Šta je novo?

Forza Horizon 4

ako ce da radi samo na windowsu 10 onda se preskace i ona.
 
Izgleda da ce da im to sada bude minimum na koji idu. Win 10 i nista drugo sto se tice racunara.
 
Odlicno deluje.
Nadam se da ce popraviti podrsku za volane, FH3 sam morao da igram na joypadu.
 
ako ce da radi samo na windowsu 10 onda se preskace i ona.

FH4 ce kao i FH3 biti DX12 only tako da je logicno da samo radi na Win10. Ko voli open world voznje sa odlicnom grafikom, zvukom i zanimljivim gejmplejom, ovo je greh propustiti jer je najbolja u tom zanru.

Odlicno deluje.
Nadam se da ce popraviti podrsku za volane, FH3 sam morao da igram na joypadu.

Deluje sjajno, bas kao sto sam i ocekivao a vidim da su ubacili i 60fps mod za Xbox sto znaci da ce biti odlicnih optimizacija i za PC.
 
Optimizacija za FH3 je bila ocajna na pocetku, ali je sredjeno patchevima.
Igrace se mesecima kao i prethodne igre. Btw, krenuo sam pre mesec dana ponovo da igram prvi FH. I dalje je odlicna igra.
 
Da, skorije sam ponovo krenuo da igram FH3 i sada bas radi fenomenalno i izgleda veoma lepo u 4k. Steta samo sto nema HDR podrsku za PC, ali je svakako i bez toga najlepsa igra tog tipa.

Nisam igrao ni FH1 ni FH2 ali verujem posto sve to dolazi od tima ljudi koji su godinama unazad pravili veoma kvalitetne igre.
 
FH4 ce kao i FH3 biti DX12 only tako da je logicno da samo radi na Win10. Ko voli open world voznje sa odlicnom grafikom, zvukom i zanimljivim gejmplejom, ovo je greh propustiti jer je najbolja u tom zanru.

pa mozda se nabaci na poseban ssd win 10 i fh3 i 4 tako da se mozda i iscimam... deluje odlicno svakako samo ne volim uslovljavanja...
 
Players will also have the opportunity to buy properties from across the map, which will unlock new items and gameplay perks

Ohoho, TDU vajbs.
 


Nekih prevelikih promena baš i nema, ali opet FH je jedino mesto za originalni NFS doživljaj.
 
Poslednja izmena:
Zapravo ima mnogo promena, pogotovo onih najboljih iz TDU:

Plus, for the first time in the Forza franchise, players can purchase their own property that unlocks “new items and gameplay perks.” You’ll be able to park your car outside houses and examine it in the Forzavista mode. These properties range from a little cottage in the Cotswolds to the extravagant Edinburgh Castle. There’s also Horizon-style jobs you can complete in Horizon Stories, including one for being a stunt driver on an automotive magazine show.

These jobs are offered to you by colourful characters and come with a host of bespoke driving opportunities. Businesses can also be acquired in Forza Horizon 4, including a taxi firm that rewards players for using a classic Austin FX4 London Taxi to get people to where they need to be. Because Forza Horizon 4 encompasses all four seasons, the Horizon Festival is no longer just a Summer gig, but rather a 365-day ‘Horizon Life’ experience.

https://www.fullthrottlemedia.co.uk/article/forza-horizon-4-seasons

Incoming Fake Taxi references. :p

Bice ovo odlicno, next-gen TDU koji se dugo cekao, samo kad bi jos mozda ubacili neki "sim" mode kao sto je prvi TDU imao bila bi ovo ultimativna voznja.
5b1e9432bfab492e8497875c_2E112BC50F2A5357C33F6312686F0E5C.jpg
 
Ovo izgleda toliko dobro da sam izgubio želju da odigram trojku do kraja. :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Jesam li ja ćorav ili ne vidim neki napredak u odnosu na 10 godina stare NFS Shift i Grid? Tj, vidim razliku u fizici ali na gore. Ne vidim čemu hajp!?
 
Drustvo sta mislite kakva ce biti zahtevnost u odnosu na FH3?Trenutno igram FH3 i tek nakon sto sam kupio jos 4 GB Ram-a igra je progledala,sve na high i lepih 60 fps-a!Ozbiljno razmisljam da pazarim i ovaj deo,ali ne zelim nista vise da kupujem i dokupljujem!
 
Drustvo sta mislite kakva ce biti zahtevnost u odnosu na FH3?Trenutno igram FH3 i tek nakon sto sam kupio jos 4 GB Ram-a igra je progledala,sve na high i lepih 60 fps-a!Ozbiljno razmisljam da pazarim i ovaj deo,ali ne zelim nista vise da kupujem i dokupljujem!

Pa na Medium detaljima ce ti sigurno radi a ako budes experimentisao sa podesavanjima mozda nadjes konbinaciju Medium-High i budes uzivao.

Ali jos uvek je rano reci dok ne izbace recommended system requirements.
 
meni FH3 izgleda isto sta god smanjivao i povecavao a vidim da je i kod drugih na netu tako :)
skoro pa isto izgleda na low i high.
 
FH3 sam odigrao i presao oko 150% :D

FH4 kupujem Ultimate edition sigurno...

upravo sam gledao neki video gde su pricali kako su odradili upravljanje za volan od pocetka, da ce biti bolje i realnije
 
Nadam se da je to istina. Nikako ne mogu FH3 da igram na volanu, skrnava je podrska.
 
Demo je out za PC i Xbox One, 28GB.

@shin-bojan

Pretpostavljam da si vec svukao, pa ako jesi baci neki screenshot ili daj info iz benchmark moda, meni se download vuce. :)
 
Meni fino skida...90mb/s:D
 
Naravno, probao sam i pc i xbox verziju :)
Da ne prevodim sada, evo copy-paste sa stranog foruma.

PC
Played through the demo on 8700k + 1080ti in 4k/Ultra.
The game autoselected dynamic ultra preset with 2xMSAA. I turned off dynamic option, put everything to the highest and put 4xMSAA (game had to be restarted for MSAA to be changed).
Port is really, really good.

Autumn, Winter, Summer run mostly in 60, with drops to 55 at the beginning of the race. Spring ran in 52-60.
It's great that there is GPU usage next to the fps. Majority of races run in 60, in some fps went from 52-57 with gpu utilisation of 80-98%.
The lowest framerate I saw was 49 only once, it usually went to 51-52.
When driving on the map and off-road, fps was locked to 60.
Cutscenes are running in 30, with some stutter and fps goes to 51-55 on closeups before races.

All of this tells me that I could probably run it in locked 4k/60/2xMSAA or with dynamic ultra settings.
No HDR on pc really stings. Running the X1X now...

XBOX
Played the demo on X1X after 4k/60/Ultra on pc and did not like it that much.

Performance mode looks really ugly - AA is not good enough, there is a lot of shimmering, missing effects...IQ reminded me of DriveClub I've recently replayed. Cutscenes looked especially bad, almost last gen.
1080p is just not good enough for me when playing Horizon series. You don't see far enough and that is affecting the gameplay.

Switched to Quality mode and that looked nicer. However, it still is nowhere close to how it looked on pc.
I am not even sure if that is due to the settings, or if it's something related to HDR. It's great that there are 2 settings, I've had major issues with playing FH3 on my B7.
However, I still don't like how it affects the image. Sometimes it looks excellent, often it is looks really blueish. It makes the game looks less cartoony, but everything looks subdued and colors are washed up. I would put FH7 HDR implementation above that one and let's not even speak about GTS.
This is one of the rare cases where I would choose 60fps over 30fps. If I did not have a pc...

Sto se same igre tice, deluje prilicno zanimljivo.
Nesto mi se prosli deo nije toliko svideo koliko sam ocekivao...previse jednolicnog open worlda za moj ukus.
Ovo za sada obecava. Jedino mi se ne svidja sto ce soundtrack izgleda opet biti krsh.
Demo je nesto duzi nego sto sam ocekivao - jedno 5-6 trka, solidan deo mape koji mozes da istrazujes i opcione stvari.

Buduci da je igra na gamepassu (koji sam uzeo na akciji), igracu sigurno.
 
Ja sam čekao zadnji dan akcije za gamepass ($2 za 2meseca), kako bi imao što više vremena za FH4 i na kraju zaboravio da uplatim :D
 
Poslednja izmena:
Igrace se ovo samo tako!Prelepo izgleda,a jos bolje radi!Razmisljam da uzmem 3 meseca pass-a za 20 dolara,mislim da ce biti dovoljno za pocetak!
 
Demo je out za PC i Xbox One, 28GB.

@shin-bojan

Pretpostavljam da si vec svukao, pa ako jesi baci neki screenshot ili daj info iz benchmark moda, meni se download vuce. :)
To druze ulepso si mi vece :D Skida se demo za PC. A bas sam malo pre igrao trojku. Isto odlicna igra!
 
Nazad
Vrh Dno