Šta je novo?

Sekiro: Shadows Die Twice

Da postoji save sistem u svakom trenutku ja bih bio presrecan, ovako mislim da cu da batalim igru vec danas. Kad se mucim sa mini bossom koji me ubija vec 5x ne vredi da gubim zivce... A zao mi je jer mi se svidja igra, borba, animacije i ostalo.Neko spomene Tenchu i ovo, jedino ih vezuje Japan i nista drugo,ovo je preteska igra ... Mislio sam da ce biti vise user frendly i lakse ali prc

Previse brzo odustajes. Treba da skapiras kako funkcionisu napadi i odbrane. Drugaciji je sistem od Souls igara. Npr: ako zapalis protivnika, on ce zadnji svoj atom da potrosi tako sto ce da krene tako zapaljen na tebe i da te pregazi (nece odmah da padne), tako da moze i tu da te iznenadi. Ima dosta tih caka u Sekiru. Sistem odbijanja udaraca protivnika i njihovo reflektovanje. Imas negde na netu objasnjeno kako sve to funkcionise. Pronadji, iscitaj. Mozda ti pomogne ili procitaj od samuraja Musashija knjigu 5 prstenova. Ova igra crpi dosta iz te knjige.
 
Koja je fora sa onom bolešću i kako se tačno trigeruje, jel skontao neko?
 
Hvala. Dakle, unseen aid % pomaže da ne izgubiš baš svaki put resurse kad umreš, a što više umireš, npcovi se razboljevaju pa ti se % unseen aid smanjuje. Kao da nije dovoljno teško, nego moram i sa tim da se bakćem [emoji16]

Kod drugog generala iskoristiti krov i naskočiti mu na glavu, nešto slično kao kod Asylum demona u Dark Souls. Odbija mu se jedan "fatality" , ostaje još jedan. Dovoljno je težak i tako.
 
Hvala. Dakle, unseen aid % pomaže da ne izgubiš baš svaki put resurse kad umreš, a što više umireš, npcovi se razboljevaju pa ti se % unseen aid smanjuje. Kao da nije dovoljno teško, nego moram i sa tim da se bakćem [emoji16]

jb...a! Dodatno su sve opteretili. Evidentno je da je dosta teza nego Souls igre, ali ne i nepobediva :-devil-:
 
Ja se ponadao da su naucili lekciju na Dark Souls serijalu i da ce sad napraviti laksu igru, da moze opusteno da se igra, kad ono napravise, jos tezu, steta, jer taj serijal ima ono nesto, ali su ga upropastili tezinom i gameplay mehanikom, a tu mislim na respawn i repetativnost, kad po 100-ti put prelazis isti deo.
Obzirom da su mi Surge i Nioh bili tesko MJAU od igra, ovo cu definitivno da preskocim, hvala na utiscima, da ne skidam za dzabe.

Nemaju potrebu da nauce lekciju jer DS igram nista nije falilo, mozda prvi i drugi deo zbog grafike i bas malo kilavog kretanja koje je u DS3 promenjeno na bolje ali sam kombata sistem je ostao isti samo kao sto rekog mnogo brze se moglo igrati u DS3.

Sto se tice Surge i Nioh to se dve razlicite igre koje ne treba uporedjivati, u Surge sam imao nekih 2-3 sata igre i odustao sam jer mi jednostavno nije to to... cak bilo koji klon DS igra da sam probao nije mi se svideo ali zato Nioh je bilo podpuno drugacije iskustvo, tu igru sam 3 ili 4 puta instalirao i brisao i pocinjao svaki put ispocetka a sve to jer nisam bio citao sta koji skill radi i kako se uopste budzim tamo jer sam ja po automatizaciji to preneo iz DS3 kojeg sam bio pre Nioh presao i tu sam pravio gresku... ali zato kada sam po 5x krenuo ispocetka i nabudzio se kako valja boss fajtovi su mi bili laksi deo igre. Dok ne pobacam one pomoci na sebe i na neprijatelja se sklanjam od njega a kada sve te magije i pomoci pobacam onda krecem u napad i relativno sa jednim ili dva komboa sam ih resavao.

Tako da mogu da ti kazem da gresis sto nisi Nioh odigrao jer je vrhunska igra. Sada cekam drugi deo.

A sto se tice Sekiro, igra kudi kamo teza od sve i jednog DS i BB ali samo zbog drugacije borbe koja se svodi da na dodzovanje i na parry... naravno ovo ni ja jos nisam ukapirao najbolje i ima gde sam neku deonicu ponavljao vise puta zbog tog trenutka koji ne iskoristim da bih neprijatelja u pravom trenutku ubio iz prvog udarca.
 
Poslednja izmena:
Meni je i prvi DS bio pakleno težak, ići će i ovo samo malo mehanika da se savlada. Sviđa mi se, kad igram teško mi je, kad ugasim igra mi se, isto kao Dark Souls. [emoji4]
 
Ima neko ideju kako da uklonim screen tearing? igra nema nativni vsync >.<
 
odi u nvidia control panel i uključi fast sync
 
^ Već si je prešao?
 
Ne moze da dodje na red kod mene, samo mi se ne svidja taj grapple, ali se nadam da kasnije kroz igru to ide malo bolje.

Ako je spoiler, stavite odgovor u spoileru mada ne bih da spoilam previse sebi. Ima li igra neke "buildove" ili se oruzje ne menja ? I da li ima neki NG+ sistem tipa Nioh ili bar klasican DS da bi igra imala perspektivu na duze strane ? Ja nisam gotovio PvP ali jesam Coop u DS i BB igrama.
 
Katanu koju dobije na pocetku ne menja kroz igru ali nemoj me drazti za rec ali mislim da ima budzenja tipa koji ce poteze da izvodi i imas doatke sa onom protetickom rukom u vidu kuke, koplja, sekire, vatre i onog stita. I cini mi se da su rekli da postoji NG+.
 
Nego šta je. [emoji123]
 
Jedan je Blighttown. [emoji4]
 
^ Već si je prešao?
Ma kakvi, nije uopšte kratka a tek danas sam počeo. Vidim da Lobos na Twitchu igra već 22 sata a ja mnogo detaljnije istražujem od njega a i nisam još uvek toliko vešt u borbi. Streameri su izvežbani već, igrali su ranije.
Ne moze da dodje na red kod mene, samo mi se ne svidja taj grapple, ali se nadam da kasnije kroz igru to ide malo bolje.

Ako je spoiler, stavite odgovor u spoileru mada ne bih da spoilam previse sebi. Ima li igra neke "buildove" ili se oruzje ne menja ? I da li ima neki NG+ sistem tipa Nioh ili bar klasican DS da bi igra imala perspektivu na duze strane ? Ja nisam gotovio PvP ali jesam Coop u DS i BB igrama.
Nema klasične buildove ali ima nekoliko sekundarnih oružja koja se unapređuju i to svako u više različitih varijanti. Takođe ima i aktivne i pasivne skillove koji se uče tokom igre.
Jel teška igra?
Jeste mada ko je navikao da parira udarce onda i nije previše teška. Igra se mnogo agresivnije nego Dark Souls, ako si pasivan kao tamo oderu te. Stealth je takođe dobro odrađen, veći deo može da se pređe bez direktnih borbi.
 
Meni zapravo ne smeta sto je igra teska, pre svega zbog odsustva cuvanja pozicije kad oces, vec to sto zahteva da joj se posvetis i naucis u sitna crevca, a ja to ne volim da radim, pogotovo ne kad me cekaju jos 30 igra u steku, mozda da nemam sta drugo da igram, onda bi se posvetio.
Takodje, ja mislim da ljudi igraju igre pre svega da bi se zabavili i uzivali, ako uhvatis sebe da uzivas dokle igras, to je to, a u ovakvim igrama toga nema, vec samo frustracija i nerviranje sto isti deo prelazis po stoti put i ne mozes vise da je smislis, a kad je konacno predjes, jeste velika nagrada za uspeh i ulozen trud, osetis se fenomenalno, mada to je sve najvise iz razloga sto je pacenju dosao kraj.
 
Poslednja izmena:
Jeste mada ko je navikao da parira udarce onda i nije previše teška. Igra se mnogo agresivnije nego Dark Souls, ako si pasivan kao tamo oderu te. Stealth je takođe dobro odrađen, veći deo može da se pređe bez direktnih borbi.

Samo da se ja dočepam naginate, posle ćemo lako. Mada moraću da probam i ostala njihova brutalna oružja, pogotovo ona sa lancima.
 
Evo da se i ja pridružim "teška je" timu. I da dodam *ebeno je teška :D
Najteži deo je baš to vraćanje na početak, ne i samo umiranje, taj deo je izazovan.
 
git gud, boi
 
A bre, YouTube pršti od spoilera, na naslovnoj strani su mi imena svih bossova.
 
Zato vise na youtube ne kilkam ni na jedna link gde pise sekiro a ne palim ni twitch pod sekiro. Hocu lepo sam da uzivam i da se iznendaim kada dodjem do nekog boss-a.
 
Super je igra. Jes' malo teža (iako sam DS veteran, a možda baš i zato), ali fer je, a to je najbitnije. Dobar pokazatelj kvalitetne igre mi je da ginem na nekom protivniku 10 puta, a onda se jednom stvarno potrudim, i ubijem ga bez da me dodirne. Doduše, takva koncentracija zna da brzo izmori.

Inače, di trošite novce? Još sam na početku igre, ali počinje da mi se gomila par hiljada, a brinem da ne izgubim.

Jednog trgovca sam ubio (Anayama the Peddler) kad je pljačkao tokom opsade u prošlosti - glup potez u ovom tipu igre, znam, ali nisam mogao da odolim. :D Drugi trgovac (onaj u šatorčiću sa vranama) je imao svega pokoji Coin purse, pa sad nemam kako da čuvam novce.
Kupujem Spirit Emblems, ali to mi i nije neko rešenje, a i već ih imam buljuk.
 
Super je igra. Jes' malo teža (iako sam DS veteran, a možda baš i zato), ali fer je, a to je najbitnije. Dobar pokazatelj kvalitetne igre mi je da ginem na nekom protivniku 10 puta, a onda se jednom stvarno potrudim, i ubijem ga bez da me dodirne. Doduše, takva koncentracija zna da brzo izmori.

Inače, di trošite novce? Još sam na početku igre, ali počinje da mi se gomila par hiljada, a brinem da ne izgubim.

Jednog trgovca sam ubio (Anayama the Peddler) kad je pljačkao tokom opsade u prošlosti - glup potez u ovom tipu igre, znam, ali nisam mogao da odolim. :D Drugi trgovac (onaj u šatorčiću sa vranama) je imao svega pokoji Coin purse, pa sad nemam kako da čuvam novce.
Kupujem Spirit Emblems, ali to mi i nije neko rešenje, a i već ih imam buljuk.

E takav komentar me ohrabri :) Jer stvarno volim kad me igra namuci jedan dan kada se umorim od iste a onda sledeceg jutra sednem svez i odradim bez problema. Meni je ubedljivo najtezi fajt u svim DS/BB like igrama, Watchdog of the Old Lord - Defiled Chalice. Mucio sam se nekih 8 sati bez pauze, sledeceg dana ustao, spremio se lepo i jedno 12-ak minuta vodio fajt, strpljiv dodge, pametno napad.. Ako ova igra isto tako moze da se lepo savlada sa strpljenjem i mozganjem onda vrh. Ima par igara gde je AI apsolutno random i nekad nelogican cak i sa animacijama.
 
Jel ima neko resenje za narodnu verziju i problem sa gamepad podrskom?
 
Nazad
Vrh Dno