Šta je novo?

Forza Horizon 4

Fh3 mi nikako nije legao što se tiče osećaja vožnje, ovde je to puno bolje. Počeo sam ponovo da igram malo aktivnije, kad god uključim oduševim se [emoji3059]

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Instalirao sam ponovo Horizon 4 i uspeo da startujem, ali pojma nemam kako jer pise da je iskljucivo za 1903 verziju Wina, a ja imam 1909 :D Sto je najgore nisam nista drugo uradio ovog puta, cak ni run as administrator, a i defender je upaljen.

Igra je super ispeglana, kako sam i ocekivao, ali je uzasna volanom, joypadom je daleko bolja. Mada nisam ni ocekivao od arkade drugacije.

Sta ti stoji u podesavanjima za voznju? Jel sve pogaseno? Nemam volan pa ne mogu da komentarisemo o tome, ali po defaultu mi je bila popaljena vecina onih asistencija. Velika je razlika sa asistencijom u odnosu na to kad se sve pogasi.
 
Instalirao sam ponovo Horizon 4 i uspeo da startujem, ali pojma nemam kako jer pise da je iskljucivo za 1903 verziju Wina, a ja imam 1909 :D Sto je najgore nisam nista drugo uradio ovog puta, cak ni run as administrator, a i defender je upaljen.

Igra je super ispeglana, kako sam i ocekivao, ali je uzasna volanom, joypadom je daleko bolja. Mada nisam ni ocekivao od arkade drugacije.
Nije uopšte tako loša na volanu, malo pogledaj advance wheel settings... U početku je bila dosta loša ali vremenom kroz ažuriranja dosta je poboljšano. Malo je lakše na joypadu praviti rezultate ali je doživljaj na volanu mnogo veći, evo više od godinu dana vozim isključivo na volanu

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Sta ti stoji u podesavanjima za voznju? Jel sve pogaseno? Nemam volan pa ne mogu da komentarisemo o tome, ali po defaultu mi je bila popaljena vecina onih asistencija. Velika je razlika sa asistencijom u odnosu na to kad se sve pogasi.

Ma naravno, sve je na "pro". Nije ovo jedina igra, ubedljiva vecina arkada je mnogo bolja joypadom nego volanom, jer imaju losu podrsku za volan pa je sve uzasno neprecizno, to je tako oduvek. Mozda to ne primetis ako ne probas neku ozbiljnu voznju, ali posle toga ovo je uzasno. Xbox One S joypadom je uzivanje.


Nije uopšte tako loša na volanu, malo pogledaj advance wheel settings... U početku je bila dosta loša ali vremenom kroz ažuriranja dosta je poboljšano. Malo je lakše na joypadu praviti rezultate ali je doživljaj na volanu mnogo veći, evo više od godinu dana vozim isključivo na volanu

Sustina je u tome da nemas kontrolu kako treba, neprecizno je, sve je mlitavo i nemas nikakav osecaj puta, sta tockovi rade, itd. Navikao sam na simulacije, i za poslednjih 25 godina koliko koristim volane jos nisam naleteo na arkadu koja je dobra volanom. Sa druge strane, Xbox One S joypadom je uzivanje voziti, i to pogled gde se vidi samo hauba, in car i spolja je lose uradjeno i neprecizno za upravljanje..
 
Ma jasno, ja Xbox One S joypadom i igram. Svakako da s volanima nemam iskustva i da nisam imao prilike da skontam razliku izmedju arkadne "simulacije" i prave simulacije, nego sam te pitao cisto jer znam da ima dosta podesavanja.
 
Moze li neko da mi pomogne oko podesavanja volana... Pozajmio sam od drugara logitech formula force ex, koji nije zvanicno podrzan, ali moze da se podesi i radi. Medjutim, cini mi se da ne radi kako treba (nisam ranije nikad koristio volan u igrama), kao da je preosetljiv. Vec na najmanji okret volana auto previse 'seta' po putu, a cim pomerim za 1-2cm on se ponasa kao da sam skroz okrenuo volan. Valjda sam dovoljno jasno opisao :)
Probao sam u advanced wheel settings da podesavam steer sensitivity (ili kako se vec tacno zove) ali cini mi se da nema nikakve promene. Neki savet, ili softver za podesavanje?

Druge igre nisam probao, mocacu da probam grid ili nesto slicno...
 
Ja sam sa podrzanim volanom imao problem da sve podesim tako da ima koliko toliko smisla.

Predpostavljam da koristis neki software koji ti omogucava da igra ipak prepozna volan. Trebas da vidis da li ti taj software mozda maskira volan u xbox kontroler a ne u neki od podrzanih volana. Ako je to slucaj onda ti cackanje setingsa u volan sekciji ne menja nista, vec moras u controler sekciji da se zezas sa podesavanjima. Znaci da se zezas sa senzitivitiom levog stika jer predpostavljam da volan glumi njega.
Nemam instaliranu igru pa ne mogu dalje od ovog da ti pomognem, ali znam da je bas zezancija sa nepodrzanim volanima i FH serijalom.
 
Koristim samo Logitech softver za kalibraciju. Igra prepozna volan kad izaberem profile 1. Nasao sam neko podesavanje na yt, pa cu da probam kad dodjem kuci. Ako bude radilo bolje, okacicu ovde, mada je mator volan, sumnjam da ga neko koristi

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Sa ovim podesavanjima je vec bolje, ali ima prostora da se jos popravi...Ako nekom zatreba
 

Prilozi

  • download.png
    download.png
    485.2 KB · Pregleda: 124
Hvala ti, meni je muzika ok a i copyright free [emoji6]

Послато са SM-G988B помоћу Тапатока
 
Igra mi se neka trka, jeli ovo i dalje najbolja trka za pc?
 
Nisam znao da ovo uopste ima za PC :) Probao sam sa gamepadom malo, nema poente srafiti volan za ovo uopste takva je fizika.. i na gamepadu kad sam sve pomoci pogasio je bas prelako, mada solidna je zabava, podseca na stare NFS-ove i jurcanje po slicnim putevima uglavnom bez posledica :), uvek ces se nekako vratiti na stazu.. Jedna je od onih sto mi blagu mucninu izaziva ne znam zasto, Vsync je upaljen i deluje mi da uvek ima 60 fps al nekako je prebrzo sve, kao da ne mogu lepo da vidim neke detalje, kola koja prodju.. mozda se treba sa FOV-om poigrati, najbolja kamera za gamepad i ovakvu fiziku je sa haube definitivno..
 
Da te ne zeza motion blur ?
 
Nisam znao da ovo uopste ima za PC :) Probao sam sa gamepadom malo, nema poente srafiti volan za ovo uopste takva je fizika..

Probao sam ja da igram sa volanom, zabavno je dok si na putu i dok vozis sporije automobile.
Ako sidjes sa strane ili uzmes nesto bas brzo, nema leba da ga iskontrolises, bez obzira na podesavanja.
Steta, samo sam hteo da opusteno vozim na volanu ;).
 
Pa ti vozi u drugoj :p....morao sam
 
Probao sam ja da igram sa volanom, zabavno je dok si na putu i dok vozis sporije automobile.
Ako sidjes sa strane ili uzmes nesto bas brzo, nema leba da ga iskontrolises, bez obzira na podesavanja.
Steta, samo sam hteo da opusteno vozim na volanu ;).
Ima leba [emoji1787] Prošao sam celu igru na volanu, u drift adventure sam stigao do grand mastera.... Samo moraš malo da se potrudiiš

Послато са SM-G988B помоћу Тапатока
 
2x16gb ddr4 2400mhz
NVIDIA Quadro P1000 4GB
Intel Core i7-8850H hexa core (9MB Cache, up to 4.30GHz)
1TB SSD PCIe TLC OPAL2

Jel dovoljno ovo iznad da potera forzu horizon 4 u full hd? Ne mora bas max max, sumnjam i da bi moglo. Laptop je u pitanju, hladjenje reseno relativno solidno (thinkpad p52).

Da znam da li da se cimam uopste ili ne. Apstiniram bas dugo od igara (namerno), ali kad vidim screeshotove zelim da prekinem :)
 
Postoji li opcija i ovde da se kupi nesto slicno shared account-u na Steam-u? Instalirao bih igru na 15-ak dana da je obrnem, i to je to. Ne daje mi se 40e zbog par sedmica.
 
Odlicno! Hvala!
 
Nevjerovatno! Game Pass naravno nije pusten kod nas, promjenim region na US, ali nece i tada da prihvati uplatu ni sa moje kartice ni sa PayPal-a. Redeemujem 5$ na Microsoft account posto i to stoji kao opcija za placanje, medjutim jok, nece ni to.
Ima li opcija kako odavde osposobiti Game Pass?
 
Novi besplatni sadržaj u vidu novog moda poput Trackmania:

https://youtu.be/AERM7VF_YcA

Deluje zanimljivo, videcemo kad se skine kako je u praksi, verovatno je i DiRT 5 naterao na ovakav mod, iako je DiRT 5 totalni promasaj po meni i bilo mi je zao samo zbog ovog moda, sreca stize u voznji koju obozavam, iako je i Eliminator prilicno dobar mod, imaju kefalo ovi iz Forze.
 

Prilozi

  • forza4.png
    forza4.png
    12.8 KB · Pregleda: 82
Poslednja izmena:
Od sada i na Steamu
 
Nazad
Vrh Dno