Šta je novo?

BIOS update failed

Kad ništa ne radi servis ili kontejner, mnoga ažuriranja uključuju i ažuriranje i Mflasha, Boot bloka i sl., ako to ažuriranje pukne neće raditi ni jedan. Najpouzdanija zaštita je Dual bios, ovo sve je samo jedna šansa da se spasi bez servisa, ali nije velika.
 
Drugari evo,sta mi se pojavilo,sta dalje
6bb9ac52d58f827c85622273ce3297ce.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
sta si uradio da dodjes do tog dela?koji format flesa,kako si preimenovao fajl,sta si drzao?
 
sta si uradio da dodjes do tog dela?koji format flesa,kako si preimenovao fajl,sta si drzao?
Samo se malo strpi da podignem sistem,posto me izbacuje nazad,pa pisem detaljno.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Tako molim lepo bez pametovanja

Imao sam isti "smrtni" slučaj sa FM2-A75MA-E35

Potpuno je jasno ko se ovde pravi pametan. :) Kao i u w10 slučaju. :) Ako si se i prepoznao, nisam ja kriv. :)

sam633:

ako ti nije muka 'ajde cekiraj za h61m-p23 jel' ima nade usb metodom,ili cd-om,pokusavao sam sa fat,fat32,cd-om i sa menjanjem naziva u amiboot,nisam znao za recovery filename.hvala!

https://www.sendspace.com/file/wekrj6

Sve ostale BIOS-e, već imaš na samom MSI sajtu kao čiste. Extract-ovane su samo verzije, koje nisu čiste, a to su J00 i J20.

Takođe, imena fajlova su kao recovery filename. ME*.BIN su fajlovi za Intel ME, za svaki slučaj ako su potrebni, u suprotnom smatraj da ne postoje.

mene ste skroz zbunili,kako na kraju treba da se preimenuje bios fajl da bi radilo?iz mog iskustva nepreimenovanje ne radi,amibios.rom ne radi.

Kao recovery filename, dat je primer na slici, crno na belo.
 
E drustvo ovako stoje stvari,znaci skinuo sa sajta verziju B4,flesh formatiran na FAT 32,exe fajl kopirao na flesh i pokrenuo ga.
Kada pokrenete exe dobijete ovo kao na slikama,druga slika je sta se nalazi u folderu.To sam sacuvao na fleshu a exe fajl sam obrisao.
Ubacio u usb 2.0 pozadi flesh i upalio komp,posle 10-sekundi pojavio mi se onaj prozor sa slike koju sam malo pre poslao.
Onda pokrenuo taj fajl sa flesha i posle jednog shutdowna koji je kompjuter sam odradio,prvo podesio u biosu datum i vreme i normalno mi se podigao sistem.
Ono sto sam primetio je da mi prednji usb dva komada sada ne radi izbacije mi onu poruku unorganize ili tako nesto.
NAPOMENA:Nisam vrsio nikakvo preimenovanje fajlova.
Nadam se da ce nekome biti ovo od pomoci.
Pozdrav.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
11b45e32a556492df8e8f4de03983e64.jpg
1709217080cd3ecef850b797dd705046.jpg
 
Poslednja izmena:
Jesam druze,sve je ok.
Sem prednjih usb portova i recimo kad ga prebacim na hdmi,gledam kablovsku na monitor i posle kad ga vratim na vga,nece da prikaze sliku morao da ga restartujem,ili svejedno kad se monitor sam iskljuci posle 10-minuta,isto se desi.
To je ono za sad sto sam primetio
Flešuj BIOS koji je već na fleški, to je sve.

Kasnim, vidim da si to uradio. :)

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
mislim da sam ja i zeznuo stvar jer sam slucajno pritisnuo "update bios and ME' umesto samo 'update bios' i da je zato izbacio standardno unsuccesful i cao.od tada stoji ploca spakovana u kutiji.sad ionako nemam 1155 cpu vise da probam,kad ujurim neki celeron koji radi na svim verzijama biosa javljam sta sam uradio,hvala svima.
 
mislim da sam ja i zeznuo stvar jer sam slucajno pritisnuo "update bios and ME' umesto samo 'update bios' i da je zato izbacio standardno unsuccesful i cao.od tada stoji ploca spakovana u kutiji.sad ionako nemam 1155 cpu vise da probam,kad ujurim neki celeron koji radi na svim verzijama biosa javljam sta sam uradio,hvala svima.
Takodje zahvaljujem svima na trudu i zelji da pomognu.
Evo vratio sam i usb portove prednje u zivot,tako sto sam F6 pritisnuo tj bios na default vratio.
Pozdrav ljudi.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kad se "oživi" računar, radim sve ispočetka. Tako sam i uradio u slučaju druge MSI MS-7721 ploče (FM2-A75MA-E35).

U principu za MSI, sve je to MS-7721.

Okačio sam ti čiste, extract-ovane sa recovery filename BIOS-e od B3 do B6, pa izvoli, možda pomogne. :)

Ali ja bih baš sve ispočetka, bilo iz potrebe, bilo iz zabave, čak flešovao BIOS koji želim u DOS-u ili u CMD-u kao admin. :) Još jednom, to sam samo ja. :)

tako sto sam F6 pritisnuo tj bios na default vratio.

Da, i to treba ili dobro poznato kao Clear CMOS.
 
Poslednja izmena:
Au al se ovde zahuktalo :-devil-:
sam633@ Hvala za tool, baš sam tražio, a prisećao sam se da sam video negde na MDL, al nikako da nađem.

Eto u ovom slucaju se potrefilo da je recovery filename isti kao i naziv fajla, tako da nije trebalo menjati ime, pa je sve proslo iz prve. :)
 
Nazad
Vrh Dno