Šta je novo?

Adapter za uticnicu za CN punjace laptop/telefon

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,114
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Gde(i koji) adapter za uticnicu, tako da se mogu prikljuciti punjaci za laptop/telefon kupljeni u CN?

Znam da ih ima po kineskim radnjama, ali sam skeptican sto se tice kvaliteta..
 
Gde je CN ?
 
Kineski, verovatno :)
Ne znam zašto bi dovodio u pitanje kvalitet tih kineskih adaptera? Sve su to mali potrošači, pa kvalitet kontakata i materijala ne igra neku važnu ulogu.
 
Kineski, da.
 
Kupi ovakav i ne brigaj...

uploadfromtaptalk1528660718035.jpg

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
bas taj sa slike je najklimavije smece, gubi kontakt i baca varnice (isprobao sam ih mnogo)
najbolji su oni mali, ali treba izabrati da na oko bude kvalitetan, znaci ne oni bas krs krs, znaci da lepo uhvate (da treba otpora da bi se skinuo) i da cvrsto lezi u uticnici.
 
Ti nisi imao sreće. Imao sam par njih i jedva gurneš u njih utikač, a i njih jedva gurneš u utičnicu. Nikakvo varničenje i slično.

Ili je problem mala/loša utičnica/utikač iz tvog zida/uređaja.
 
ko ovo koristi neka uplati dodatno osiguranje kuće/stana...
 
Koliko vidim, konacnog odgovora nema :D
 
Prave od običnog adaptera nauku...
Obična plastika sa dve žice, nema tu sta da se pokvari ili ne radi, samo treba dobro da paše. A sad ispada kao da je bomba, gore od kineskog napajanja...
 
sa ovim garantovano nema problema
http://www.mikroprinc.com/proizvodi...er-euro-utikac-univerzalne-uticnice/index.php

ja ih koristim nekoliko i svi su dobri. Kome je frka neka proba na licu mesta
Ja se slažem, ali je to isti kao i onaj na slici za koji ovi kažu da im ne valja...
Baš me interesuje šta bi ima valjalo. Ne pozivam nikoga, samo skrećem pažnju da ništa više i ne postoji, a da je ovo najbolje od svega što može da se nabavi.
 
Poenta je da oni pričaju sa neki sa ebay-a i da se žale na mogućnost ubacivanja u pogrešnu rupu.
Za ovo drugo se slažem da nije dobro rešenje i nikad ne bih dao deci, ali ako ne umeš da gurneš u utičnicu kako treba, onda nije ni telefon/šta-god-električno za tebe. Taj bi gurnuo i prst u ventilator/mikser/utičnicu, pa su verovatno i oni loše jer mu to omogućavaju...
Moja drugarica je gurnula originalni Samsung punjač u trofaznu utičnicu (kako ne znam, ali očigledno da može), pa ajde onda da napustimo i taj sistem, jer je po merilima sa klipa i on smrtonosan. Inače, uzeo sam taj punjač da bih učio da lemim, hobi elektronika, pa ako treba mogu da slikam. USB kabl je preživeo :D

Nisam bio lenj, uzeo sam svoj adapter kao ovaj sa slike (moj je bez ikakve oznake i šrafova) i unimer i naravno da je sve povezano kako treba, pa i uzemljenje. Ako treba praviću snimak da se uveriš.
 
Ebay AliExpress, ista se roba ovog tipa vrti svuda... I nije problem samo u tome da guraš u pogrešnu rupu već ima i nastavak, pre svega se odnosi na *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ske kontakte metal na metal koji onako drljavo naležu jedni na druge pa šta ti bog da...imam i ja isti kao što je predložio kidence, sa alija ako je to bitno, i unutra je isti slučaj kao sa ovima iz klipova...vajno uzemljenje služi samo za ukras...sam si rekao da nema ni šrafove, kod mene je i nakrivo sve namešteno, pa sad nek svako proceni koliko je to dobro rešenje za nešto što se uključuje u struju i vadi više puta tamo ovamo samo tako ovlaš sklopljeno...
 
Pa CN(tj.US) punjac i nema uzemljenje...
 
Poslednja izmena:
A ni dosta zgrada u Srbiji. Većina u centru Beograda jer su pravljene pre ko zna koliko godina, a žice su u zidovima izolovane krpom :D

Ovo je najbolje što može da se nađe. Ja nisam čuo da je neko imao problem. Realno, alternative nema. Sigurno neće kupovati nov punjač sa EU priključkom.
 
Nazad
Vrh Dno