Šta je novo?

BIOS update failed

Vaske75

Cenjen
Učlanjen(a)
21.04.2011
Poruke
412
Poena
180
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Athlon(tm) X4 750K Quad Core Processor 3.40 GHz
RAM
2x 4gb
GPU
Radeon 7700
Storage
SSD 120 GB, HDD 1TB
Ostale periferije
XBOX SERIES S
Tablet
Nokia T20
Mobilni telefon
Xiaomi 12
Pametni uređaji
Honor 6 narukvica
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav drugari,
Problem je sledeci verovatno veliki jer ne mogu da ga resim od sinoc pokusavam.
Ploca je MSI FM2-A55M-E33 naime juce sam podigao sistem win 7x64, sve je radilo normalno,instalirao drivere,programe,update sistema,igrice,i instalirao sa msi sajta verovatno nepotrebno one njihove programe click II bios,control centar.
I naravno video da postoji nova verzija biosa za plocu,i iz cise radoznalosti skinuo prebacio na fles,u usao u bios direktno iz windowsa preko tog programa click II bios,pratio upustvo za flesovanje,nova verzija je prepoznata krenuo je instalaciju i kad je dosao do kraja izbacio poruku da je neuspela instalacija i zamrzao sistem skroz,sacekao sam dva tri minuta i onda posto nije hteo ni restart ugasio ga drzeci dugme za gasenje.
Sad vise nece da udje ni u bios samo sija plava lampica od napajanja i nonstop crvena od hard diska.
Probao sa vadjenjem baterije od biosa,raskacio sve zivo sa ploce pa posle vracao ali bez uspeha.
Ima li leka ili ne?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Koja ti je bila prvobitna verzija BIOS-a (pre pokusaja flesovanja)?
 
Gledam sad trenutno kad ga upalim i ubacim fles na kojoj je bios taj fles non stop treperi tj lampica na njemu,a vise ne sija non stop crvena od hard diska ako to ima bilo kakve veze,mada ne verujem.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pa pazi, ima slucaj da je lik povratio BIOS tako sto je upalio komp sa ubodenom fleskom na kojoj je bio BIOS fajl, ali koji je cini mi se ekstraktovan sa ploce (nije exe verzija sa sajta) fleska naravno formatirana u FAT32.
Evo ovde bas https://forum-en.msi.com/index.php?topic=265336.0
 
Poslednja izmena:
Pa pazi, ima slucaj da je lik povratio BIOS tako sto je upalio komp sa ubodenom fleskom na kojoj je bio BIOS fajl, ali koji je cini mi se ekstraktovan sa ploce (nije exe verzija sa sajta) fleska naravno formatirana u FAT32.
Evo ovde bas https://forum-en.msi.com/index.php?topic=265336.0
Ako sam dobro razumeo,trebao bi mi neko ko ima istu plocu pa da prebacim bios od njega sa ploce a da ne bude u exe fajlu.
Znaci da bude rar ili zip,to mi nije jasno.
Bio,sam na obom linku sto,si mi poslao,al mi nije jasno na koju foru je on dosao cak i na msi sajtu kad se skine taj exe fajl je upakovan u rar.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
ako nece probaj sa flesom u obicnom fat formatu,a onda sa biosom narezanim na obican cd (u rootu naravno).ako ni to ne pomogne moraces da trazis nekog sa fleserom,a ako nadjes i taj je u bg-u i ne trazi 20e da preflasuje bios javi jer i ja imam jednu 1155 MSi plojku kojoj se desilo isto.

naravno probaj sa inicijalnom verzijom biosa i zadnjom.

edit:

bios fajl je zaseban fajl,taj .exe sluzi samo za flesovanje,njega raspakujes na root fleske,prvo pokusas sa fat32 formatom,ako ne pomogne onda fat,pa ako ni to ne pomogne probaj sa cd-om.skini prvu verziju biosa i zadnju,raspakuj oba fajla,mada mozes i tu koja je bila nista ne kosta.
 
Poslednja izmena:
ako nece probaj sa flesom u obicnom fat formatu,a onda sa biosom narezanim na obican cd (u rootu naravno).ako ni to ne pomogne moraces da trazis nekog sa fleserom,a ako nadjes i taj je u bg-u i ne trazi 20e da preflasuje bios javi jer i ja imam jednu 1155 MSi plojku kojoj se desilo isto.

naravno probaj sa inicijalnom verzijom biosa i zadnjom.
Ok,ako sam skapirao,skinem sa sajta recimo verziju koju sam imao B4 i prebacim na flesh u fat formatu da bude ali me zanima taj fajl sto ga skinem da li da ga raspakujem da bude exe ili ga ostavljam kako sam ga i skinuo u zip ili rar kako je vec tamo.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ako sam dobro razumeo,trebao bi mi neko ko ima istu plocu pa da prebacim bios od njega sa ploce a da ne bude u exe fajlu.
Znaci da bude rar ili zip,to mi nije jasno.
Bio,sam na obom linku sto,si mi poslao,al mi nije jasno na koju foru je on dosao cak i na msi sajtu kad se skine taj exe fajl je upakovan u rar.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Ma taj fajl je samo zapakovan u rar, otpakuje se na flesku i dobija se u ovom slucaju fajl sa ekstenzijom .b30, e sad tebi treba .b40 BIOS, mada mozda da probas i sa ovim sto ima ako ne nađeš.
 
Ma taj fajl je samo zapakovan u rar, otpakuje se na flesku i dobija se u ovom slucaju fajl sa ekstenzijom .b30, e sad tebi treba .b40 BIOS, mada mozda da probas i sa ovim sto ima ako ne nađeš.
Ok hvala puno,skapirao sam,valjda cu uspeti.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
mozes svaku verziju da skines,raspakujes,nece da smeta nista.
 
mozes svaku verziju da skines,raspakujes,nece da smeta nista.
Ok znaci recimo na jednom flesu formatiranom u fat 32 formatu,mogu staviti vise verzija biosa recimo i B3,B4 i B5 ako sam te dobro,razumeo.
I samo ubacim flesh pozadi i upalim kompjuter brz obzira sto nemam sliku na monitoru i nista se ne desava i onda cekam da eventualno odradi ako moze?
Izvini ako te smaram,al moram da budem siguran kako da uradim.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ako sam dobro razumeo,trebao bi mi neko ko ima istu plocu pa da prebacim bios od njega sa ploce a da ne bude u exe fajlu.
Znaci da bude rar ili zip,to mi nije jasno.
Bio,sam na obom linku sto,si mi poslao,al mi nije jasno na koju foru je on dosao cak i na msi sajtu kad se skine taj exe fajl je upakovan u rar.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka


Ne stavis jedan i to najbolje onaj koji je bio ali mora biti cist BIOS fajl, a ne .exe. E sad problem je dobiti bios fajl iz exe, jer da bi ti otpakovao taj exe moras da ga otvoris na kompu koji ima takvu plocu.
Zato kazem da ako ne budes mogao da nadjes verziju B4 biosa otpakovanu iz exe ili sam to ne uspes da uradis, da u krajnjem slucaju probas sa ovom B3 sto je okacena na MSI forumu .
 
Poslednja izmena:
izvinjavam se,jez je u pravu,ja jos nisam video ovoliku glupost...standardno je to samo spakovan tool za flesovanje i uvek je moglo da se raspakuje kao rar i da dobijes cist bios fajl.pokusaj da izguglas da nije neko kacio suv raspakovan bios fajl na net.nemoj jos da vadis bateriju i resetujes,za slucaj da ima nko glupo podesavanje da ce da gleda eksterni medij za bios fajl koje moze da izgubi resetom.

srecno druze,MSi je uvek bio smece po pitanju apdejta biosa,ali sa ovim su presli igricu stvarno.
 
Ne stavis jedan i to najbolje onaj koji je bio ali mora biti cist BIOS fajl, a ne .exe. E sad problem je dobiti bios fajl iz exe, jer da bi ti otpakovao taj exe moras da ga otvoris na kompu koji ima takvu plocu.
Zato kazem da ako ne budes mogao da nadjes verziju B4 biosa otpakovanu iz exe ili sam to ne uspes da uradis, da u krajnjem slucaju probas sa ovom B3 sto je okacena na MSI forumu .
Brat iz Obrenovca mi ima istu komp preslikan,sa istom plocom,samo kako se ekstraktuje to iz exe fajla,nije mi jasno

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Iskopiraj exe na usb i startuj ga. Trebalo bi da izbaci bios fajl.
 
nisam znao da moze i sa flopijem,nemam flopi jedno bar 15 godina...elem,ja sam pokusao ovu moju da ozivim sa cd-om,inicijalnim biosom,renameovanim biosom,u fat i fat32 i nista nisam uspeo,h61 je ploca.raspitivao sam se i samo sam naisao na jedan servis koji je trazio mislim 20e za fles i odustao.
 
instalirao sa msi sajta verovatno nepotrebno one njihove programe click II bios,control centar.

Potpuno su bespotrebni, osim za kontrolu ventilatora. I eventualno praćenje parametara, ali mnogo bolji za to je HWinfo.

Ima li leka ili ne?

Postoji mogućnost za to. Imao sam isti "smrtni" slučaj sa FM2-A75MA-E35.

Pa pazi, ima slucaj da je lik povratio BIOS tako sto je upalio komp sa ubodenom fleskom na kojoj je bio BIOS fajl, ali koji je cini mi se ekstraktovan sa ploce (nije exe verzija sa sajta) fleska naravno formatirana u FAT32.
Evo ovde bas https://forum-en.msi.com/index.php?topic=265336.0

Tako je.

Samo napomena.

Forum MSI-ja mora da zvanično da se povinuje sa politikom MSI-ja. Ali ako želite neke čiste BIOS-e, a ne nekakve glupe update-re, tražite ih od admina na PM.

Ok znaci recimo na jednom flesu formatiranom u fat 32 formatu,mogu staviti vise verzija biosa recimo i B3,B4 i B5 ako sam te dobro,razumeo.
I samo ubacim flesh pozadi i upalim kompjuter brz obzira sto nemam sliku na monitoru i nista se ne desava i onda cekam da eventualno odradi ako moze?
Izvini ako te smaram,al moram da budem siguran kako da uradim.

Tako je.

Ali samo jedan fajl od BIOS-a. Ako ne proradi, uzmeš drugi fajl od BIOS-a i probaš.

Najbolje u USB 2.0 port.

Bitan je i naziv fajl

Jeste, ali u ovom slučaju, to je malo drugačije.

Može se saznati uz pomoć Phoenix Tool-a i izgleda ovako:

33m6ihd.png


Extract-ovao sam sve BIOS-e, od B30 do B60, pa probaj:

https://www.sendspace.com/file/d408xb

Nazivi fajlova su u skladu sa recovery filename.
 
Poslednja izmena:
Naziv fajl može da ima uticaja, probaj sa ovim nazivom fajla:
AMIBOOT.ROM ili E7721AMS.ROM i slično, na flešku ili CD, ako imaš originalni CD, na njemu zna da stoji bios fajl i proveri kako se zove. Ako neće probaj sa CTRl+Home, i stpljenje jer zna da protekne i do 60 sekundi i više dok javi nešto na monitoru, ili se sam restartuje, tako nemoj odmah vaditi flešku ako se ništa ne dešava, tj ne vidiš da se nešto dešava.
 
Poslednja izmena:
Nemam ni ja flopi,al ovo sa rename nije mi jasno jer ja kad ekstraktujem ovaj exe dobio sam samo jedan fajl koji se ne zove tako i plus jedan folder i u njemu neka tri fajla isto drugacijeg naziva.
Na drugi fles sam ekstraktovao sa bratove ploce verziju 10 ,rkstrakt sam radio direktno iz biosa na fles,dobije se samo jedan fajl i kod njega je ver 10,na sajtu sam video da je to prva verzija biosa za ovu plocu.
Evo vracam se kuci pa da probam,mada nisam optimista posle svega.


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Sve ti je napisano, stavljeno na tacnu :)D) i sažvakano gore, na tebi je da li ćeš da uradiš ili ne.
 
Poslednja izmena:
sam633:

ako ti nije muka 'ajde cekiraj za h61m-p23 jel' ima nade usb metodom,ili cd-om,pokusavao sam sa fat,fat32,cd-om i sa menjanjem naziva u amiboot,nisam znao za recovery filename.hvala!
 
u njemu neka tri fajla isto drugacijeg naziva.

Ako si dobio nešto ovako, bios fajl ti je drugi, prvi(.exe) je dos program za flešovanje, a treći(.bat) za butovanje. I taj fajl stavi na flešku/cd/dvd, pored njega stavi isti fajl samo ga preimenuj kako sam napisao gore: AMIBOOT.ROM ,E7721AMS.ROM ili onako kako je originalnom CD u od ploče, probaj i sa Ctrl+Home, i čekaj duže od minuta, ako izgleda da ništa ne radi to ne mora da znači da ništa ne radi.

Capture.JPG
 
Poslednja izmena:
Mora baš da bude kao recovery filename, inače neće raditi.
 
Napisano je da proba original naziv, tj tvoj recovery name (isti vrag), i pored toga izmenjene nazive. Koji će čitati zavisi verzije Mflash-a, ili da li isti oštećen, kada neće čitati nijedan. Iz iskustva samo će modifikovani nazivi raditi, kod dosta slučajeva, i ništa ne košta da se proba.

Tako molim lepo bez pametovanja, vređanja i nazivanja drugih članova glupima
 
Poslednja izmena:
mene ste skroz zbunili,kako na kraju treba da se preimenuje bios fajl da bi radilo?iz mog iskustva nepreimenovanje ne radi,amibios.rom ne radi.
 
Nazad
Vrh Dno