ocekujes od 1>0 situacije koju si pomenuo?

Sto se kesa tice, u normalnoj zemlji je stvarno nepotreban. Cak i u Koreji je toliko ocigledno ko vam trazi kes, a ko kartice (a Koreja nije bas uredjena zemlja toliko, samo stvari funkcionisu).
        Mi nismo normalna zemlja, tako da je nazalost potreban

Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.017
      39. Moja mašina
      40. Citat Citiram korisnika: mitar1982 Pogledaj poruku
        Suzu pustih za pale ratne zločince, i svercer saučesnike. Ako je to razlog da se zadrži keš, i treba da ga ukinu.

Inače, sav legalan biznis se i u Srbiji obavlja bez keša, jedine situacije kad ti u poslu treba keš je za neke ilegalne aktivnosti. Ako neko misli da je gomila sivog novca i rada u sivoj zoni prednost, trebalo bi da vidi kako funkcioniše poslovanje po zapadnim 'distropijama' pa da proceni da li je bolji rad i život u uređenom, ili neuređenom sistemu.
        kao sto sam i rekao, evo ih moralisti... jel se osecas sad kao da si iznad svega, lebdis? good for you man, good for you...

Member Avatar korisnika mitar1982
        Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        2.911
      42. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-4460 + Noctua NH-U9B SE2
        • MoBo: Asus Z97-P
        • RAM: Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR3 1600Mhz CL9
        • VGA: MSI GeForce GTX 960 Gaming 2G
        • MON: Samsung S24D390HL
        • HDD: SSD Toshiba TR200 240GB + HDD WD Green 2TB
        • OPT: Lite-On iHAS324
        • Case: Cooler Master Silencio 452 + Corsair CX600M
        • SND: Asus Xonar DX + Edifier R1600 TIII + Meizu HD50 + Philips SBC HP830 + Uiisii Hi-820
        • LAP: Acer Aspire E5-575G-55F8; Dell Precision M6800; Acer Aspire 5741G-434G50Mnkk
        • TV: Samsung UE46F6505
        • Ostalo: Logitech K520 Rapoo MT750 Logitech C920 Mobilni: Galaxy S8+ Klime: Panasonic NZ9SKE; NE12LKE
      43. Ma gde lebdim, suze ronim za palu drugaricu. Dok okreću se repa ti samo budi lepa...

Ontopic, tema je cashless society, ja živim i radim u jednoj, živeo sam i radio i u toj džungli dole, i mogu da vidim razlike.
        “I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Strana 5 od 10 PrvaPrva 123456789 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •