Šta je novo?

Gears 5

Za azuriran Win10 nije tacno. Igram na verziji od proslog Septembra, nikad nisam nista updejt nakon instalacije sa Microsoft sajta, sve disable-ovano.
 
Da, moja greška, minimum je Win 10 18362.
 
Konacno presao i mogu reci da mi je igra odlicno legla, akcija i taman kako treba doza napucavanja uz dobru atmosferu i naravno vizuelni i audio dozivljaj. Prica nije nista specijalno ali mi se igra daleko vise svidela nego prethodnik iz ove nove trilogije, jedinu zamerku bih mogao da navedem katastrofalni bug na koji sam naleteo u Act III chapter 2 zbog kog sam morao da se vratim skoro sat dva igre unazad. Taj bug kao da je posledica ekspanzije igre u povecu mapu sa vise objektiva gde ako ne pratis redosled igra zabaguje i zaustavlja progres. Deluje pomalo pacerski ali se nadam da ce da bude ispravljeno sa nekim updateom.
 
Poceo sam da igram, trza mi igra dosta, ko neki judder, mnogo me nervira, a imam freesync monitor 144 hz, ali u igri nista nije glatko, tek kad ukljucim vsync i ogranicim na 60 max i 30 min fps, radi osetno bolje, mada ni tad nije savrseno glatko, a fps imam uglavnom od 55 do 75 kad nije lockovano, ne znam dal da spustam neke detalje, da podignem fps, mozda bolje proradi na visokom fps-u, sad cu da guglam koje su najzahtevnije opcije u igri.
Definitivno nedostaje opcija u igri da biram osvezenje monitora, jer deluje mi ko da ga forsira na 60 umesto na 144.
 
@Precise:

imaš video od Hardware Unboxed vezano za koje grafičke opcije potencijalno isključiti:

https://www.youtube.com/watch?v=GAkY_vv9eYU&t=1091s

Kod mene na istoj grafici radi ok (barem onoliko koliko sam probao), fps u range-u kao što si rekao ali nema trzanja. Ono što sam primetio je to da kad pomerim resolution scale gore ili dole hz mi se zakuca na 144 iako je v-sync isključen..praktično izgleda da izgubim g-sync. Šteta jer sam hteo da se igram sa kombinacijom downscale rezolucije i Sharpen filtera:)
 
Ja sam bio sve stavio na insane/ultra i stavio dyn res on (minimum frame rate) i cepao na 4k, pa je igra sama smanjivala rezoluciju da odrzi 60fps target kad nastane guzva ili se optereti gpu. Jedna od veoma retkih igara na PC-u gde dyn res funkcionise kako treba, mada neki put se pojavljivao i kratkotrajni stutter u in-engine filmovima, ali nista strasno i upadljivo.
 
Hvala za info, pogledaću kasnije, sinoć sam stavio fps i min i max na 60 i tad mi je najbolje radilo, ali i dalje nije to to, jednostavno ko da neće da mi radi freesync u igri, pa moram sa vsyncom, ali videću još dal i iz nvidia control panela mogu da isforsiram nešto.
 
Zavrsio sam prvi Act, igra mi je neverovatno dosadna, jedna teska smaracina, takav mi je bio i kec od kojeg sam ubrzo odustao, a i ovaj je veoma blizu da odustanem.
Prica nula, likovi nula, pa i to samo nahvaljeno napucavanje mi je teska glupost, bukvalno jedina stvar koja je dobra je grafika i to ne toliko, i razlog zasto sam je uopste probao.
Sad cu jos malo da odigram, mada ne znam sto, ne ocekujem da me povuce, kad nije do sad, pa da brisem ovo i stavim nesto pametnije.
Tipicna igra za glupe amere.
 
Preterao sam, sad sam pri kraju Act 2 i zanimljiviji mi je o bezveznog prvog Act-a.
Zavrsicu ipak igru, kad sam presao vise od pola.
 
Meni je ipak bolja od 4-ke koja mi je bila neverovatan snorefest. Opet, daleko je od prvih delova, pogotovo keca, ali nije ni toliko dosadno kao 4-ka...
 
Jel moze neko da mi kaze da li je igrati ovo bez igranja 1-4 cudno? Da li cu razumeti pricu itd? Posto nemam XBOX a dostupno je za PC...
 
Obrni cetvorku pre petice. Ovo ti je kao nova trilogija.
 
Jel moze neko da mi kaze da li je igrati ovo bez igranja 1-4 cudno? Da li cu razumeti pricu itd? Posto nemam XBOX a dostupno je za PC...

Imas u opcijama dva klipa koji ti objasnjavaju sta se do sada desilo.
Ne moras igrati prethodne delove, ako to pogledas.
 
Kliknem na Join Game Pass, izbaci mi login screen, ulogujem se, kliknem let's play, opet dobijem join game pass, ponovo mi izbaci login screen, kliknem let's play, opet dobijem join game pass... Circulus vitiosus :mrgreen:

Šta može da bude problem? Igra mi se Gears 5, a ovo vidim kao najpovoljniji način.
 
Presao sam igru pre par dana, nisam hteo nista da komentarisem da ne ispadne da trolujem, ali cu ipak reci da nisam zadovoljan igrom, da mi je sve nekako ravno i prosto, da je necu pamtiti i sigurno necu igrati naredne delove.
 
I moj neki utisak je takav . Nije proslo ni mesec dana kako sam presao igru a vec mi je pala u zaborav i ne bih je nikad opet instalirao jer me nista ne vuce...
Ok je bila igra i to je sve, naredni Gears mora biti vise 'next gen' nego ovo sad
 
Nazad
Vrh Dno