Šta je novo?

Ne mogu da rešim problem sa povezivanjem MTS modema i rutera

nickpop

Poštovan
Učlanjen(a)
16.07.2014
Poruke
239
Poena
70
Već nekoliko dana ne mogu da rešim sledeći problem.
Moraću da budem opširan da bih objasnio situaciju.

Naime već pola godine koristim ruter koji sam povezao na mtsov vdsl modem ZXHN H267N
i sve je šljakalo najnormalnije.
Taj ruter sam kupio kako bih wifi signal mogao da šaljem 20 metara od mesta stanovanja do mojeg radnog mesta,
koje ima računar a na računaru USB adapter sa antenom od 8dB za prijem signala, i kako bih iz preostalih LAN portova tog rutera mogao da povežem smart TV,
i android box.
Već godinama taj mts ov modem sam osposobio da mu budu slobodna sva četiri porta za internet, a ne za IPTV, valjda 2 i 3 port.
Ovo je sve radilo sasvim dobro, međutim kako sam pre neki dan kupio još jedan smart tv (u oba slučaja su u pitanju LG televizori),
od tada taj ruter kada je uključen ( u port 4 mts modema) pravi problem.
Da, nisam napomenuo da na oba televizora koristim SBB D3i uslugu dakle uslugu koja koristi internet za strimovanje live tv programa, vraćanja unazad...
Znači portovi na MTS modemu su:
LAN 1 - Desktop PC.
LAN 2 - jedan Albis STB za SBB D3i
LAN 3 - drugi Albis za STB za SBB D3i
LAN 4 - ruter ( na kome sam utp kablovima povezao još smart TV i iz drugog porta rutera android box).

Sva ova konfiguracija je radila najnormalnije dok nisam kupio ovaj drugi smart tv (koji sam switchom podelio internet konekciju iz LAN 3 da može da ide i STB i LAN u TV-u( pre njega do pre koji dan bio je jedan obični CRT TV preko kojeg sam takođe gledao SBB D3i).

Sada je problem sledeći, kada god povežem na LAN 4 port taj ruter, posle izvesnog vremena se prekine emitovanje interneta za SBB D3i set top boxove.
Ne mogu da pristupim tom ruteru ni mobilnim telefonom preko wifija (znači na istoj sam mreži kao ruter):
Sve se pobrkalo, na desktop računaru kada hoću da pristupim ovom mtsoviom modemu jer je PC direktno iz LAN 1 porta povezan sa ZTE vdsl modemom, odjednom se pojavi netisov,
dakle tog rutera stranica, potpuno besmisleno.
Kada u njoj pokušam da promenim nepšto ne vredi ne može da sačuva.
Sve sam probao, vraćao na fabrička podešavanja i mts ov modem i taj ruter.
Odvojeno pristupao tim netisovim ruterom na PC preko LAN kabla (dakle samo netis ruter i PC) vršio podešavanja, jer sam tako mogao da pristupim tom netisovom ruteru,
i onda kada sve to vratim kao u gore navedenom rasporedu, ponovo se sve posle nekih 20-30 minuta porementi.
Toliko me je to izludelo da sam taj jeftini netis ruter polomio i izgazio u nastupu besa.
Danas kupim neki ASUS RT-AC51U AC750 ruter .
Posle par sati sve se isto ponovi kao i sa onim nesrećnim Netis ruterom.
Očajan sam ne znam šta da radim.
Ako neko nešto zna o ovome neka mi pomogne.
 
Stavi ga u bridge mode, pa sve radi direktno sa Asus-a
 
Gore navedeni problem sam resio ovako.
180611032659664280.png


Tako sam ga mogao resiti i sa nesrecnim Netis ruterom.
Sada imam veci problem jer ovaj ASUS iako je znatno skuplji od Netis rutera,
ne moze da mi salje wifi signal do radnog mesta u brzini koju je mogao taj jeftini i kilavi Netis.
Naime sa Netisom sam uspevao da dobijem 90 Mbps, antenom od 8dBi (USB Adapter TP link),
a ovim skupim parcetom plastike ne mogu da izguram vise od 14 Mbps ?!?!?!
Iako ima dve eksterne antene, dok je Netis imao jednu od 5dB.
Ovo je da covek poludi.
Probao sam da promenim nekoliko kanala postajalo je sve losije i losije.
Sad da li postoji neka finta kako da to popravim, bilo bi dobro da neko objasni.
 
Da li vidis obe mreze i 2,4 i 5GHz sa Asusa ? Ukoliko je odgovor pozitivan, da li si isprobao i jednu i drugu varijantu ?
Konekcija na 5GHz nudi vecu brzinu svakako no medjutim problem joj je domet u odnosu na vezu preko 2,4.
 
Poslednja izmena:
LAN iz modema povezi na WAN u ruteru, prvo sve vrati na default i modem i ruter.
 
@Cr0n1N
MTS modem je na 2.4 GHz, je l' onda ne mogu da koristim band od 5 Ghz.
Lik sa bloga Umrežen, kaže da na 5 GHz wi fi pada nakon prvog zida.

@ Dark Warrior
da li mogu pre vraćanja na fabričko podešavanje iz MTS modema sačuvam na HD konfiguracijsko podešavanje,
povežem se modem - router u WAN, pa onda da vratim nakon toga konfiguracijsko podešavanje.
 
Mislim da taj modem ne podrzava cuvanje podesavanja u obliku nekog fajla...Ne znam sto bi vracao kad ce da radi net i nakon vracanja na fabricka podesavanja.

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Zato što u MTS modemu imam otvorena 2 porta za internet koja se posle vraćanja na fabričko podešavanje
ponovo vrate na IPTV only.
Zato uvek sačuvam konfiguraciju tog ZTE VDSL modema, a ima i ovaj ASUS opciju čuvanja postojeće konfiguracije, ali mi to baš i ne znači
jer njega još uvek nisam uspeo da podesim da mi šalje kvalitetno wifi signal na moje radno mesto, onako kako je to mogao onaj kilavi Netis ruter od 1300 dindži.
U usta ih...bem i njih i ASUS.
 
Nazad
Vrh Dno