Šta je novo?

Install VMWare Horizon-a

alfaunits

Znamenit
Učlanjen(a)
24.06.2006
Poruke
44,734
Poena
1,365
Treba mi pomoc za instalaciju test okruzenja za VMWare Horizon.

Koliko sam uspeo da pohvatam do sada (poprilicno sam vremena istrosio za try&error), neophodne su mi 4 masine? I mogu biti VMWare masine, za samo testiranje?
- Domain Controller
- RDSH server (na kome je instaliran Remote Desktop Services i VMware-viewagent-x86_64?
- Obican Server, na kome je Horizon Server (VMware-viewconnectionserver-x86_64)
Obicna masina na kojoj je VMware-Horizon-Client?
Da li je tako? Da li mogu neke od ovih masina biti ista masina?
Na koji server se povezuje Horizon Client? Na DC, RDSH ili "Obican Server"?


Treba mi da sto pre mogu da napravim test okruzenje, da nas softver instaliramo na RDSH serveru, i isprobamo neki performance issue scenario.
Security, real world sitnice i ostale stvari nisu uopste bitne, jer nije production environment, vec samo za in-house testing.
 
E, to sam hteo, hvala.
Na koju masinu se povezujem onda sa Client-a? Na jednu od ovih servera, ili mi pak opet treba jos jedna masina, koja nije server, na koju se povezujem?
Ako probam na DC/RDSH da se povezem, javlja mi 404 gresku.
Ako probam na "Obican server", javlja timeout ;)
 
Treba ti jos jedna masina, mislim da ne moze na serveru da bude client :)
Sto se tice timeout-a, firewall zna da pravi problem, potrebno je da se dozvole odredjeni portovi...

Da dodam jos, client povezujes na "Obican server"
 
Poslednja izmena:
Client sam instalirao na obicnoj W7 masini (fizicka masina), DC (View Agent valjda?) i Obican Server (to je valjda Connection Server?) su na VMovima, a RDSH sam i instalirao na DCu.

Mislis jos jedna masina pored tih? Na sta kacim, odakle, kako?
 
Ako je u pitanju lokalna mreza, nisam siguran zasto bi ti trebao domain controller, trebalo bi da ide RDSH--->Connection Server--->Client, eventualno u zavisnosti od zahtevnosti softvera moze da se koristi i vise connection servera uz load balancer.
 
Ne znam sta bese, ali neka komponenta Horizona je zahtevala AD, pa je morao DC.

Ali sta dodajem, da li mi treba i 4. masina tu za bilo sta? Ako probam u Client-u da dodam RDSH server/DC dobijem 404 error, a do Connection Servera dobijem timeout.

Da li nesto treba da podesim u masinama pre povezivanja? I sta ce mi Client uopste prikazati?

Ne znam sta je tacno Horizon, da li bi bi bilo kao da mi Remote Desktop se poveze na client?
 
Ne znam kakav je to softver u pitanju koji treba da testiras, tj. da li je to "Standalone" softver, tj. koristi se na istom racunaru na kojem je instaliran ili postoji server-side i client-side deo.
Za dodatnu masinu sam mislio za client, ali si napisao da si vec instalirao.
Ne znam koji server koristis, ali najbolje 2012.
Naravno da treba da se podesi, nije samo plug n play :)

Nije bas kao remote desktop, jer koja je poenta dodatnih komponenti, onda bi moglo i preko teamviewera da se korisiti :)
 
CServer je Srv12, DC je Srv16.
Sta tteba da se podesi? Docs su ogromni :(
 
Da li imas na RDSH serveru pored viewagent-a i direct connection? Ako nemas instaliraj, pa vidi da li dobijas timeout do connection servera.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu :(
RDSH mi je DC uzjedno, Direct Connection server ne mogu uopste da instaliram ni na CS ni na DC/RDSH, ne dozvoljava.


Hmm, uspeo sam da se konektujem na CS, nakon ubacivanje licence (dva pomaka, prvo je rekao invalid licence), ali sada "tunneled connection is not permitted" ;)

Da li treba posebno negde da dodam RDSH server, i gde? Pod CS administracijom?
 
Poslednja izmena:
Mislio sam da si na pocetku, odmah nakon instalacije, uneo licencu :D

Sto se tice tunneled connection proveri da li cs koristi 443 port, ne znam tacno napamet gde se nalaze podesavanja za portove, moguce da se i pri samoj instalaciji connection servera podesava port (naravno trebalo bi da postoji i opcija da se naknadno promeni)...

RDSH povezujes preko VMware Horizon View, tj. onaj view agent povezuje se na connection server (ako je sve dobro podeseno trebalo bi da moze da se vidi connection server....mislim da postoji opcija add server ili tako nesto)...
 
Poslednja izmena:
Prvi put me je pitao za licencu, zaboravio sam :)
Rdsh i dc su mi za sada, jedna masina.

Ne mogu da dodam RDSH server kroz Admin u CSu nikako.
 
Nazad
Vrh Dno