Šta je novo?

Forza Horizon 4

Base XBO, uzeo i Live i Pass 2 meseca za po 2$. Milina kako igra radi i izgleda.
 
Savršeno radi demo, zaista neobično za modernu igru da ovako klizi od početka. Sve na max, dakle opcije koje mogu na extreme, su na extreme, msaa 8x, 1080p, konf iz potpisa 65fps.

Samo što mi nešto ne izgleda ''wau''… Možda me je razmazio FH3. Čak mi deluje da su osvetljenje i senke (naročito senke vegetacije) lepše u FH3. (imam instaliran FH3, ne pričam po sećanju:)


https://imgur.com/rRhXu61

Evo kako je kod mene, inace igra je brutalno dobro optimizovana. Svidja mi se kako izgleda i kako radi.

Čudo ti je stutter count toliko visok - 290? I grafikon što bi rekli amerikanci ''all over the place''. Okačiću kasnije moj, stutter count 0, a slabiji cpu od tvog...
 
Poslednja izmena:
Vredi li da pokušam FH3 sa i3-4160, gtx-950 i 12gb RAM? Da li bi mogla barem na low da radi lepo?
 
ako imas 1gb vram-a mozes da probas 720p ali ne ocekuj previse i zakljucaj je na 30fps i daj joj koji frejm bafera.ako je 2gb trebalo bi cak i 60 da izguras uz kompromise ili dinamicku optimizaciju.
 
Čudo ti je stutter count toliko visok - 290? I grafikon što bi rekli amerikanci ''all over the place''. Okačiću kasnije moj, stutter count 0, a slabiji cpu od tvog...

Ne znam do cega je to, mada moguce je to sto mi je Google Chrome bio ukljucen u pozadini sa nekih 5-6 tabova otvorenih, ako to ima neke veze. Mada iskreno sada i pricam napamet ko zna jel i do Chrome ili ko zna cega?

Igru sam sinoc probao, jedno sat i nesto se vozao i onda sam je obrisao cekam da izadje u f u l l - u (ne znam kome ova rec smeta ali kada se napise spojeno onda dobijete mjau mjau skreblovanje) pa da je nabavim. Tako da ne mogu ni ponovo test da odradim da bih mogo da uporedim da li je do toga ili do ko zna cega.

Inace igra nije bila na ssd instalirana nego na obican hdd ali za pravo cudo nista nije seckalo ili bilo smrzavanja u toku igre.
 
Poslednja izmena:
Ja sam sinoc igrao i igra je bruka. Imao sam samo problem sa DS4 djostikom. Da li je jos neko pokusao sa DS4 da igra? U meniju mi nije radio x o y kocka. U voznji mi nije radio R1 l1 trigeri su radili ali kao da je gubio kontakt dzojstik pa svako malo ne prima gas itd. Koristim onaj program ds4 for win. I u FH trojci mi sve lepo radi.
 
ako bi morao da se kladim kladio bi se na taj softver,predji na scp toolkit,kod mene radi savrseno i za ds3 i za ds4.samo nemoj zadnju betu,nestabilna je,zadnji stable rade savrseno.
 
Vredi li da pokušam FH3 sa i3-4160, gtx-950 i 12gb RAM? Da li bi mogla barem na low da radi lepo?

Evo ja sa mojom konfiguracijom FullHD low podesavanja na trkackoj stazi oko 40FPS na otvorenom putu oko 50 FPS... Veoma lepo izgleda cak i na low podesavanjima...


edit:
sad videh da pitas za FH3,,, ali cim radi i FH4 demo nema raloga da trojka ne radi lepo :type:
 
Poslednja izmena:
ako bi morao da se kladim kladio bi se na taj softver,predji na scp toolkit,kod mene radi savrseno i za ds3 i za ds4.samo nemoj zadnju betu,nestabilna je,zadnji stable rade savrseno.

Instalirao i nista. Postoji dzojstik u devices menageru i prepoznaje sve tastere, ali u igri ko da nije uboden. Pokusao sam da sam mapiram u igri dugmice ali ne reaguje. Verovatno mora neki update od strane igre ili ds4windows-a pa cu onda moci ko fh3 bez problema.

Je l moze demo da se sejvuje? Kad god udjem moram ispocetka da igram sve.

@orchard kao sto je @shin-bojan napisao imas 5 6 trka i dobar deo mape da istrazujes. U prilici si da vozis 6 7 automobila i dosta.
 
Poslednja izmena:
Zaboravio sam da pomenem da se demo svaki put mora igrati od pocetka i da animacije ne mogu da se prekinu.
 
Zaboravio sam da pomenem da se demo svaki put mora igrati od pocetka i da animacije ne mogu da se prekinu.

Da, cak i ako promenite neku opciju pa igra mora da se restartuje, opet sve od pocetka. Smara.
 
To je izmedju ostalog razlog sto nisam ni probao da povezem volan.
Mada, uskoro igra izlazi, nije da ne moze da se saceka.
 
Kurttrasel:

nisi me razumeo,pobrisi sav ds4 softver i instaliraj samo scp toolkit,on premapira ceo dzojstik kao xbox-ov i sve igre koje podrzavaju xbox-ov dzojstik (ukljucujuci fh4 demo) rade savrseno.plus mozes da uzmes bt adapter od cca 400 din i radice i bezicno.sinoc sam 3 sata drljao demo,radi savrseno.

edit: oko 30 posto mozda i manje mape je dozoljeno,najveci minus meni licno.da se razumemo,ogroman rispekt jer je ipak dzabe,ali sem bas kao demo da se ukljuci i isproba par puta i nije za vise.da nije 28gb bio bi sasvim pristojan bench mada su je sjajno optimizovali pa i nije toliko za simultani cpu i gpu bench,vec vise samo kao gpu,a to moze i heaven od 300mb.

zna neko dal' ce moci da se podesava vreme u igri?to mi je u trojci najveci minus.
 
Poslednja izmena:
Izasao je neki patch za demo.
Inace, konacno sam uspeo da startujem igru u HDR i izgleda fenomenalno.
 
meni nema nista,cekirao apdejt u storu,1.184.512.2 je verzija.
 
@orchard radi sada lepo. Obriso sam ds4win i sada je super. Hvala.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da sam morao da odradim update identity providera prilikom startovanja igre.
Znaci, nista ;).
 
Cekaj, a kako si startovao HDR? Ne vidim da se igde spominje da radi na PC-u? Da ga nisi samo ukljucio u panelu pa usao u igru i on ti vratio na regularni SDR uz promenjene brightness vrednosti pa te to istripovalo? :)
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo, nisam nigde procitao da je HDR radio na PC-u, ali svakako super ako postoji kao opcija. :)

Inace, igra mi je nekoliko puta pucala zbog onog local account problema (DCOM), cak sam morao da je skinem ponovo da bi proradilo. Posle toga se updateovao onaj xbox identity app i sada vise ne puca... ali zato zvuk i dalje pucketa (verovatno 96khz sample rate pravi problem) i ume povremeno da izbaci zbog low virtual memory problema. Svakako Event Viewer pod System sve ovo belezi i tacno moze da se vidi razlog za svako pucanje.

Sto se tice igre, tehnicki izgleda odlicno i stvarno je napucana a sto se tice voznje, cini mi se iskljucivanje svih pomoci i simulation steering mode je nesto malo bolji nego u FH3 i bolje se oseca podloga i vozilo.
 
Mene jako nervira sto je igra bas laka kada se vozi preko joypada, a ludacki teska kada se igra volanom.
Valjda ce ovaj deo moci da se igra na volanu.
Planira neko da igra online? Mozda bismo mogli da napravimo klub :).
 
Planiram ja,cak sam slucajno naleteo u FH3 na nas club!Mislim da je lider "Iznogood" ili tako nesto i cini mi se da je bas sa bench-a,posto mi je nick strasno poznat!
dali neko zna kako se ubacuje xbox360 cemu u ovu igru?Nemam originalni xbox gamepad nego imam neki Saitek-ov!
 
Poslednja izmena:
Club? FH 3 sam piratizovao pa nisam upucen u online. Ovaj deo cu kupiti sigurno i to onu najstrasniju verziju. Kakva su vas iskustva u online igranju? Je l zanimljiva igra koliko i SP mod?
 
Zna li neko koliko tezi demo. Ostavio nocas da se skida, malo pre pogledam 32Gb skinuto, a skala tek na pola. Wtf zar nije 27-28Gb valjda trebao da bude?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno